Elmennétek abortuszra a helyemben?

Figyelt kérdés
3 gyerekünk van, a legidősebb 1,5 éves. Gyógyszert szedek, de mégis valószinű hogy terhes vagyok(rendesen szedtem) mert nem jön meg a menstruációm. Anyagi helxzetről annyit, hogy saját házunk van, bár havi 40 ezer a törlesztője. Anyagilag beleférne igazábol még egy gyerek. Viszont idegileg nemtudom hogy bírnám. A szivem szakadna meg, ha meg kellene ölnöm a babát. A férjem azt mondja ne tartsuk meg. Bocsánat ha összevissza irtam de teljesen össze vagyok zavarodva.

2014. aug. 22. 22:17
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem a legidősebb gyerek 1,5 hanem a legkisebb
2014. aug. 22. 22:25
 2/20 anonim ***** válasza:
26%
Én nem mennék. Szerintem tarts meg, ahol 3 gyerek elvan szereteben ott a negyedik is elfér.
2014. aug. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nektek, szülőknek kell eldönteni. Hiába írunk itt bármit, a következményeket ti viselitek, akárhogy is döntesz.
2014. aug. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

"A szivem szakadna meg, ha meg kellene ölnöm a babát." - ha így érzed, akkor ne menj, de a férjeddel kellene ezt megbeszélni.

Azt hiszem én is képtelen lennék rá egyébként.

2014. aug. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Igazábol a harmadik is becsúszott gyerek, nála is az abortuszra szavazott a férjem. Most mégis nagyon szereti. Van egy olyan érzésem, ha elmennék műtétre, akkor ő cibálna vissza hogy ne tegyem.
2014. aug. 22. 22:35
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

Hát nem egyszerű. Én megtartanám, de közben fogalmam sincs, hogy milyen helyzetben adom ezt a tanácsot. Mármint a 3 gyerek mellé milyen egy negyedik is.

Munkatársaméknál 5 gyerek van, az apjuk a munkatársam. Jól élnek, elég szórakoztató figura, de még ő is szétszórt, pedig ne ő van otthon a gyerekekkel. Egyébként úgy látom, nem bánja, hogy így alakult.

2014. aug. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%

hát ... én megértem, ha úgy érzed, megszakadna a szíved, de ha a párod már ott tart, hogy nem szeretné a negyediket, akkor mielőtt döntenél (és persze már biztosan tudod, hogy tényleg várandós vagy-e, mert még nem biztos, ugye) szóval kérdezd meg, kérd meg őszintén, mondja el, miért nem szeretné, és ha elfogadod az indokát, akkor az ő kérése legyen a közös döntés.

de ha nem érted meg, akkor én bíztatlak....

de én most megmondom neked az őszintét, én meg tudom érteni azt a férfit, aki nemet mond három gyerek után a negyedikre, mert egy apa mégse anya (és ezt most nem fogom túlmagyarázni, hogy értem, de szerintem te is érted) :)


szóval szép dolog már az is, hogy három gyereked van, akárhogy is döntesz, az én szememben egy csoda vagy, hogy be mertél hármat vállalni, és szépen boldogan nevelgeted őket. és megértem, hogy kemény, én el is hiszem :)

2014. aug. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
32%

Ha tudod, hogy az abortusz megöli a magzatot, ha tudod, hogy ő is a ti közös gyereketek, ugyanúgy, mint a többiek, ha tudod, hogy megszakadna a szíved, akkor győzd meg a férjedet az igazadról.

Hogy idegileg hogy bírnád, nem tudom, de hatalmas rutinod, nagy tapasztalatod és kellő magabiztosságod van. A helyedben felhajtanám és igénybe venném az összes létező segítséget. Üdv. anyuka 3 gyerekkel

2014. aug. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%
Egyébként ha már elértétek a maximális gyerekszámot, nem gondolkoztatok elköttetésen vagy vaszektómián? Mert így még 3-4 is becsúszhat később.
2014. aug. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Figyu!

Üljetek le, és gyűjtsétek az érveket, ellenérveket. Lehet, dedós módszer, de nekem ez lenne a nyeró. Ebben igazából mi nem dönthetünk, nem ismerünk titeket, meg a helyzetet. Én agyilag nem bírnám, és nem tudnám megtartani. Bár utána valószínű egy életen át kísérne a bűntudat....

2014. aug. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!