Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortusz miatt tönkrement...

Az abortusz miatt tönkrement a kapcsolat?

Figyelt kérdés
Ha szeretik egymást és közösen így döntenek. A műtét miatt nem fogja hibáztatni a nő a férfit? Mit gondoltok?
2015. jan. 16. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez két oldalú dolog.

Ismeri kellene a két embert, ahhoz, hogy bármit is lehessen mondani épp rájuk.


Én ismerek két pár, akiknek volt bizonyos okból abortuszuk. Az egyik pár 18 éve él boldogságban (tényleg jóban-rosszban), és már két szép gyermekük van. Biztos nehezen dolgozták fel, de túl fiatalok voltak a babához, nem tudták volna akkor még eltartani. Kitartottak egymás mellett mindenben.


A másik pár, akiket ismertem már nem egy pár, ugyanis nem tudták feldolgozni (leginkább a nő), ami történt...és nem bírták egymás mellett. Azt hozzá teszem, hogy itt nem volt valóban közös a döntés, ugyanis a férfi nagyon nem akarta a gyereket, a nő belement az abortuszba, és utána szakítottak.


Szóval a döntés legyen közös, tényleg közös. S akkor, ha valóban szeretik egymást, ki is fognak tartani egymás mellett.

2015. jan. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk közös döntés volt, de csak a hozzá állása miatt. Megtartottam volna, ha normális lett volna. Nem volt belém szerelmes, neki volt már gyereke. Adott volna havi 25

000 Ft-ot, minden mást felejtsek el... Még iskolás voltam, a szüleimmel és a 3 testvéremmel éltem szoba-konyha lakàsban. Nem lett volna a gyereknek és a családomnak egy perc nyugta sem. Így sem volt. Aki megkövez, hogy ezért elvettem, egészségére!

2015. jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudod függ attól mivel indokolják közösen az abortuszt, illetve attól hogy mennyire éled fel a lányban az anyai szeretet a pici iránt, milyen a személyiségük.

Ha megszereti utána a következőt lehet nehezebben fogja várni mert az előzőre gondol, illetve a bűntudat, a mi lett volna ha kérdés, főleg ha alapból olyan mindent meg lehet oldani típus..

Ha tényleg reálisan döntenek, és a nő vagy nem engedi be az egészet annyira az életébe hogy elkezdje megélni hogy anya lehetne, vagy pedig képesek "elbúcsúzni" a babától akkor nem hiszem hogy lesz probléma.

2015. jan. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez a "közös döntės" elėg sokmindent jelenthet.A legtöbb kapcsolat kibírja,de nem sėrülésmentesen.És ez nem egy sima műtét.A nő a gyerekét veszíti el,függetlenül attól,hogy az hány db.sejtből állt.Ennek megfelelően vagy nyíltan vagy magában,de gyászolni fogja.Egy a biztos,nem lesz olyan,mint azelőtt,és ezt a vesztesėget is fel kell plusszban dolgozni.Azt látom sokszor,hogy ugyan a párok szeretik egymást,de nem tudnak,nem mernek annyira elköteleződni ,lemondani és felelősséget felvállalni,ami a gyerekvállalással együtt jár.
2015. jan. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%

Erre nincs jó válasz, ami igazán hasznos lenne neked szerintem, annyira egyedi. Lehet most közös döntés, de bármelyikőtök bánhatja még ezt. Illetve áldhatja is a döntést. Bár áldani cak akkor azokták ha nem maradnak együtt. 15 év múlva meg ha együtt vagytok azért ott lehet majd az érzés, hogy már 15 lenne.....

Mondjuk a kérdésed, szerintem egyben választ is ad: egy abortusz miatt nem gondolom, hogy egy kapcsolat tönkremenne, lehet már tönkrement. Egy jó kapcsolatban miért kellene abortusz? (Ha nem beteg pl. a gyerek) lehalább is én akivel összekötöm az életem, szeretem attól gyereket is akarok. És ha jó egy kapcsolat akkor minden megoldható.


Akivel persze nem akarom egy életre lekötni magam attól nem akarok kölyköt.


Nem vagyok abortusz ellenző, van amikor kell, csak egy jó kapcsolatban szerintem nincs értelme halogatni olyan miatt, hogy még nincsenek feltételek, van akinek sosem lesz olyan, hogy ideális, és az élet úgyis mindent megold.

2015. jan. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!