Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Teljesen magamba roskadtam,...

Teljesen magamba roskadtam, hogyan lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok. Igazabol nekem azt mondtak az orvosok h korábbi pco miatt nagyon keves az esélye, hogy teherbe essek de megis megtörtént. En nagyon ragaszkodnék a babahoz, de a Párom nem. Mostanaban rengeteget veszekszünk, eleinte lelkesedett érte de kesobb visszalépett. Azt mondja nem szeret mar ugy es nem szererne ha mindhárman megszenvednenk azt, ha esetleg szetmegyunk. Nekem mar van egy kislányom egy elozo kapcsolatombol, igy egyedul nem tudom vállalni a babat. Meg gondolkodik a Párom de nem latok ra sok esélyt, hogy jobb belátásra tér. Igy Elkezdtem barátkozni az abortusz gondolatával... De azota teljesen lelki beteg lettem, nem eszek es nem alszok. Teljesen kifordultam onmagambol. Tudom, hogy ez lenne az ésszerű döntés de megis, én ragaszkodom hozza! Sokan azt mondjak ha megis rendezodne a kapcsolatunk, kesobb vallalhatnank jo idoben babat, de ez engem nem.vigasztal. En valahol ugy érzem képtelen lennek meglepni ezt a döntést, de sajnos igy bele vagyok kényszerítve. Mert ha idővel elhagy es két gyerekkel magamra maradok az tobb szempontbol is nagy baj, de leginkább az anyagiak teren. Nagyon elvagyok keseredve, azt sem tudom mi var ram, de reménykedem az utolso percig hatha meggondolja magat! Koszonom ha valaszt adtok, sokat segítene!!
2015. jan. 23. 10:48
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
En nem is magamat neznem elsősorban hanem, hogy a gyerekek nelkuloznenek...vagy rossz körülmények közt nevelkednenek.
2015. jan. 23. 11:57
 22/39 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne vetesd el. Addigra érezni fogod, fel tudod-e nevelni, ha nem inkább add örökbe még lehet boldog élete is.
2015. jan. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

"Megszakítással voltunk egyutt, leginkább azert mert korabban ugy beszéltünk errol, hogy ha megis jonne egy baba akkor megtartanank. "


Mondd meg neki, hogy egy gyerek azért nem az a kategória, hogy először akarom, aztán mikor összejön, akkor bocsi, mégsem. Nem egy ruhadarab, amit visszaviszel a boltba, ha mégsem tetszik.


Egyébként itt jó döntés nincs. Írtad, hogy egyedül nem boldogulsz, a családod nem tud segíteni.

Ha a barátod arra sem hajlandó, hogy legalább anyagilag támogasson, ha már nem is marad melletted, akkor az bizony gáz.

2015. jan. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
De tamogatna anyagilag, nem is a gyerekkel van problémája hanem a kettőnk kapcsolatával. O azt mondja, hogy nem akarja, hogy a gyerek szenvedje meg azt, hogy mi öljük egymast vagy, hogy O is apa nelkul nojjon fel.
2015. jan. 23. 12:57
 25/39 A kérdező kommentje:
Vagyis, hogy ugy nojjon fel, hogy anya-apa kulon.
2015. jan. 23. 12:57
 26/39 anonim ***** válasza:

Azért nem gondolnám, hogy minden egyes ember, akinek elváltak a szülei, lelki nyomorék lesz.

Viszont a kérdésedből kiindulva, nálad bizony lehetnek majd gondok, ha abortuszra mész.


De a végső döntést úgy is neked kell meghoznod. Senki nem fogja vállalni helyetted a felelősséget azért, hogy mondjuk lelki beteg leszel az abortusz miatt, és azért sem, ha a gyereked lesz lelki beteg az apátlanság miatt.

2015. jan. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
18%
Te kepes lennel megolni a gyermekedet egy ilyen ferfiert? Ha megtartod a babat ha nem ugyis elfog hagyni, ebbe jobb ha most bele torodsz, ha elvetetted egy eletre banni fogod a lelkiismeret furdolasrol ne is bezeljunk. ..ha megtartod mindig halas leszel hogy vilagon van es megszuletett,es kitudja lehet a kapcsolatotokat is helyre hozza. ..bar nem biztos!
2015. jan. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
A párkapcsolatodnak konkrétan vége, kár szépítgetni. Ennek tudatában hozz döntést. HA ez az én sztorim lenne, elvetetném a gyereket és keresnék egy rendes férfit, aki elfogad egy gyerekkel és akar közöset is. No meg persze számíthatsz is rá.
2015. jan. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem már kérdeztél egyszer ugyan erről... ott is a többség azt írta tartsd meg , mert ha már most így belebetegedsz a gondolatba is, rá fogsz menni! A másik amit szintén sokan válaszoltak, hogy ezek után még vele tudnál maradni? Hogy megöleti a közös gyermeketeket, csak mert úgy gondolja talán szét mentek? Tudod mit, én nem hagynám "örlödni" ezen, és azonnal kirúgnám!
2015. jan. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
Akármennyire is érthetetlen de én megertem az o érveit is vhol mert jócskán hibas vagyok a kapcsolat romlasaban. Sot, én is egy olyan családban nottem fel ahol a Szüleim oltek egymast es néha azt kivantam bar elváltak volna. Ja es engem.sem tudnak.anyagilag segiteni ami pokolian megnehezíti az életem.. Es a Párom is jogosan attol fel, hogy nem javul semerre a kapcsolat es csak boldogtalanul tengodunk egymas mellett.. Ez annyira megkeseriti egy ember eletet, hogy kihat a gyerekekre is ugyanugy. Ragaszkodom én a babahoz, de nagyon sok az ellene szóló eszerv. :( azt mondta ha megtartom mellettem marad meg anyagilag támogatni fog de boldogtalanok leszünk.
2015. jan. 23. 15:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!