Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Kb.3 hetes terhes vagyok, de...

Kb.3 hetes terhes vagyok, de nem szeretném megtartani a babát, mert a jelenlegi helyzetem közel sem gyerek centrikus. Mit várhatok, ha abortusz mellett döntök? Mennyi időt vesz igénybe? Mi az eljárás? Mellékhatások? Következmények?

Figyelt kérdés
Most nem kritikára és alázásra, hanem segítségre van szükségem!!
2014. jan. 8. 10:34
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
19%

Van egy ismerős család, olyan gazdagok, hogy arany kanállal esznek, de gyerekük nem lehet, mert a csajnak 16 éves korában volt egy abortusza, és azóta nem tud teherbe esni :(


meg persze lelki következménye is lesz, amit hiába nyomsz el, és hárítasz a 6. emeletről, bizony sérülsz...

2014. jan. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
43%
Nekem Erzsike néni nem tanitotta altalanos iskola biosz orojan hogy mikortol szamitjak a terhesseget,de még gimibe se...milyen okosak vagytok!
2014. jan. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
29%

Utolsó!

Úgy látom a helyesírást sem tanították meg...

2014. jan. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
14%
Lehet , hogy telefon????
2014. jan. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim válasza:
25%

Ha abortusz mellett dontesz: késobb kevesebb esély lesz rá, hogy lehet majd babád.

Ha még nem szultél, akkor mutét elott kitágítanak egy lamináriával, melyet éjjelre feltesznek és másnap csinálják meg a mutétet.

Nem akarok beleszólni, de csodálatos érzés, ha lehet babád, szóval ezt az érzést ne engedd el, de ebben te dontesz, nem szólok bele.!

De azért sok sikert.

2014. jan. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
30%

Mellékhatás? Én csak a lelkit mondom most. Biztos sok olyan nő van, aki lélektelenül végigcsinál egy abortuszt, de a legtöbb belerokkan lelkileg abba, hogy megölette a gyermekét.


Következmény? Még ma is előfordulhat, hogy soha többet nem lehet babád...

2014. jan. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Valóban ne foglalkozz a rosszindulatú, tudálékos károgókkal!

Az interneten tényleg minden információt megtalálsz!

De a legbiztosabbakat egy orvostól fogod kapni, mindenképp menj el.

"Hivatalosan" onnantól vagy terhes, hogy van szívhang. Ez változó, hogy kinél mikor észlelhető. Megkérdezik, hogy marad-e. Ha megmondod, hogy nem akkor a leletedre ráírják, hogy csvsz (családvédelmi szolgálat) Ebből a későbbiekben is tudni fogják az orvosok (ha netán újra vizsgálni kell, mert még nincs szívhang) hogy mi a helyzet.

Miután igazolják a terhességet el kell menned a családvédelmisekhez. Kapsz (minimum) 3 nap gondolkodási időt. Majd visszamész és megkapod a jegyzőkönyvet és a csekket. Rászorultsági alapon kedvezményt is kaphatsz (ennek szintén utána tudsz nézni a neten) Egyébként kb. 30.000 Ft.

Ha ez megvan akkor befizeted a csekket és kérsz időpontot a műtétre. Számolj azzal, hogy csak két héttel később fogsz kapni.

Azt, hogy mikor kell befeküdnöd ezt kórház/orvos válogatja.

Általában reggel 7-kor kell jelentkezni. Lesz némi papírmunka, vérnyomás mérés. Kapsz egy ágyat és egy nyugtatót. Felhelyezik a tágítót(laminária) amivel szigorúan egy órát feküdni kell.Van akinek fáj, van akinek nem. Szerintem alkat és fájdalomküszöb kérdése. Én például semmit nem éreztem, annyira volt kellemetlen mint egy sima vizsgálat. Ha letelt az egy óra felkelhetsz és beveheted a nyugtatót amit adtak. Utána 1-2 órán belül visznek a műtőbe. Elaltatnak, a műtét kb 20 perc. Utána még pár órát pihensz, hogy teljesen magadhoz térj az altatásból. Amint felébredtél be kell tenned egy jó nedvszívó képességű betétet, mert vérezni fogsz. A műtét utáni fájdalom szintén alkat kérdése. Van aki enyhe menstruáció-szerű görcsöket érez, van aki semmit.Én például semmit.

Pár napig előfordulhat kis vérzés utána csak amolyan barnázás. Ez utóbbi eltarthat két hétig is, változó. De a fájdalom nem jellemző.

Ma már minimális a szövődményre való esély.

Lehet, hogy nehezebb lesz teherbe esni, de inkább a vetélés és a koraszülés eshetősége jellemzőbb.


Gondosan mérlegeld a lehetőségeidet.

Lelkileg valóban gyötrelmes...(Bár ez is hozzáállás kérdése)


Mindenesetre kívánom, hogy a számotokra legjobb döntést hozd meg!

Minden jót!

2014. jan. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim válasza:
0%

Elôször is egy emberéletet veszel el, másodszor nagyon drága. Aztán lehetséges, hogy többet nem lehet gyereked (habár kisebb az esélye, mint régebben, de akkor is 25%). És vannak cikkek arról, hogy anyák, akik abortuszt vállaltak, a szülés napján(amikor megszületett volna a baba) álmukban látják a babát, és zokogva riadnak fel. De ez nem csak azon az estén fordulhat elô, hanem esetleg késôbb is. Ezután ha lesz másik gyerekük, van olyan, hogy az anya nem képes elfogadni, és nem tudja elhinni, hogy tényleg az övé, noha ô szülte.

Beszélgettem egy idôsebb bácsival, akinek a feleségének szintén abortusza volt, ô mesélte, hogy a baba születése napján a feleség olyan szinten maga alatt volt, hogy kórházba kellett vinni és egy hónapig nyugtatózták. Utána kiderült, hogy meddô lett, amitôl teljesen megváltozott - nem nevetett úgy és annyit, mint elôtte, nagyon keveset evett, nehezen lehetett rávenni olyan dolgokra is, amiket elôtte nagyon szívesen csinált. Aztán örökbe fogadtak egy gyerkôcöt, ami kicsit segített a nônek, de amikor a gyerek 18 lett, a nô meghalt. A bácsi azóta is magát hibáztatja, majdnem sírva mondta nekem: "Ha még keményebben dolgozom, a gyerekem életben marad! És a feleségem is itt lenne! Csak vállalnom kellett volna még pár mellékállást és megoldhattuk volna...."

Nem a legvidámabb sztori. Nem ajánlom az abortuszt....

2014. jan. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Szomorú történet, valóban. De ez egy eset. És mindegyik más.

A szövődményekre való esély NEM 25%, hanem 1%!!! Nem mindegy.

Az abortusz utáni lelkiállapotról pedig kizárólag az tud mesélni aki átélte. SENKI más. Se barátnő, se barát, se férj, senki.

Ebben a kérdésben mindkét lehetőség komoly következményekkel járhat. Gondosan mérlegelni kell, hogy hosszútávon az ember melyikkel képes együtt élni vagy melyiket tudja vállalni.

2014. jan. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem, hogy mit kell nekiesni valakinek, ha nem ismeri ezt a furcsa terhességszámítást. Egyszerűen egy mondattal lehetett volna tájékoztatni, hogy vigyázz, mert lehet, hogy 3 hete fogant a baba, de orvosilag ez 5 hetes terhességnek számít. Engem eléggé idegesített ez a számítás, hogy a menstruációm első napjától számolták a terhességet. Főleg, hogy jóval középidő után fogant, napra tudom, hogy mikor (persze a speri, a ciklus első napjától számolva meg pontatlanabb volt a számolás. Afp-nél is szívtam emiatt. Pszichológia szakon végzett, értelmes szüleimnek is új és zavaros volt ez a számítás. Tényleg ezen kell fennakadni? És emiatt kell lebutázni?

Sokkal fontosabb dolgok vannak ebben az esetben. Például, hogy gondolja át alaposan, hogy biztis nincs-e lehetősége megtartani? Készüljön fel, hogy az abortusz utáni lelki sebek nagyon mélyek lehetnek, egész életére kihatással lehet. Olvassa mások tapasztalatait, gondolja át, hogy egyik, vagy másik döntés milyen hatásal lehet rá? Melyiket tudná könnyebben feldolgozni? Van akit nem visel meg túlzottan egy abortusz, más számára meg az a döntés bizonyul sokkal rosszabbnak és örök életére bánja, gyötrődik. Igazából nehéz előtte elgondolni, hogy milyen lelki gyötrelmekkel jár az abortus feldolgozása, szóval érdemes utánaolvasni es elgondolkozni, hogy magát ismerve, hogy fogja feldolgozni?

Én sajnos túlestem rajta és nagyon megszenvedtem, gyötrődtem. Már másképp döntenék. Jó lett volna, ha többet olvasgatok erről és hamarabb rájövök, hogy bármennyire is nehéz helyzetben vagyok, de nem ez a megfelelő út nekem... Lehet, hogy már túl van a kérdező a műtéten, lehet, hogy a most következő héten kerülne sor rá. Ha ez utóbbi, akkor nagyon ajánlom, hogy olvasgasson erről és mélyüljön el a lelkében, hogy tényleg ez a legjobb választás-e?

2014. jan. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!