Hogy tetted túl magad rajta?

Figyelt kérdés
Május 13-án volt a műtétem. 4. gyerek lett volna, sajnos az anyagi körülményeink miatt nem vállalhattam, ráadásul a családom részéről is teljes elutasításba ütköztem, így nem volt választás.( Vagy csak én voltam túl gyáva szembe menni?) Tudom, hogy a reális döntést hoztam, magamtól direkt biztosan nem vállaltam volna negyedik babát. De azóta is minden lélegzetvétellel fáj. Dec. elejére lettem volna kiírva, így most még rosszabb ahogy közeledik ez az időpont. Aki volt hasonló helyzetben az hogy birkózott meg a dologgal? Az erkölcsi magaslatokról leszólok kíméljenek kérem.
2013. nov. 12. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%
Az utolsó mondatod miatt nem írok.
2013. nov. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sok erőt és kitartást kívánok Neked!
2013. nov. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, nekem ezzel a konkrét szituval nincs tapasztalatom - már csak férfi-voltom okán se - de azt gondolom, hogy ez a szitu nem különbözik attól, amit mindenki megél élete folyamán, amikor valami gyász vagy más komolyabb veszteség (szakítás, egyedül maradás, stb) éri, és amit a pszichológia gyászreakciónak vagy veszteség-reakciónak hív.

A lényeg az lehet, hogy lásd meg, hogy természetes folyamatról van szó, és attól, mert az ember egy kényszerhelyzetben maga dönt, attól még azt ugyanúgy veszteségnek fogja megélni, és fogja érezni mindazt, ami ilyenkor a természetes.

A célravezető hozzáállás meg valami olyasmi lehet ilyenkor, hogy ne háríts, ne küzd ellene mindenáron, hisz természetes dologról van szó, viszont a másik oldalról meg azt se hagyd hogy beszippantson a dolog, hagyd átfolyni magadon az ilyenkor szinte törvényszerűnek vehető érzéseket... de azt ne hagyd, hogy ezek a mindennapi életedben, cselekvéseidben komolyan befolyásoljanak.

Amit az ember hárít, az ki fog jönni újra, és újra és újra - amit meggyászol, elfogad, megbékél, az meg lezárt (nem elfeledett, lezárt) múlttá válik, és egyszer csak azt veszi észre, hogy újra van értelme körülötte a dolgoknak, van öröm az életben, letette a magával cipelt terhet...

2013. nov. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom - mindenféle erkölcsi magaslat nélkül - hogy a dolgok megbosszulják magukat és nem azért, mert ez törvényszerű és valami felettünk álló erő ezt irányítja. Nyilván nem erről van szó. Ez emberi ösztönösség, emberi jellemből fakad. Mert az ember mindig törekszik tökéletes tetteket véghez vinni, amelyeknek egyáltalán nincsenek, vagy jobb esetben csak pozitív következményei vannak. Amint egy olyan helyzet áll elő, amiben ez egyáltalán nem adott (csak a rossz emlék, a rossz cselekedet miatti lelkiismeret-furdalás, a negatív vélekedés, amit mondjuk kívülállóktól megkaphatsz stb.) mind-mind olyan terheket nyomnak rád, hogy nem érzed elég erősnek magad hozzájuk. És ami még fokozza is mindezt: hogy te magad vagy a cselekvő, a rossz helyzet tudatos életre hívója, hiszen elmentél és megcsináltattad a terhességmegszakítást (függetlenül attól, hogy a körülmények áldozata voltál-e, vagy sem).

A kérdésedre tehát nincs válasz tőlünk. Mert ezek a válaszok benned vannak. Csak most még őrlődsz a probléma felszínén: ami történt. Pedig nem ez a lényeg. Az a lényeg, ami mindezek mögött van. A három gyereked, akikkel foglalkoznod kell, akik élnek, egészségesek és imádnak téged. A munkád, ha van, amiben teljesítened kell. A férjed (ha van), akivel közös lépéseket tesztek ugyanúgy a múltban, ahogy a jövőben. Az egész életed, amiben eddig éltél és ami - szintén csak feltehetőleg - jól működött.

2013. nov. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, szerintem ami történt, egyáltalán nem természetes, mint ahogyan azt egy válaszadó írta. Ha az lett volna, és Te valóban és teljes mértékig a körülményeknek tudnád be a döntésedet, most nem éreznéd magad úgy, ahogy. Az igazság az, hogy a baba halála a Te döntésed következménye is és ez most érthetően nagyon fájdalmas felismerés.

Szerintem a "gyógyulásnak" egyetlen útja van: ha bele mered magad engedni a megbánás kegyetlenül nehéz folyamatába. Ez nem történhet úgy, hogy átsuhan Rajtad egy habkönnyű gondolat, milyen kár, hogy így döntöttél, csak úgy, hogy elmerülsz a szembesülés és a bánás teljes mélységébe. Szívből és igazán. Ez a lelki út fájdalmas, és keserves is lehet, félni tőle mégsem szabad, mert tisztulást ad. Minden lélegzetvétellel fájni fog, míg ki nem mondod azt a Magad által saját magadon átszűrt és megszenvedett, és minden ízében megérlelt valóságot, amit a történtek jelentenek.

De onnantól valóban leteheted a terhed és minden egyes nappal könnyebb lesz, mert ha van bánat, akkor van bocsánat is.

2013. nov. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Annyira szépet írt az utolsó és tényleg így van. Azért nem bírsz vele megbirkózni, mert ez a dolog egyes egyedül rajtad múlt, a te döntésed volt és most ne nézzük, hogy mi vezetett odáig. Itt magaddal kell elszámolni, nem lesz könnyű.
2013. nov. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#5, ez azért komplexebb talán... a hasonló szitut átélt nők zömének 1-2-5 stb év múlva kb az a véleménye, hogy bánja, hogy ez történt, de nem MEGbánja, tehát az adott szituációban, az adott körülmények között (bánva persze, hogy ez a szituáció és ezek körülmények, de) valszeg ugyanúgy döntene. Ezzel a Kérdező is valahogy így van a kérdés tanulsága szerint, hisz "Tudom, hogy a reális döntést hoztam, magamtól direkt biztosan nem vállaltam volna negyedik babát."...
2013. nov. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem hétfőn volt egy abortuszom amit én nem akartam,de a párom nem szerette vna most ezt a babát megtartani.De ennek a dolognak volt oka is persze ami mondjuk nem tartozik senkire mert ezt párkapcsolati dolog.Az a lényeg,hogy én nem szerettem vna elvetetni.Sokáig gondolkodtunk is ezen.Az utolsó nap fizettük be a csekket is.Azóta folyton eszemben van és én soha többet nem akarok abortuszra menni mert én ennek nem vagyok a híve!Sajnos,ha az egyik fél nem akarja a babát így nem tudtam mit tenni.Egyébként már van 1 lányunk és volt egy vetélésem is amit megszerettünk vna tartani,de az sajnos nem maradt meg.

2013. nov. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es, szerintem nem alkotsz most pontos képet. Persze, hogy a bánás és a megbánás nem egymást fedő fogalmak! Éppen ezért nem is mutatnak azonos irányba. Amit Te javasolsz, az a bánás, illetve a bánás érzetének átélése, ami szerintem a kérdező szempontjait figyelembe véve tévút. A reálisnak gondolt döntés is kérdőjeles, hiszen ott a kétely, mely arról a gyávaságról és erőtlenségről tanúskodik, mely szerint a kérdező nem mert szembefordulni az őt magával ragadó sodrással. Bánni szinte mindent lehet, és természetesnek sugallni is, ami nem az. Sőt, léteznek itt, ezen az oldalon is olvasható, csaknem tökélyre fejlesztett és egymásnak gyógyírként kölcsönzött praktikák, amelyek a lelkiismeretet hivatottak elhallgattatni. Ideig-óráig még működnek is, de sohasem végérvényes megoldások. Egy ilyen súlyú cselekedetet, amit egy saját gyermek abortálása jelent, nem elég pusztán bánni, mert a feldolgozásához az őszinte és mélyről jövő tiszta bánat, azaz MEGbánás kell, amihez elengedhetetlen a Ti oldalatok által mindig jelentéktelennek és hiábavalónak címkézett értelmi-érzelmi szembesülés, ami igenis arra a felismerésre juttatja el az adott embert, hogy az egykor jövőnek tűnt most már jelen tapasztalásaiból kiindulva határozott nemet tudjanak mondani az általuk korábban választott téves útra. Aki csak bánja mindezt, és utólag is ugyanúgy cselekedne, az még nem szembesült semmivel, és ha lelkileg éppen "tünetmentes", akkor még nem hogy nincs túl a nehezén, de még a megfelelő ösvényt sem kezdte kitaposni, ami a gyógyulásához esetleg elvezethetné. Az én értelmezésemben a megbánás - még ha rettenetes meghasonlást hoz is - az egyetlen reális esély a tisztulásra. Mer nem utólag visszaigazolt és ezért potenciális jövőbeli igent, hanem nemet képes mondani arra, ami kétség nélkül rossz.
2013. nov. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is a negyedik gyerek lett volna. Én nagyon megbántam az akkori döntésemet. A család akarta így(férjem, anyósom, anyukám)8 éve történt. Nekem az egész életem összeomlott. Az abortusz után súlyos depresszióba estem. 3 hónappal később elváltunk. Azóta egyedül nevelem a kislányomat. 11 éves. A nagyok már felnőttek. Szerintem ezen nem lehet túltenni magunkat.Mindig eszembe jut amikor meg kellett volna születnie, számolom hány éves lenne most....Sokszor álmodok kisbabáról. Álmomban úgy érzem, hogy létezik, és boldog vagyok. De amikor reggel felébredek szembesülök a valósággal.

Nem akartalak elkeseríteni a történetemmel. Mindenki másképp dolgozza fel, ez függ a személyiségtől. Én túl érzékeny vagyok. Azóta is orvosi kezelés alatt állok, gyógyszereket szedek. De még bízom egy szebb jövőben, és abban, hogy megtalálom a párom.Mert engem nemcsak a lelkiismeret furdalás gyötör, hanem magányos is vagyok.

Nagyon kívánom , hogy Neked jobban alakuljon az életed, és elmúljon az a lelki fájdalom amit most érzel.

2013. nov. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!