Megszakitsam vagy ne?

Figyelt kérdés
Sziasztok! a problémám a következő. 18 éves vagyok, és teherbe estem. Párom 25 éves. ő nagyon szeretné ha megtartanánk, de én annyira felelőtlennek, meg gyereknek érzem magam ahoz, hogy felneveljek egy gyermeket! Még az iskolát se végeztem el, nem dolgoztam, nem volt életem, nem igy terveztem! :( de ha az abortuszra gondolok, a hideg is kiráz. mondtam páromnak hogy le kell ülnünk megbeszéln ezt az egészet mert nem dönhetek egyedül, hogy megtartsam-e vagy ne! Kétségbe vagyok esve. Nem tudom mit csináljak
2014. aug. 11. 10:52
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
87%
Én 19 évesen szültem meg a lányom, aki most lesz 1 éves következő hónapban! Életem legjobb döntése volt! Mi a párommal már 5 éve együtt vagyunk, komolyan terveztünk egymással mindig is, hiszen a gyermekvállalás függ attól is mennyire erős a kapcsolatotok.. egyesek komolyan úgy nyilatkoznak erről a dologról mintha megszűnne az embernek a szabadsága és az élete attól ha gyereke születik..komoly gondok vannak azoknak a fejével akik úgy érzik a gyerekük tönkretette az életüket..én 200 km-re kerültem el a szülői háztól miután a lányom megszületett..csak hárman voltunk nagyi-papi segítség nélkül! Mindent én tanultam meg magamtól, anya lettem és rutinszerűvé vált nagyon hamar minden..+ háztartást látok el a gyerek mellett..és büszke vagyok arra h ennyi idősen ezt csinálom, mert sok velem egykorú lány ágyról-ágyra jár, bulizik meg ez a közhely h "ki éli magát" aztán majd 30-40 évesen azon kapják magukat h volt 1000 palijuk és még mindig nem találták meg az igazit..nincs életcéljuk. Igen az eleje valóban nehéz, de ez akkor is így volna ha nem most vállalnád, hanem 10 év múlva! Minden korosztálynak nehéz! Aztán a babád nézéséből tudni fogod mit szeretne, imádni fogod az 1.számú személy lesz az életedben! Aztán ahogy nagyobb és értelmesebb egyre könnyebb! igen felelősség és féltés mindennap de ez az élet rendje! mi úgyanúgy visszük mindenhova, nem a négyfal közt vagyunk, ugyanúgy járunk, étterembe, vásárolni, strandolni..és sokkal boldogabb vagyok és büszkébb arra h kettőnk szerelméből egy ilyen csoda lett! Mikor 30 éves leszek, lesz egy iskolás gyerekem, fiatal leszek és ugyanúgy lesz időm tanulni, én már rég túl leszek a nehéz babakoron, vki pedig akkor fogja elkezdeni! Nincs lehetetlen! Lemondással jár, de semmire sem cserélném! Mérlegeld milyen erős a kapcsolatotok a pároddal, milyen a háttér, képes lennél arra h elvetesd a gyermeked, aki a te méhedben fejlődik?? Érzi h biztonságban van, hallgatja a szíved minden dobbanását? Aki ha megszületik és felsír a karodban azonnal megnyugszik mert ismer téged, ismeri a hangod, érzi az illatod és tudja h te vagy anyja!! hiszen veled van a legszorosabb kapcsolatban! sztem ha elveteted sosem bocsátod meg magadnak! nekem nem volt abortuszom, de ha ránézek a lányomra és arra gondolok h mi lenne ha nem lenne, meghasad a szívem! A legcsodálatosabb dolog a földön a kakis pelusokkal együtt!!
2014. aug. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
5%
Igazad van ! Valóban felelőtlen és gyerek és szerintem a párod is az... Egy 18 éves lánynak nem kell még szülnia a mai világban...Tanulnia kell. Azt, hogy te hogy tervezted az életed a fentiekből az látszik, hogy sehogy. Talán nem védekeztetek, vagy a leggyengébb módszert használtátok? Mit értesz te élet alatt? Hol vannak a szülők? Nekik döntő szavuk lehet ebben mindkét oldalról.Mi a biztosíték arra, hogy a párod, majd párod lesz később is, esetleg mellettetek marad végig? Hát nem egy irígylésre méltó helyzet és nagyon át kll gondolni, ha ezt nem tudod megtenni, talán valóban korai neked még egy gyerek.
2014. aug. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
14%

Komoly, hogy ezt nekünk, vadidegeneknek kellene megmondani? Hogy megszakítsd a terhességedet vagy ne?

Ha nem akartatok gyereket, védekeztetek?

Főiskolára jársz? Ott lehet halasztani, és befejezni később.

Munka: van bölcsi, óvoda, amik mellett tudsz dolgozni.

Szüleitekkel is kéne beszélni, hogy be tudnak-e segíteni, főleg az elején.

Párod dolgozik?

Az meg, hogy éretlennek tartod magad.... én 34 évesen azt gondoltam, érett vagyok, de az eleje elég nehéz volt. :)

Viszont a világ legcsodálatosabb dolga, ha gyereked van, és amikor rád mosolyog, minden nehézséget elfelejtesz.

Ha bízol a párodban, szüleitek segítenek, és nem kell nyomorognotok, tartsd meg.

2014. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
40%

En a helyedben nem szulnem meg.

Ismerem magam, a korlataimat ... Tuti, kihagynam a babazgatast 18 evesen , nulla hatterrel.

2014. aug. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
54%
Mit szól a család? Mennyire lenne segítségedre az édesanyád, vagy az "anyósod"? Ha van valaki, aki a párodon kívül melletted áll, akire biztonságra rá tudod hagyni pl. ha kikapcsolódásra van szükséged az érv lehet a megtartás mellett...a gyerek egy fantasztikus dolog...de főleg az eleje rengeteg lemondással jár...hónapok telnek el rendes alvás nélkül, fizikailag szüksége van az anyára. Ha nagyobb, könnyebb, még lehet jól is jön ki, hogy huszon elején már "nagy" gyereked lehet...de mindenképpen kellene az elejéhez egy mind érzelmileg, mind anyagilag biztos családi háttér...
2014. aug. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
17%

4-es vagyok: persze, hogy nem ennyire borúr és persze, hogy nem csak a kakis pelusokból áll a dolog. amikor rám néz a kisbabám és mosolyog....annál nincs szebb dolog a világon és bármennyire is fáradt vagyok, olyankor mindent elfelejtek.

csak azt akartam megértetni a kérdezővel, hogy nem lesz olyan rózsaszín köntösbe öltöztetett tündérmese, mint ahogy esetleg egyesek leírják neki. főleg nem neki, ha nincs segítsége, nincs stabil kapcsolata, nincs munkája stb. az egyetem alatt nálunk voltak akik vállalták a babájukat. egyiknek se sikerült végül elvégeznie a megkezdett szakot....valami könnyebb büfé szakot igen (de azt se mindenkinek). de a kitűzött eredeti célját egyikük se érte el...

de nyilván a gyermekük mosolya számukra is elegendő kiengesztelésül.

de persze a kérdező terveivel nem vagyok tisztába...mennyire magasröptűek.

azért nehéz a helyzet, mert pont határeset a helyzete. fiatal, de azért nem tragikusan. igen, még nagyon sok mindent meg kellett volna élnie a gyerekvállalás előtt, de ha most vállal babát, még utána is lesznek dolgok amikre lesz lehetősége. DE! SOK KAPU EZZEL BEZÁRUL!ha tetszik, ha nem.

de tényleg a legfontosabb, hogy a szüleid mit mondanak.azért remélem az ő szavuk lesz az első és hozzáállásuk, nem a gyakoris írogatóké.

2014. aug. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
20%

Én pl. úgy fejeztem be az egyetemet, hogy két nyelvszakot csináltam, a fiam mellett másfél évesen már tanítottam, és amikor diplomáztam, éppen két állásom volt.

És nem vagyok csodabogár. Baromira nem!

2014. aug. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

de volt segítséged!mert anélkül hova tetted volna a kicsit amikor tanulsz vagy tanítasz.

a nyelv szak se egyszerű. de szerintem az leginkább tehetség kérdése, hogy valakinek az megy e vagy nem. nekem két mérnöki diplomám van. és nem csak tehetség kell hozzá, hanem rengeteg idő, míg a mindennap kiadott rajzokat, méréseket, feladatokat összehoztam. de most nem is ez a lényeg..

na mi jól elcseverészünk a kérdező meg eltűnt...

de tény, és én is vallom: az abortusz sose jó megoldás! de egy megoldás az is...

2014. aug. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
42%
13as vagyok, én a 3. diplomámat a csecsemő gyermek mellett csináltam, míg aludt, írtam a szakdogámat... mindent meg lehet csinálni, csak akarni kell.
2014. aug. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
10%
ez tény!persze, hogy mindent meg lehet oldani!
2014. aug. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!