Hogy tetted túl magad rajta?

Figyelt kérdés
Május 13-án volt a műtétem. 4. gyerek lett volna, sajnos az anyagi körülményeink miatt nem vállalhattam, ráadásul a családom részéről is teljes elutasításba ütköztem, így nem volt választás.( Vagy csak én voltam túl gyáva szembe menni?) Tudom, hogy a reális döntést hoztam, magamtól direkt biztosan nem vállaltam volna negyedik babát. De azóta is minden lélegzetvétellel fáj. Dec. elejére lettem volna kiírva, így most még rosszabb ahogy közeledik ez az időpont. Aki volt hasonló helyzetben az hogy birkózott meg a dologgal? Az erkölcsi magaslatokról leszólok kíméljenek kérem.
2013. nov. 12. 20:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha egy egészséges terhességet szakítanak meg, azzal a test nem tud mit kezdeni. A testednek nem tudod megmagyarázni, hogy vége. Minél később történik a beavatkozás, annál tovább "érzi terhesnek magát" a szervezeted. A hormon szint még egy ideig növekszik, aztán megáll, majd lassan kezd esni. Kvázi a tested keresi ezt a babaát, és ezek a folyamatok kihatnak a lelkedre is.


Nyilván az abortusz és a kicsi elvesztése önmagában hatalmas lelki teher, de ezek a biológia dolgok csak nehezítik a feldolgozást.


Ehhez még jön egy nagy teher: a baba közelgő születésnapja.


Ha ezen túl vagy, onnantól már könnyebb lesz lassan. Próbáld meg meg utána nem vádolni magad. A sors így rendelte el, engedd el a babádat. Előre nézz!

2013. nov. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!