Menjek abortuszra vagy sem?

Figyelt kérdés
23éves vagyok 2 éve dolgozom.A párom az azt mondta ha megtartom elhagy.A lakás amiben lakunk a sajátom örököltem a szüleimtől.Ha megtartom akkor egyedül vállalom.
2014. júl. 3. 08:25
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
Minél előbb.Mivel már túl vagy a 12.héten.A kiskönyved fontos,hogy legyen,mert abba írják bele a vizsgálatokat,és azt a védőnő adja.
2014. júl. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

Csak be kell menni a védőnő állomásra és megmutatni az orvosi leletet és ő kiállítja?

Ha hétfőn bemegyek az úgy elég?

2014. júl. 5. 11:31
 33/44 anonim ***** válasza:
Előtte egyeztess időpontot azzal,akihez tartozni fogsz.Neten szerintem biztos fentvannak a lekhelyed védőnői körzetei.Ott kikeresed kihez tartozol,felhívod,és megbeszélitek mikor tudtok találkozni.
2014. júl. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:
Gondolom a védőnővel folyamatos kapcsolatom lesz?!
2014. júl. 5. 11:57
 35/44 anonim ***** válasza:
Igen.Havonta fogtok találkozni.
2014. júl. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

A babát tegyem külön szobába vagy ne?

Bébi őrt vegyek?

Légzésfigyelő?

2014. júl. 5. 12:54
 37/44 anonim ***** válasza:
Én külön szobába fogom tenni.A légzés figyelő állítólag nem olyan nagy cucc,de a bébiőr nem rossz ha messze vannak a szobák.Nálunk egymásba nyílnak,tehát szerintem ez sem fog kelleni,de ahogy te biztonságban érzed a pciit,úgy cselekedj.
2014. júl. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
Két és fél szobás a lakás(kertes),azt hiszem a fél szobát fogom neki megcsinálni.Ha már így alakult akkor amennyire az erőmből telik a legjobb lesz neki.Olyan bébiőrt fogok venni ami légzésfigyelő is,neten néztem ugyan használt,de most csak arra futja.
2014. júl. 5. 14:51
 39/44 anonim ***** válasza:
sokkalta olcsóbban ki jössz ha mindent használtan veszel meg. mi is úgy csináltuk egyedül a babakád volt új de azt már 1000ft ért lehet kapni (legalábbis nálunk). védőnővel meg van mikor 2hetente kell találkozni a leletek miatt (legalábbis nálunk így van)
2014. júl. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

Csak a legszükségesebbeket vedd meg, a bútorokon spórolj:


- úristen, mi annak a neve? Amin pelenkázzák a babát... na, azt nem muszáj, a földön, matracon is lehet.

- kiságyat se feltétlen vegyél, leraksz egy matracot, körbepárnázod, aztán helló (unokahúgom 1 évesen sem hajlandó kiságyban aludni, csak a földön lévő nagy matracon)

- meglévő szekrényt átfestetek valami vidám színűre, azt kapja

- ruhákat használtan, vagy kérdezz körbe rokonoknál, nálunk sok ruhácskát eltettek és körbe jár


Ami feltétlen legyen:

- textilpelenka min. 3-4 (alvósnak, földre terítve tudod raja pelenkázni a babát, büfiztetésnél a válladra teríted)

- pelus (kérdezgess, kinek mi vált be, ha van olcsóbbért jó fajta, akkor nem kell Pampers, vagy ilyesmi)

- 4-5 rugdalózó (hosszú-, rövid ujjú egyaránt)

- pléd, amiben hűvös időben kiviheted - attól függ, mikorra érkezik

- kiskád (?), mi az újszülötteket még a "csapnál" mostuk le, úgysem koszosak, max. széklet

- bébiőr (légzésfigyelők szoktak fals jelet adni, amitől csak szívbajt kapsz), főleg, ha nem akarsz állandóan a baba mellett lenni/aludnál



(PELENKÁZÓ, ezt a szót kerestem :D )

2014. júl. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!