Jogom van megfosztani a páromat attól, hogy apa legyen?

Figyelt kérdés

Pénteken lesz egy abortuszom, anyagi okok miatt kellett így döntenem. Párom már 37 éves, szeretne gyereket. Sajnos az anyagi helyzetem még évekig nem teszi lehetővé, hogy gyerekem legyen. (Nem hagyhatom ott a munkahelyem, segítenem kell a testvéremet. De ez egy másik téma.) Szóval arra gondoltam, hogy inkább elhagyom a páromat, találjon egy olyan nőt aki szül neki.

De ő azt mondta, hogy inkább lemond a gyerekről, csak maradjak vele. Nagyon szeretem őt. Mit tegyek?


2014. dec. 16. 20:18
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
A gyed elmenne a gyerekre. A testvérem éhenhalna, ha én nem támogatnám. Nem könnyű nekem sem az élet. Egész életemben nélkülöztem, a fizetésem tesóm segítésére megy el. Ha nem lenne anyósom, apósom akik befogadtak nem tudom mi lenne velem.
2014. dec. 16. 21:08
 22/39 anonim ***** válasza:
96%

Alig válaszolsz a kérdésekre..így nehéz jót mondani..

Sőt..azt se értem miért ide irogatsz ..mikor ezt magadban illetve a pároddal kellene átbeszélni.

1 : a fizud hány %-a megy tesodra ami miatt nem vállalnád ?!

2 : párodnak nincs munkája ?!

2014. dec. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim válasza:
39%
Kedves acelsziv, elég primitív vagy ha így gondolod. Én az olyan emberektől hányok, akik meglátják az abortusz szót valahol, és máris elhordják az érintett nőt mindennek, úgy, hogy közben sz.rt sem tudnak a dolgok hátteréről, vagy hogy miért kényszerült erre (mert nyilván ha tehetné, megtartaná a gyerekét...).
2014. dec. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
65%

Tehat, apos-anyos befogadtak, te pedig onzo modon ki akarod nyirni az unokajukat?

Teszek a szazalekomra, kijelentem, hogy acelszivnek durvara igaza van.

Hagyd el a parodat, aztan, ha nem lakhasz a szuleinel, majd atgondolod, hogy mi is az ertek az eletben...

2014. dec. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem, ha a párod nagyon akar gyereket, és neked leginkább anyagi ellenvetéseid vannak, akkor azokat közösen kell megoldanotok. A párod nyilván tudja, hogy te gondoskodni akarsz a testvéredtől. Ketten egy egységként működtök, nem csak neked kell majd eltartanod a gyerekeket, hanem neki is. Ha erre kettőtöknek nincs elég bevételetek, akkor nyilván nem tudtok gyereket vállalni, és ekkor nem csak a te, hanem az ő dolga is, hogy több pénz keressetek, mielőtt gyereket vállaltok. Különben ő nem hibáztathat téged, hogy nem szülsz neki a semmire. De ha neki van elég bevétele, csak nem osztja meg veled,akkor miért is akar tőled gyereket?

Szóval szerintem ne hagyd el, csak mond el neki, hogy így nem tudsz gyereket vállalni, ahhoz a közös bevételeteknek kb ennyivel kéne többnek lennie. De ha egyáltalán nem akarsz szülni, és ez csak egy kifogás, akkor talán jobb ha elválnak útjaitok, és olyan párt találhat, aki viszont szívesen vllal vele gyereket.

2014. dec. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
90%
Még mindig nem értem, mi van a testvéreddel, miért szorul teljes mértékben a te támogatásodra? Beteg? Kiskorú?
2014. dec. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
60%

Megint a kettősség. Ha a kérdező úgy írná ki a kérdést, hogy szüljek e a 40 éves páromnak anyósék nyakára, mindenki hadakozna, hogy milyen férfi az aki ennyi idősen az anyja nyakán él, mégis miből akarják eltartani, ha saját magukat sem tudják saját háztartásban eltartani. És mindenki a felelőtlenség szót kiabálná.

Így megfogalmazva, mikor a kérdező felelős döntést hoz az anyagiakra hivatkozva, mindenki azt kiabálja oldja meg. Hadakoztok a gyes/gyed szóval, de azt sem tudjuk bejelentett e a kérdező munkája, azt sem tudjuk, ha bejelentett mióta bejelentett. A támogatásokat sem puszira osztogatják.

Amúgy sem az volt a kérdés, hogy tartsa e meg a babát vagy sem, hanem hogy a párjával hogyan tovább.

2014. dec. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
95%

Es a parod, anyagilag hohy all?Miert beszelsz csak egyes szam elso szemelyben? Ha a parod, akkor mi, mi nem.tudjuk eltarzani, nekunk nincs penzunk...Anyos aposrol beszelsz, akkor hazasok vagytok? na jo nyilvan nem csak a szohasznalat. Tesod nemmkoltozhet hozzatok? Mellesleg apuka is mehet gyesre, sot gyedre is!!! ha van munkahelye siman, ha nincs akkor is alanyi jogon jar a gyes es a csaladi potlek is ez havi 27500+12200 forint. O otthon van a babaval, te meg dolgozol tovabb. En is dolgozok, apuka otthon van, hohy eltartjassam oket (apuka szaxt nem.keres).

Te hany eves vagy? ha 30 folott akkor az abortusz egeszsegugyileg gaz ha 25 elmulzal akkor is...persze van akinek abortusz juj de nem viseli meg a lelkivilagat, de hogy orokre nyomot hagy az biztos es a 37 eves parod elobb utobb a fejedhez fogja vagni. es te is még nagyon megbanhatod.


Anyossal-apossal parral kozosen kellene leulni megbeszelni, hogy a tesodat hogyan tudnatok segiteni ha te megis megszulned.


Vegul is a te dontesed. itt senki nem.tudja megmondani neked a tutit. en se.

2014. dec. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
68%
Én megszülném a helyedben, ez hülyeség, hogy nem hagyhatod ott a munkát, kapsz gyest, aztán ha féléves lesz a gyerek, szépen visszamész dolgozni. Ha nem akarsz szülni az másik kérdés. Viszont ha olyan helyzet van, amikor az egyik félnek egy darabig nem lehet gyereke (pl. ilyen helyzetben vagyok én is), akkor ha a férfi szereti, várni fog addig, amíg lehetséges a gyerekvállalás. Emiatt nem kell szakítani, hacsak a párod nem 70 éves, mert akkor már tényleg bele kell húzni. Szerintem egy normális férfi nem egy random nőt akar, aki szül neki, hanem egy társat, ha te vagy a társa, akkor ki fog melletted tartani.
2014. dec. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
Szó volt arról, hogy apósék segítenének tesómon ennivalóval, pénzel. De nem akarjuk őket terhelni. Ők sem fiatalok már és nekik is pénz a pénz.
2014. dec. 16. 21:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!