Miert itelitek el azt az embert aki abortuszra megy?

Figyelt kérdés

Persze eleg ronda dolog ez az egesz,de megis...mi jogon tortok palcat annak a nonek a feje felett aki ezt megteszi es elmegy abortuszra?

Nem a Ti gyermeketek,nem a Ti eletetek,nem tudhatjatok hogy miert kenyszerul ra erre a beavatkozasra..

En pl 1 honapja korhazban voltam egeszsegugyi kaparason es ott a szobatarsaim kozul 2 jott abortuszra azert mert pl fogamzas gatlo mellett teherbe estek..Most akkor inkabb szulje meg a gyereket rossz anyagi korulmenyek koze? Vagy pl 17 evesen?

Mert az egyik szobatarsam epp igy volt..

En nem akarok itt feszultseget generalni meg semmi..csak meg szeretnem erteni,hogy miert kell beleavatkozni mas eletebe es megitelni valakit ugy hogy nem ismerjuk a hatteret??

18/L


2014. dec. 28. 16:55
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
53%
Az ember nem szokott egy csapásra meggazdagodni, max 1-2 év alatt emelkedik 1000 Ft-al a fizetése. De ha két év múlva nyerne a lottón, azzal sem ér semmit, ha már előtte éhen halnak. Persze lehet arra játszani, hogy majd a gyámhatóság úgyis elveszi a gyereket, ha nincs mit ennie, és ha később lesz pénz, majd talán visszakapják.. Ugye te sem gondoltad komolyan, hogy egy napról-napra élő pár majd jobb anyagi helyzetbe kerül, ha még egy gyereket is vállal?
2014. dec. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
24%
#21: Arról még nem hallottál, hogy valaki megkap egy sokkal jobb állást? A csecsemőknek az orvosi ellátás és az anyatej az ingyen van. 1-2 év alatt vígan egyenesbe lehet jönni, ha mindkét szülő talál munkát, akkor a gyerek járhat bölcsődébe (jaj, micsoda szörnyűség!!!).
2014. dec. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 piroska és a farkas ***** válasza:
37%
Bennem azért van harag - és nem ítélkezés - azokban az esetekben amikor felelőtlenség àll a hàttérben, mert VAN megoldàs: nyìlt örökbeadàs a szülőàgyról. Nem fogadom el, h ilyenmegolyan lelki teher ez a lemondàs az anyànak, ha az nem teher szàmàra h egy megfogant magzattól elvegye az esélyt az életre. Kicsit olyasmi van bennem, h itt csak 9 hOnapot kéne az életéből erre àldoznia, és nem értem, amikor vki erre nem képes. Igen, azt hiszem dühít, h ő az első magànak, és esélye sincs annak aki a történetben a legàrtatlanabb.Ìrta vki, h x-nek azért volt3 is mert a baràtja nem húzott gumit...ez nem így megy. Ha 2ember nem akar gyereket akkor KETTEJÜK dolga a felelősségteljes védekezés. Egyébként valóban minden eset màs, de őszintén, szerintem az vhol a dolgok legalja amikor eleve lehetőségként tekintenek az abortuszra a párok, ès fontosabb nekik a pillanatnyi élvezet,mert legfeljebb úgyis elvetetik. Egy nőgyógyász mesélte nekem, h az egyik pàciensének 19 abortusza volt. " Bejön, mintha a fodràszhoz ülne be. Ilyennek mondjam, h lélek?"
2014. dec. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
69%
Hát ne haragudj, 22, én nem tudom, milyen álomvilágban élsz. Arra alapozzon valaki, hogy majd hátha kap pár év múlva egy jobb munkát? És ha nem? És ha még a rosszat is elveszíti? Gyereket biztos háttérrel vállalunk, és még így is bármikor beüthet valami szerencsétlenség, de ha vannak tartalékok, az átvészelhető. A hozzád hasonló felelőtlen embereknek nem szabadna gyereket vállalniuk.
2014. dec. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
24-esnek teljes mertekben igaza van...
2014. dec. 28. 21:59
 26/37 anonim ***** válasza:
22%
#24: és mi van akkor, ha fordítva történik? Szülőknek jól menő vállalkozása van, vállalnak egy babát, megszületik, aztán beüt a krach, elveszítenek mindent, akkor szabaduljanak meg a gyereküktől? Mert ez ugyanúgy megtörténhet. Akkor senki ne merjen gyereket vállalni?
2014. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
73%
#26. Normális esetben nem a semmire vállal az ember gyereket. Előtte mindkettőnknek volt normális állása (bejelentett, nem minimálbéres), volt lakásunk, igaz hitellel, de annyi pénzünk is a bankban, hogy ellegyünk akr fél évig is, ha a férjemnek ne lenne állása.
2014. dec. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim válasza:
9%
Itelkezni senkinek semmi joga, de velemenyt alkotni van. Egy tarsadalom vagyunk, tehat szot emelhetunk egy artatlan leny erdekeben, aki veszelyben van. Sot, vedelme erdekeben bele is avatkozhatunk, (foleg, ha tb-t is, meg egy halom adot fizetunk, azaz anyagilag is tamogatjuk az emberibb megoldasokat is pl. az orokbeadast).En egyebkent meg nem talalkoztam olyan abortuszt atelt novel vagy ferfival, aki legkesobb idos korara ne mutatta volna a megbanasnak valamilyen tudat alatti formajat. Van, aki meg a lelkifurdalast is meg akarja uszni, es az tenyleg csak egy felelotlen, onzo osztonleny. Egyebkent meg van tobb olyan europai orszag, ahol erkolcsi okokbol illegalis. Nem mondom, hogy itt is az kene, hogy legyen, de azt elitelem, hogy valaki bele se gondoljon az egeszbe, es teljesen hetkoznapi dolognak tartsa.. De az is igaz, hogy nem csak az anyakat kene felelossegre vonni, hanem az apakat... Ha valaki pl kenyelmi okokbol nem vedekezik, az vallaljon felelosseget, az ne legyen ugy kezelve, mint akinek tenyleg nyomos oka van egy abortuszra. Azon kivul, aki nyilvanos helyen pl. itt - abortuszrol beszel, az szamoljon azzal, hogy sok embert megbant a temaval.
2014. dec. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
91%
Azért mert az emberek szeretnek más életébe beleszólni itt élik ki elfojtott agresszív megmozdulásaikat. Beszolnak egy alpári mondatot és ez örömmel tölti el őket. Ezek az emberek egyébként semmiféle társadalmilag hasznos dolgot nem csinálnak pl. önkéntes munka csak hangoztatják az élet tiszteletét. A nagy többség bort iszik vizet prédikál.
2014. dec. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
36%
De piroska, a dühöd nem jogos. Neked ahhoz semmi közöd. Ennyi erővel én is dühös lehetnék, hogy a szomszéd gyereket miért nem abba a suliba íratták, ahova én gondoltam. Semmi közöm hozzá.
2014. dec. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!