Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti, hogy jutottatok túl az...

Ti, hogy jutottatok túl az abortuszon?

Figyelt kérdés
Tegnap volt abortuszom ! Nem tudom abba hagyni a sírást , nem tudom kiverni a fejemből a kicsi ultrahang képét , ahol láttam Őt ... és mit tettem vele :( úgy érzem, hogy nincs kiút ebből a büntudatból ! Azért vetettem el , mert van már 2 gyerekem , és védekezés mellett estem teherbe, és nemtudtam volna vállalni még egy gyereket! Nem lett volna neki meg az ami a másik 2nek megvan , nem tudtam volna neki biztosítani ..

2015. jan. 14. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Arra gondolj, hogy jobb így, mintha megszülted volna és nem tudnád eltartani. A másik kettővel foglalkozz, amennyit csak tudsz.
2015. jan. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok abortusz párti, de azt mondom, van az az élethelyzet, mikor meg kell hozni a döntést! . és a tiéd most ilyen volt! Próbáld ne túlgondolni, ne morfondírozni rajt, ez egy döntés volt, aminek oka van! Sajnálom, hogy így alakult, ne kínozd magad! - tudod most sokan elítélnek, de ha megtartod, s később éheznek, azt kapod, hogy minek kellett ennyi gyerek... ez a Te-Ti döntésetek, ami pokoli nehéz, ha tehettétek volna, másként cselekedtek , ebben biztos vagyok! A gyermekeidre koncentrálj, feléjük fordulj, ne magadba! Sok erőt!
2015. jan. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Elhiszem, hogy nagyon fáj, együtt érzek veled. Viszont ha elhagyod magad, nem tudod ellátni a két gyermekedet sem. Légy erős értük. Beszélgess erről sokat a pároddal, vagy egy támogató családtaggal, baráttal, aki segít feldolgozni ezt a traumát. Idővel enyhülni fog a fájdalom magától is.
2015. jan. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Próbálj meg elbúcsúzni tőle, mást már nem tehetsz! Sajnos te is a saját károdon tanultad ezt meg :-( Most már nincs mit tenni, kérj tőle bocsánatot, adott esetben magadtól, a benned lévő anyától is. Ez is egy gyászfolyamat, aminek le kell zajlania, idő kell hozzá. Ha segít, gyújts mécsest az emlékére. Egy idő után eljöhet a megnyugvás.

A bűntudaton úgy tudsz túllenni, ha őszintén megbánod az egészet, és hagyod, hogy a gyász ideje leteljen.

És nyilván soha többé...

2015. jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem tegnap volt... Hétfőn én is láttam ultrahangon, kérdezte is az orvos, hogy meg akarom-e nézni? Mondtam neki, hogy inkább nem... de aztán csak néztem, egy-két könnycseppet sikerült elmorzsolnom közben. Nagyon sokat vívódtam, hogy mégis mi lenne ha megtartanám? De nem lehetett... A műtétre várva szintén sírtam, akkor már jobban, kérdezték a műtőben, hogy meggondoltam magam? Megráztam a fejem, és mondták, hogy nyugodjak meg... Amikor visszavittek a szobába a szobatársaim szerint nagyon sírtam, rémlik egy kicsit a dolog, de nem tisztán. Nem tudom, hogy később mit fogok érezni, de most egyelőre elég jól vagyok, mert valóban ez volt most, amit tennem kellett, akármilyen rosszul hangzik, mérlegelni kellett és nagyon erre hajlott a mérleg, az ő érdekeit nézve, hogy neki milyen élete lenne, illetve milyen nem. Tudom, most meg semmilyen élete nincs... Kicsit furán érzem magam, mikor látok egy-egy gömbölyödő pocakos kismamát, vagy épp kisbabát. Attól félek lesz ez még keményebb nekem is... De nekem is van 1, akiért erősnek kell lennem... Szégyellem, hogy ezt kellett tennem, nem is sokan tudják, apukától lehet, hogy többen. Azt is szégyellem, hogy az egész megtörténhetett egyáltalán. Reménykedem benne, hogy lesz még olyan helyzet, amikor más lesz minden és akkor már tudatosan tervezek, és meg se fordul a fejemben még csak a lehetősége sem annak, ahogy tegnap döntöttem. Kitartás! Ha nagyon nem boldogulsz, keress fel egy pszichiátert én azt fogom tenni, ha úgy érzem majd, hogy erre van szükségem. Hangulatjavítót, vagy egy gyengébb nyugtatót adhat, vagy mindkettőt akár. Segít túljutni a nehezén.
2015. jan. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Én úgy jutottam túl az abortuszon, hogy egy kedves takarító néni meghallotta, hogy sírok!

Sajnos anyánknak nem kellettünk, és só mérgezéses abortusszal elvetetett... Istennek terve volt velem, nyilván azért nem engedte, hogy meghaljak!

Én így jutottam túl rajta!

2015. jan. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Sokat segít .. ! talán épp az a legnagyobb probléma , hogy a párom jelenleg 350 km-re van tőlem , nem volt mellettem akkor .. és igy csak a barátnőmmel tudok erről nyiltan beszélgetni , de Ő is rengeteget segít ! Elbúcsúztam tőle , egy idő után majd bennem is a helyére kerülnek a dolgok ! Köszönöm mindenkinek !
2015. jan. 16. 13:05
 8/9 anonim válasza:
Még csak annyit, ha gondolod, akkor beszélj egy pappal, ha jófej, nagyon sokat tud segíteni.
2015. jan. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Abortusz után nem ritka a hosszú, hónapokig tartó szomorúság, szorongás, ritkábban akár poszttraumás stressz is kialakulhat. A problémát az okozza, hogy sokan ambivalenciát élnek át a nők a nem tervezett terhességgel kapcsolatban:akarják is meg is. A konfliktusos helyzetben csak kényszermegoldás születhet. Az abortusz egy kényszerű döntés eredménye, melyet gyakran követ veszteségérzés.

Súlyosbítja a helyzetet, ha a terhesség megszakításakor a nők nem csak a magzatot veszítik el, hanem társukat, baráti-családi kapcsolataikat, önbizalmukat, megküzdési stratégiájukat. Sokszor sorozatos veszteségeket élnek át a nők, ugyanakkor csak ritkán végeznek beavatkozás után kifejezett gyászmunkát.

A fel nem dolgozott gyász miatti állapot motivációhiánnyal, döntésképtelenséggel, kórós lehangoltsággal, fokozott önváddal, szociális-társas kapcsolatok beszűkülésével járhat.

Abortusz után tudatosan vállalt terhesség alatt is újraéledhet a depresszió, önvád és szorongás, amennyiben a gyász nem lett feldolgozva.

A veszteség feldolgozását mozdíthatja előre az is, ha már merünk a nem vállalt magzatra gondolni.


Tudok segítséget ajánlani a gyászmunkában, ha valakinek szüksége lenne rá. Mentálhigiénés-gyászcsoport vezető személyében. Ingyenes...

2015. jan. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!