Miert itelitek el azt az embert aki abortuszra megy?

Figyelt kérdés

Persze eleg ronda dolog ez az egesz,de megis...mi jogon tortok palcat annak a nonek a feje felett aki ezt megteszi es elmegy abortuszra?

Nem a Ti gyermeketek,nem a Ti eletetek,nem tudhatjatok hogy miert kenyszerul ra erre a beavatkozasra..

En pl 1 honapja korhazban voltam egeszsegugyi kaparason es ott a szobatarsaim kozul 2 jott abortuszra azert mert pl fogamzas gatlo mellett teherbe estek..Most akkor inkabb szulje meg a gyereket rossz anyagi korulmenyek koze? Vagy pl 17 evesen?

Mert az egyik szobatarsam epp igy volt..

En nem akarok itt feszultseget generalni meg semmi..csak meg szeretnem erteni,hogy miert kell beleavatkozni mas eletebe es megitelni valakit ugy hogy nem ismerjuk a hatteret??

18/L


2014. dec. 28. 16:55
1 2 3 4
 31/37 piroska és a farkas ***** válasza:
47%
Szerintem a düh jogos. Akkor is érzünk dühöt ha pl egy ember veri a kutyàjàt. Pedig van hozzà közünk? "hivataloaan" nincs. Mégis érezzük mert az emberben szerintem ösztönös, h védené az àrtatlant. Ès valóban nem értem, h miért mondjàk - magukat felmentve? ezzel- h nincs màs megoldàs, mikor van.
2014. dec. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
65%

Egyetlen választ sem olvastam el. De ha nem akarsz feszültséget generálni, akkor ne tegyél fel ilyen kérdést, mert ezzel nagyon beletenyerelsz a darázsfészekbe.

Szerény véleményem annyi lenne; jómagam és pár szobatársam azon küzdöttünk heteket, hónapokat, vettünk be minden szart és voltunk visszatartáson meg kaptunk tüdőérlelőt, hogy a gyermekeink legalább eséllyel jöjjenek a világra. Sokaknak sajnos ez sem volt elegendő. Nem javasolnám senkinek megnézni, hogy mekkora egy 26 hetes koraszülött baba. (Aki a lányomat váltotta az inkubátorban. Az én lányom hazaért. Az a baba nem.)

Van aki - mint például én - ilyen élmények alapján azt mondja, hogy nem igazság, hogy valaki küzd és harcol érte, más meg megöleti. Ennyi.

Ne tegyél fel szerintem hasonló kérdéseket. 18 évesen inkább bulizz és éld az életedet, minthogy meg akard fejteni az ellenzők és a pártolók örök harcának a titkát. Nem bántásból de szerintem inkább készülj a szilveszteri bulira.

2014. dec. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
46%

Ha valaki veri a gyerekét, persze, hogy szörnyű.


De a kutyát nem te szülöd meg. Nem benned van. És semmi közöd ahhoz, hogy mi megy be vagy jön ki a lába közül.

2014. dec. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
87%

Szia..

Volt itt egy kérdés régebben,hogy akinek volt már abortusza,hogyan élte meg,stb.

Leírtam az őszinte véleményemet,hogy nekem is volt két évvel ezelőtt,de most éppen várandós vagyok.

Utána azt kaptam,hogy minek nekem gyerek,ha már egyet megöltem,meg mondjam majd meg ennek a babának,hogy a nővérét/bátyját megöltem..

Hát nem is kell mondanom,sírva olvastam a rosszabbnál,rosszabb hozzászólásokat..

Azt nem írtam le,hogy a babának hiányzott egy végtagja azért vetettem el,de úgy érzem ha ezt bele írtam volna,akkor azt kaptam volna,hogy önző vagyok,hogy így nem vállaltam,stb..

Szóval lényegtelen mit írsz,vagy kérdezel. Ha jön egy tinilány (16-7-8)és azt írja meg szeretné tartani,adjunk neki tanácsot,hogyan mondja el otthon,hogy szeretné a babát,akkor azt írják neki,hogy ő is gyerek ,vetesse el,ne szüljön a szülei nyakára.

Ha fordítva... -16-7-8 éves szintén és azt írja segítsünk mert el akarja vetetni,akkor azt írják,miért nem tartja meg?! -egye meg amit főzött,és tartsa meg.

Na,hát ezekből kiindulva most próbálj meg valami okosat kitalálni mi is a jó döntés :)))

2014. dec. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Egyszerű dolog ez kérdező. Amíg a más dolgával vannak elfoglalva, addig megfeledkezhetnek a saját nyomorukról. Amikor másnak osztják az észt, meg a nagy bölcsességeket, akkor nagynak érzik magukat. Így ők a valakik, akik már megint jóó' megmondták. Ez persze nem csak az ab kapcsán van így, ilyen undorító az emberi természet.
2014. dec. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Nem ítélem el,de borzasztó úgy,ahogy van.Meg az,hogy két ember kell hozzá,még is egyetlen cipeli az egészet.
2015. jan. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Ez egy bonyolult kérdés. Én nem ítélem el az abortuszt, ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Ha lelkiismeretes az aki csináltatja, úgysem kell neki nagyobb büntetés, meg több lenézés, mint amit saját magától kap. Ha lelkiismeretlen, akkor meg jobb, ha nem is szül. És szerintem valahol itt a pont. Az indokok lényegtelenek.


Mindettől függetlenül borzasztóan fiatal vagy. Ennyi idősen én is radikálisabban gondolkodtam erről. Minél idősebb vagy az abortusz annál inkább tűnik rossz dolognak, amit mindenképp el kell kerülni így, vagy úgy. Gondolom az anyai ösztönök erősödésével lehet ez összefüggésben, ki tudja. Mindenesetre, az engem egy cseppet sem érdekel, hogy más elveteti-e a gyerekét, az foglalkoztat, melyek azok a helyzetek, amikor én megtenném logikusan gondolkodva, és meg tudnám-e tenni, ha nem a logikát nézem?


A világon semmi nem fekete-fehér, ez sem. És szerintem az emberekkel alapvetően az a legnagyobb baj, hogy mindig azt hiszik az úgy, jó, ahogy ők csinálják. És még ez is rendben lenne, de legtöbben lenézik, azt aki máshogy csinálja. Nagy baj van a társadalommal úgy nagy átlagban, ez az abortusz kérdés sajnos huszad rangú. Mióta a nők teherbe esnek az abortusz létezik. Lényegtelen, hogy éppen aktuálisan mekkora a társadalmi, vagy törvényi elfogadottsága.

2015. jan. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!