Miért pontozzák le, aki abortusz helyett örökbe adást javasol? Miért jobb a biztos halál egyesek szerint, mint az esély egy normális életre?

Figyelt kérdés

Örökbe adni annyit jelent, mint esélyt adni az életre!

Így megszülethet a gyermek, megkapja egy szerető család (kisbabákat viszik, mint a cukrot az örökbefogadó párok), lesz egy rendes családja, aki szeretetben felneveli őt, a biológiai szüleinek meg így se, úgy se kell!

Akkor miért döntenek mégis az abortusz mellett?


Sokan azzal jönnek, hogy nem tudnák feldolgozni, hogy valahol él egy gyermekük... Azt fel tudják dolgozni, hogy megölték a gyermeküket? :(



2014. dec. 2. 18:21
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
93%

Én azt kérdezném meg, hogy miért hajtogatja az összes abortuszellenes, hoyg az örökbeadás olyan fantasztikus, és onnantól mindenkinek szuper lesz az élete? Próbálták már? Ismernek olyat, aki örökbe fogadott?


Mi van azzal, hogy az anyának esetleg egészségügyi gondjai lesznek a terhességtől, ami egész életében megmarad? Hogy a gyerek majd megtudja, hogy nem kellett, és jön számon kérni, esetleg lelki törést jelent neki egész életére, hogy az anyja eldobta? Hogy egyáltalán nem biztos, hogy majd olyan tökéletes, szerető családba kerül? Hogy esetleg állami gondozott marad, mert valamilyen okból mégsem kapkodnak utána? és így tovább.


Mindenki csak a saját elvakult nézetét hajtogatja, aztán nem gondol bele, hogy másik oldala is van a dolognak.


Ha meg valaha kihordtál és megszültél egy gyereket, akkor tudnád, hogy nem olyan egyszerű utána odaadni valakinek és hazamenni üres kézzel, hogy ezzel is megvolnánk.

2014. dec. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
91%
Az a baj hogy felesleges lónak imádkozni. Mivel egyiket sem próbálta (nincs gyereke, nem adott örökbe, és nem is volt abortusza) viszont nagyon arrogánsan védi a hülyeségét, úgysem tudod meggyőzni. Mondjuk bevinném egy gyerekotthonba, vagy leültetném beszélgetni egykét nevelőszülővel, vagy örökbefogadott gyerekkel, akinél mégsem sült el olyan jól a dolog. De ez egy hisztis kislány akinek felesleges magyarázni az életet. Majd megtudja.
2014. dec. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
72%

Eszem ágában sem lenne abprtuszra menni (én írtam a sejtcsomót), de ha muszáj lenne, próbálnám másképp felfogni, nem úgy, hogy egy életet vetetek el épp. Ha arra gondolnék, ez még csak egy kezdetleges, értelem nélküli lény, könnyebb lenne feldolgozni.


Amúgy

1. védekezés

2. ha megfoganna az embrió, akkor viszont mindent megtennék, hogy megtartsam és megfelelő körülményeket biztosítsak neki

2014. dec. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
76%
Én ha terhes lennék szívem szerint örökbe adnám, de mivel csak 18 vagyok, senkit sem fog érdekelni hogy 2 éves kapcsolatból lett a gyerek, én mostantól egy k...a vagyok mert fiatalon gyerekem lett.
2014. dec. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom,pedig ez is egy lehetőség,lepontozást semmiképpen nem érdemelne,hiszen ez egy lehetőség a gyereknek,nem pedig valami szörnyűség.Igaz,hogy a szülő nőnek nehezebb,mert egyre erősebb lesz a kötődés,így lemondani róla nagyobb kín,mint az abortusz terhe,amivel valahol a saját gyerekét öli meg,szóval elég ellentmondásos érzelmileg.
2015. jan. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 nufnuf válasza:
15%

Ezt most tényszerűen mondom, nem állásfoglalásként.

Sokan nem tudják, hogy akkor van a gyermeknek a legnagyobb esélye ha a szülők 100%ban lemondanak róla. Ilyenkor a gyermek rögtön örökbe adható és 100% szinte hogy rögtön családhoz kerül. (rengeteg pár vár újszülött gyermekre)


De ily3en esetben mindkét szülő kijelenti, hogy nem érintkezik soha többé a gyermekkel. Nem fogják keresni stb. Drasztikusan hangzik de nagyon megnöveli az esélyt, hogy a gyermek szinte rögtön családhoz kerül és nem az árvaházba.

2015. jan. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem igaz, mert akkor is van 3 hónap várakozási idő, amíg a szülők visszavonhatják a lemondó nyilatkozatot, és addig nevelőszülőknél vanb
2015. jan. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
27%
Nyílt örökbefogadásnál már a születése után rögtön az örökbefogadó szülőkhöz kerül a kisbaba (nővérem is megkapta már kórházban a kislányát, ők vitték haza onnan). Ha a szülei lemondanak róla és egészséges fehér gyerekről van szó, akkor azonnal az örökbefogadó szüleihez kerül, akik valószínűleg hosszú évek óta várnak rá, a lista nagyon hosszú. A szülőnek tényleg van valamennyi idő, ameddig meggondolhatja magát, de ezzel ritkán élnek.
2015. jan. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!