Jogom van megfosztani a páromat attól, hogy apa legyen?

Figyelt kérdés

Pénteken lesz egy abortuszom, anyagi okok miatt kellett így döntenem. Párom már 37 éves, szeretne gyereket. Sajnos az anyagi helyzetem még évekig nem teszi lehetővé, hogy gyerekem legyen. (Nem hagyhatom ott a munkahelyem, segítenem kell a testvéremet. De ez egy másik téma.) Szóval arra gondoltam, hogy inkább elhagyom a páromat, találjon egy olyan nőt aki szül neki.

De ő azt mondta, hogy inkább lemond a gyerekről, csak maradjak vele. Nagyon szeretem őt. Mit tegyek?


2014. dec. 16. 20:18
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
75%

A testvéred kiskorú vagy esetleg fogyatékos?

Mert csak ebben a két esetben tudom elképzelni, hogy az ő eltartása esetleg előrébb legyen (már ha nem él anyja-apja sem), mint a saját gyereked...

2014. dec. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
93%

Testvéred mennyi idős? Miért fontosabb, mint a saját gyermeked? Párod nem dolgozik? Nem tudna részt venni a nevelésében?

Azt írod, az anyagi helyzeTED, nem az anyagi helyzeteTEK? Külön éltek? Nem csak a te gyermeked lenne, nem csak a te felelősséged, nem egyedül kéne nevelned, akkor nem látom értelmét elvetetni. De persze, jogod van eldönteni.

2014. dec. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
91%
Ennek közös döntésnek kellene lenni, és nem zsarolásnak. fenti eset zsarolás.
2014. dec. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
97%

Te hány éves vagy? Beszéltetek már a gyerek témáról? Hogy hogy terhes lettél? Nem védekeztetek? Miért kell a testvéredet segíteni?

Mi az hogy az anyagi helyzeted? Nem helyzetetek? Párod is dolgozik, nem?

Attól, hogy lesz gyereked még dolgozhatsz, amíg nem dolgozol, addig is kapsz juttatásokat.

2014. dec. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Most nem az anyagi helyzetemről tettem fel kérdést. A kérdésem az, hogy elengedjem a páromat vagy inkább fosszam meg attól, hogy gyereke legyen.
2014. dec. 16. 20:28
 6/39 anonim ***** válasza:
68%
Én megtartanám a gyereket, hiszen a párod is szeretné így az ő anyagi háttere is számít.
2014. dec. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
94%

Mindkét esettel önző vagy..ez így túl fekete fehér.


Elengedheted őt, de az ő döntése hogy mit akar. Az hogy megfosztod őt, nem a te jogod. Jogod van úgy dönteni, hogy nem szülsz gyereket, neki meg joga van dönteni arról, hogy ezzel mit kezd.


A helyzetedet én sem értem, a többiek a kérdésekkel segíteni akarnak, új helyzetekre rávilágítani, amikre esetleg te nem gondoltál.


Az pedig nekem sem tiszta, hogy a te anyagi helyzetet nem teszi lehetővé...az a gyerek nem csak a tied lenne, hanem a párodé is.

2014. dec. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
65%

Ha nem akarsz gyereket, akkor ne szülj. Én senki kedvéért nem szülnék, ha én nem akarok.

De miért nem védekeztetek?

A párod 40 évesen is lehet apa.

2014. dec. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
86%
csak én nem értem, miért kellene otthagyni a munkahelyet, ha valaki terhes lesz?
2014. dec. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim válasza:
100%
Szerintem ezt a döntést neki kell meghoznia. Beszéljétek át jól a dolgot, hogy tisztában legyen milyen következményei lehetnek a mostani döntésének. Gondoljatok arra is, hogy milyen érzés lenne teljesen egyedül maradnia idős korában, ha veled történne valami. Ha mindezek után mégis téged választ, akkor viszont ne tiltakozz :-)
2014. dec. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!