Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Védekezés ellenére terhesség?

Védekezés ellenére terhesség?

Figyelt kérdés
Szoptatok, fogamzásgátlót szedek, terhes vagyok. Hogy a francba történhet? Régen akár 5-6 éves korukig szoptatták az anyák a gyerekeiket, nehogy teherbe essenek. Hármat szültem császárral, ezt már nem merem bevállalni. Megalázó,vagy szégyen, ha elvetetem? A férjem nem bánná, ha lenne még egy gyerekünk.(szerencsére)

2014. máj. 27. 08:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Én a helyedben azért konzultáálnék orvossal erről. Múltkor volt egy riport a TV-ben, hogy egy asszony a 14. gyerekét is császárral szülte. Szóval nem lehetetlen, hogy legyen negyedik is császárral. Ez a baba nagyon akart jönni, ha mindezek ellenére terhes maradtál. Szerintem gondold át, mert az abortusz elég kemény lehet lelkileg.
2014. máj. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Miért lenne szégyen? De ha nem mindenáron akarod elvetetni, akkor kérd ki a doki tanácsát, lehet hogy ő javasolja az abortuszt a heged miatt. Ha elveteted sem szégyen, a ti döntésetek.
2014. máj. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
42%

" Régen akár 5-6 éves korukig szoptatták az anyák a gyerekeiket, nehogy teherbe essenek" Ez nem igaz, régen nem volt GYED, meg a földeken kellett már másnap melózni. És ez tévhit, hogy nem lehet teherbe esni, valószínűleg ők is estek, csak mégis megjött nekik, mert elvetéltek a megerőltető munkáktól.


Dehogy szégyen! Tégy belátásod szerint:)

2014. máj. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
mikor szültél? Egyébként énis igy voltam, szoptattam, fent volt a spirál, mégis terhes lettem, bár én nem császáros voltam. Most 3 hónapja pedig fogamzásgátló mellett lettem terhes.
2014. máj. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Beszélj az orvosoddal, ő tud választ adni arra a kérdésre, hogy be merd-e vállalni! - de sem nem megalázó , sem nem szégyellni való, bárhogy is döntesz! Mennyi idősek a gyerekek?
2014. máj. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
28%

A szoptatás alatti fogamzásgátló sokak szerint nem igazán biztonságos. Azt gondolom, hogy csak akkor véd, ha egyáltalán, ha a baba kisebb, mint 6 hónapos, kizárólag szopik, és éjjel is szoptatják. Ha kiegészítést is kap, vagy átalussza az éjszakát, akkor a tabletta nem megfelelő.


Az abortusz nem szégyen, vagy nem szégyen kérdése. Ez egy egészen más minőségű kérdés. Azt jelenti, hogy azt a gyermekedet, aki negyedikként fogant, bármilyen okból is, de megfosztod az életétől.

Ha attól tartasz, hogy a negyedik császár veszélyes lehet, beszélj orvossal. Ha a férjed szeretné a gyermeket, akkor szerintem inkább olyan segítségről kellene gondoskodni, ami, vagy aki kíméli az egészségedet, biztosítja a pihenésedet, és lehetővé teszi, hogy a babátok, aki ugyanúgy a tiétek, mint a másik három, megszülethessen és szeretve legyen.


Egy anyának, aki 3 gyermeknek életet adott, biztos ismerete van arról, mikor kezdődik az emberi élet és arról is, ki az, aki a méhe biztonságában gyanútlanul fejlődik, az életre készülődve.

A legjobb indulattal azt javaslom neked, felejtsd el a külvilágot, a szégyent, vagy megaláztatást és saját magaddal nézz szembe. Mérlegeld, hogy valóban azt akarod-e, hogy ez a gyermeked belehaljon a döntésedbe, vagy inkább azt, hogy biztonsággal kihordd és megszüld őt, vigyázva magadra is, hogy a másik 3-at is el tudd látni.

2014. máj. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6-os! Nagyon abortuszellenes vagyok, pont azért amit írtál. De vajon nem megy a többi gyerek "rovására"? Eltudom látni vajon a családomat? Annyira bánt, hogy ilyen helyzetbe kerültem. Vagy szívvel, vagy ésszel kellene dönteni.
2014. máj. 27. 15:52
 8/17 anonim ***** válasza:
25%

Tökéletesen megértelek. Nekem is 3 gyerekem van, és bizony a pakliban mindig benne van, hogy lesz még baba, akárhogy védekezünk is, de én azt mondom, képtelen lennék kárt tenni benne.

Azt nem tudom, hogy bírnék velük, mert nekem sincsen segítségem, de az biztos, hogy összeszorított foggal nekiállnék leküzdeni az akadályokat.

A rutinod óriási 3 gyerek után. Ami véges, az az erő és az idő. Ezért kellene hathatós segítség után nézni, mindent pontosan megtervezni előre, a nagyobbakkal szerzett buktatók ismeretében valahogyan kiiktatni azokat és hittel, bizalommal, a férjedbe kapaszkodva megadni magad annak a sorsnak, amelyik 4 gyermeket ajándékozott nektek.


Én nem dönthetek helyetted. És azt sem tudom megmondani, miként boldogulnál a néggyel, de azt bizton állítom, hogy ha tudod, mit jelent egy emberi élet, aki a te gyermeked, és elvi alapon ellenzed az abortuszt, akkor az nem lehet a te utad.


A múlt hónapban én is azt éreztem, hogy talán, mintha, esetleg... Aztán mégsem. Lakáshitelünk van, a munkahelyem türelmetlen, már elkészült a tantárgyfelosztás - tanítok -,megvannak az óráim, a legkisebbnek biztos a bölcsődei helye, nincs segítség, de abban azonnal biztos voltam, hogy még ha bele is kavarna ebbe a helyzetbe egy újabb baba, sőt, gyakorlatilag el is lehetetlenítene minket pillanatnyilag, bármi jobb számomra, mint egy abortusz. Bármi. Ezért nem volt kérdés, ha jött, marad-e.

Szeretettel gondolok rád.

2014. máj. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezö ! Ha 3 gyereket eltudsz látni a 4 nek is lesz mit adnod. Ha abortusz ellenes vagytarsd meg. Azt hogy érted hogy régen 5-6 éves korukig szoptaták az anyák a gyereket ? Bocsi de ilyen nemvolt nem is lesz !!! Ara a kórukra vigan esznek evöeszközzel rendes föt ételt. Hány éves vagy ? gondolom tudatlan éretlen mert a kérdésedböl ezjön ki.
2014. máj. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem megtettél mindent a baba ellen. Viszont, 3 után már tényleg nem nagy gond a 4., pláne, hogy igazából szeretnétek is.

Én azt javaslom, hogy akár több orvossal is konzultálj, nálad életveszélyes lehet-e a 4. terhesség, nyilván a heged állapotától is függ, hogy ki tudnád-e hordani. Ha a doki rábólint, akkor nyugodtan tartsd meg! Bízz magatokban, ha eddig is szuper család vagytok, menni fog! :-)

2014. máj. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!