Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Kérem mellőzzétek a mocskolódá...

Kérem mellőzzétek a mocskolódást, mindennek elmondást. Ha értelmes mondani valótok van ami segíti a kérdésem megválaszolását akkor írjatok csak. Egy 14-15 hetes terhességet megszakítani valamilyen módon, hogy lehetne?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 12 hétig csinálnak abortuszt, de valamilyen más indokkal vagy okkal vagy valamivel lehetne e.
2014. szept. 3. 14:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 anonim ***** válasza:
45%
Irány Bécs, ha még nem tetted meg. Legközelebb vigyázz jobban... és bármilyen bajod van, ne, mondom NE írd le ide. :D
2014. szept. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/85 anonim ***** válasza:
13%

Irány Bécs???????

Milyen ember(?) az, aki egy 15 hetes ártatlan magzatot minden szívbaj nélkül küld 2 sorral a halálba?!?

2014. szept. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/85 anonim ***** válasza:
90%
Annyira bírom, hogy az elvből, minden körülmény közt abortusz ellenzők végül minden egyes kérdésnél jönnek az "anyád is okosabb lett volna?" "mi lett volna ha anyád is így gondolkozik?" fantasztikus érvekkel. Nyilván, ha bármelyik válaszadó anyja az abortusz mellett dönt, akkor ő nem lenne. De nem keseregne rajta, hogy ő most miért is nem született meg. Azt gondoljátok, hogy egy pár hetes is embrió, aki csak fejlődik, de egyéb másra nem képes, ott tervezget, hogy majd ha megszületek atomfizikus leszek. Igen, az lehet, hogy abortusz alatt próbál "menekülni", amivel sokan jönnek, de ez a legegyszerűbb életformákra is jellemző, a túlélési ösztön. Néha jobb lenne, ha utolsó "érvként" mással is tudnátok jönni, a kérdést kiíró vagy válaszadó anyjának előhozásán túl. Vagy csak engem zavar, hogy kb. minden kérdésnél előjön ez?
2014. szept. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 anonim ***** válasza:
17%
Kedves utolsó! SZÁNALMAS, hogy mennyire tartjátok csak az életet, de tudod, aki más életét ennyire becsüli csak, annak a sajátja sem ér sokkal többet. Az a kis embrió, mint kiderült, érez, érzi a fájdalmat, és gondolom, te nem vagy anya, mert ha az lennél, tudnád, hogy a terhesség alatt, mennyi mindent érez a kisbaba már. Mindent megéreznek. Ha rossz napom volt, éreztem, hogy a kisfiam is sokkal többet mocorog, nyugtalan. Mai napig érzi rajtam, ha valami nem oké. Annak a kis embriónak, könyörgöm, már ver a szíve! Él! Ha egy kutyát megölni bűn, akkor ez miért nem az? Az! Csak sajnos a társadalom úgy van vele, hogy ez az egyszerűbb megoldás a túlnépesedésre és még sok mindenre így engedi. De! Az erkölcsi törvények a társadalmi törvények felett állnak. Erkölcsileg pedig kiontani a kis magzat életét: BŰN! Megszűnik dobogni a kis szíve, erőszakkal veszik el az életét, pedig Ő élni akar. Kicsit gondolj már bele, hogy milyen érzés lenne, ha most az anyád kimondaná feletted az ítéletet, hogy meg kell halnod. Hogyan? Úgy, hogy letépik a végtagjaidat! Képzeld! Érezz az a gyerek is! Minden fájdalmat megérez! Ez tény! A friss kutatások ezt bizonyították! Milyen lenne neked, ha a saját anyád árulna el? Jó érzés? És az milyen lenne, ha hozzád hasonlóan, valaki csak annyit bökne a képedbe, hogy hát nem baj, nem kell mindenkinek élnie! ? Ennyire érzéketlen embereket! Ugye, hogy azt mondanád rá, hogy egy utolsó tuskó az illető? Akkor? Neked milyen jogod van ítélkezni a kis magzat élete felett, vagy bárkinek egyáltalán? Írogatjátok ide a hülyeségeket és annyi emberség nincs bennetek, hogy legalább belegondolnátok abba, mit is támogattok annyira! Persze, hogy legális az abortusz, hiszen ez egy pofonegyszerű megoldás. De attól még bűn és ez ellen nem emelni szót, az is bűn, mert "bűnösök közt cinkos aki néma"! Az emberiség sokkal bölcsebb és okosabb, mint aminek most látszik. Ha nem pazarolnánk felesleges dolgokra a rengeteg energiát, akkor a túlnépesedésre is lenne jobb megoldás, nem pedig a gyilkosság, mert megszületni, mindenkinek joga van! Az ÉLETHEZ való jog mindenkit megillet. Mindenki csak azzal jön, hogy a nőnek joga van rendelkezni a teste felett, ezzel magyarázzák az abortusz legalizálását, de a kis magzat jogairól senki nem beszél, pedig ő is 100%-ban ember. Gondolkodj kicsit! Néha nem árt!
2014. szept. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/85 anonim ***** válasza:
85%

Válaszolnék, bár tudom, hogy egyet érteni nem fogunk.

"Milyen lenne neked, ha a saját anyád árulna el? Jó érzés?" Erről beszélek. Egy embrió nem fogja fel, hogy most az anyja hasában van és meg fog születni és akkor majd ilyen és olyan élete lesz. Alapvető életfunkciókat lát el, ami a fejlődésének része, annak a fejlődésnek a része, melynek a végén eléri a kifejlett állapotot, amikor már képes önálló életre (mert egy embrió nem képes önálló életre, csak az anyja része, tudom, hogy mennyire csúnya kifejezés, én se szeretem, de mint egy parazita). Persze az újszülött se képes a szó szoros értelemben vett önálló életre, de már képes létezni a szülőanyja nélkül. Félreértés ne essék, nem támogatom az abortuszt, amellett vagyok, hogy mindenki védekezzen megfelelően és felelősségteljesen és ne kerüljön sor abortuszra. De van olyan eset, amikor az a kisebb rossz. Persze, válaszolva az eredeti kérdésre, édesanyám is gondolhatta volna úgy, hogy elvetet, de ezen mégis mikor szomorkodtam volna? Embrióként fel se fogtam volna mi történik. Ha olyan helyzetben lettek volna a szüleim, akkor lehet, hogy jobb döntés lett volna, ha meg se születek, de jó anyagi körülmények között voltak, stabil háttérrel, felkészülten, egész eddigi életemben tudtak nekem biztosítani mindent, mind anyagilag, mind érzelmileg, ezért örökre hálás leszek nekik. De nagyon sokan vannak, akik nem ilyen szerencsések és csak kínlódás az életük, örülhetsz, ha te nem ismersz ilyeneket. És itt most nem arról beszélek, hogy nem kaphatja meg a gyerek a legújabb játékot vagy rántott hús van otthon ebédre marhasteak helyett, hanem alapvető érzelmi és anyagi szükségletekről.

Nekem nem volt soha abortuszon és remélem nem is leszek olyan helyzetben, hogy ilyen nehéz döntést kelljen meghoznom. Majd csak decemberben leszek anya, akkor fog megszületni a kislányom. Ő se a legjobb időben érkezett, de mérlegelés után a megtartása volt a legjobb döntés, mert igazából minden adott ahhoz, hogy vállaljam, nagyon sajnálom azt, aki rosszabb helyzetbe kerül.

Szerintem értsünk egyet abban, hogy nem értünk egyet és ne menjünk bele személyeskedésbe!

2014. szept. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/85 anonim ***** válasza:
23%

Kedves utolsó, az abortusz attól még értékvesztés, életfosztás, hogy aki elszenvedi, nem tud róla. Az ölés nem attól bűn, hogy aki "megéli", képes fogalmi jelentéssel felruházni azt, amit a kárára tesznek. Szerintem abba gondolj bele, hogy aki életet vesz el, az tudja, hogy mit tesz. Mi lenne a világgal, ha minden öntudatlan emberi lényt (csecsemőt, aggastyánt) megfosztanánk az életétől azzal indokolva mindezt, hogy nekik nem fáj, úgysem veszik észre?

Jóérzésű ember egy hangyára sem tapos rá készakarva. Hogyan lehet elfogadni azt, hogy egy nő pénzért megöleti azt a gyermekét, aki benne fejlődik?

2014. szept. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/85 anonim ***** válasza:
65%

Simán. Én azt nem értem, hogy tudod elfogadni azt, hogy valakinek nyomorúságos élete legyen, mert nem akarják, utálják, és jobbik esetben még pénz sincs rá.

Bevállalod, hogy 11 évesen az utcán strichel, mert ne vetessék már el? Vagy hogy a maffia kapja szét szervdonornak, úgysem hiányzik senkinek? Nos? Jóérzésű ember mit csinál ilyenkor? :)

2014. szept. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/85 anonim ***** válasza:
70%

Egyébként hihetetlenül undorító ez a belemászunk a másik lába közé, kihúzzuk belőle amit ott találunk, aztán visszalökjük neki, hogy nesze, neveljed, te csináltad... mi vagyunk a jó emberek, megmentettünk egy életet.

Az már nem jut el az agyatokig, hogy tönkretettetek még egyet, szóval igazán szégyellhetnétek magatokat.

2014. szept. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 anonim ***** válasza:
16%

Nem, nem lökik neki vissza. A lába között behatolnak, trancsíroznak, tartályba darálnak, és elégetnek. Ez az, amit istenítesz, aminek tapsolsz és amit jogként követelsz magadnak.

De szívesen válaszolok a feltett kérdésre: jóérzésű ember vállalja a felelősséget. És ha hétrét bőrt húz is le magáról, de biztosítja, ami a gyermekének kell. Jóérzésű ember nem dől hátra a kényelmes fotelban azzal a hazugsággal, hogy az abortusszal a gyermekét menti meg a szenvedéstől. Mert jóérzésű ember magára vállalja a szenvedést, ha kell, és nem engedi, hogy az a gyermekének jusson ki. A jóérzésű ember nem vátesz, nem jós, aki egy pozitív terhességi teszt birtokában azt merészeli mondani, hogy a gyerekem sorsa: kín. Szenvedés. Nyomor. Jóérzésű ember lemond mindenéről a gyermekéért.


Ehhez képest vannak a mások, akik mindent maguknak akarnak, akik xarnak többlet-terhet vállalni a tulajdon gyerekükért, akik eleve nyomorra ítélik őket, akik előbbre tartják a saját nyomorult létüket a gyerekük életénél. Ezek minden szívbaj nélkül fejeztetik le, csonkítják meg és szívatják ki gyermekeiket a méhükből, csak hogy ne kelljen vállalni semmit. Mert nekik minden JÁR.

2014. szept. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/85 anonim ***** válasza:
64%

Nem követelem, hanem a jogom. :) Az én embrióm, ha feltrancsíroztatom, akkor feltrancsíroztatom, ha el akarom égettetni, elégetem, és ha meg akarom etetni a macskával, akkor megetetem vele. Pont.


Felelősséget önmagadért vállalj, és ne a más életéért, ugyanis csak a sajátodba van beleszólásod. Igen, ez másoknak JÁR. Neked is, csak nem akarsz vele élni, de ez a te dolgod.


Ha van még kérdésed, szívesen segítek. :)

2014. szept. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!