Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Teljesen magamba roskadtam,...

Teljesen magamba roskadtam, hogyan lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok. Igazabol nekem azt mondtak az orvosok h korábbi pco miatt nagyon keves az esélye, hogy teherbe essek de megis megtörtént. En nagyon ragaszkodnék a babahoz, de a Párom nem. Mostanaban rengeteget veszekszünk, eleinte lelkesedett érte de kesobb visszalépett. Azt mondja nem szeret mar ugy es nem szererne ha mindhárman megszenvednenk azt, ha esetleg szetmegyunk. Nekem mar van egy kislányom egy elozo kapcsolatombol, igy egyedul nem tudom vállalni a babat. Meg gondolkodik a Párom de nem latok ra sok esélyt, hogy jobb belátásra tér. Igy Elkezdtem barátkozni az abortusz gondolatával... De azota teljesen lelki beteg lettem, nem eszek es nem alszok. Teljesen kifordultam onmagambol. Tudom, hogy ez lenne az ésszerű döntés de megis, én ragaszkodom hozza! Sokan azt mondjak ha megis rendezodne a kapcsolatunk, kesobb vallalhatnank jo idoben babat, de ez engem nem.vigasztal. En valahol ugy érzem képtelen lennek meglepni ezt a döntést, de sajnos igy bele vagyok kényszerítve. Mert ha idővel elhagy es két gyerekkel magamra maradok az tobb szempontbol is nagy baj, de leginkább az anyagiak teren. Nagyon elvagyok keseredve, azt sem tudom mi var ram, de reménykedem az utolso percig hatha meggondolja magat! Koszonom ha valaszt adtok, sokat segítene!!
2015. jan. 23. 10:48
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam, annyi különbséggel hogy már pár hét ismeretség után megfogant a baba... Kedves apuka fokozatosan leépített, elején még elfogadta, utána rájött, hogy ez nem fér bele az ő életébe, a háta közepére se kívánja, majd a végén pedig már azt mondta, hogy lesz@rja, ha megszülöm... :/ Szerdán volt 1 hete a megszakítás. Annyit se kérdezett azóta, hogy jól vagy-e, b+...

Sajnálom, hogy ezt kellett tennem, de ez volt a "felelős" döntés, ilyen embernek kár lett volna gyereket szülnöm, mindenki szempontjából... (ha már előtte felelőtlen voltam/voltunk) Ha gondolod írj nyugodtan privátban.

2015. jan. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Olyan opció nincs, hogy megtartod a babát és TE NEM MARADSZ MELLETTE. Hanem a gyermekeidet (igen a még meg nem születettet is) választod ahelyett, aki elvetetné a babát veled, mert megromlott a kapcsolatotok. A férjed/párod is felnőtt ember, tudja, hogy ha nem akar gyereket, akkor védekezni kell, nem csak te voltál jelen a babacsináláskor. Tedd félre azt, hogy szereted, mert 2 másik életet kell már a saját érdekeid elé helyezni. Menjetek szét, hogy ne legyen 4 boldogtalan ember a családban és nyugodjatok meg. Apa segítsen anyagilag, segítsen a nevelésben, szeresse a gyerekét és legyetek jóban kapcsolaton kívül. Aztán néhány év, vagy hónap múlva talán találsz valakit, akivel nem ölitek egymást. Ha te is ezt láttad a szüleidtől, akkor miért nem léptél már réges-régen ki ebből a kapcsolatból. Az én szüleim is ezt csinálták, tudom milyen ez. Ne tedd ki te is ennek a gyerekeIDet!
2015. jan. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Szóval lelkileg zsarol, ez a legalja màr.

Ès ba nem tartod meg a babàt boldogok lesztek?

2015. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
55%
Hát a leírtak alapján tisztán látszik hogy,ez az ember már inkább lezárná ezt a kapcsolatot minthogy erősítse a kötődést egy gyermekkel!Csak azt nem értem miért vagytok még együtt!Tele van a párod kételyekkel!Ennek a kapcsolatnak nem hinném hogy,van jövője!De attól te még lehetsz boldog a két gyermekeddel!Apa fizessen gyerektartást,te jó gyedet kapsz mivel dolgozol!Én meg tartanám,kb 3 év és tudsz vissza menni dolgozni!Addig pedig segítenek a szülők,úgysem hagynának magadra.
2015. jan. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
39%
Ilyenkor csak arra tudok gondolni, hogy két ilyen ember, mint a kérdező és a kedves párja agyi állományát hiba örökíteni bármikor is...
2015. jan. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Végül is csak a párod fog téged olyan helyzetbe hozni amit te nem akarsz. Nem is tudom mi lenne a jó döntés. De ha a ereztétek, hogy nem stimmel valami akkor vissza kellett volna állni rendes védekezésre. Ha meg előtte nem gond akkor most válalja ő is a felelőséget.
2015. jan. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Ja, "4 ember lenne boldogtalan...." pffff mert így aztán rohadtul boldogok lesztek... ugyan mr, idő kérdése és dobbant így is úgy is... és akkor csak is TE leszel boldogtalan, mert megölted a gyermeked, pedig vágytál rá! Ő így s úgy is boldog lesz nélküled, itt csak te veszítesz nem veszed észre? A kicsi nélkül SOSEM leszel boldog, ha ekkora lelki vívódást okoz, hogy el "kell" veteni...
2015. jan. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Hat merlegelj! A gyereknek sem jó ha nélkülözésben nő fel, vagy majd ő lesz a bűnbak késóbb, ha nem születtél volna meg.... Még ha ki sincs mondva.

Nem csak az abortusz van opcióként, de az is egy lehetőség. Sokan várnak és vágynak babára, megszülhetes és örökbe is adhatod. Ezzel és ettől nem leszel rossz anyja.

Az abortusz a te döntésed! De ha most kikészülsz és ilyen stresszben vagy az nem jó. Nem a paraszt pasidé a döntés az abortuszban, aki már nem úgy szeret...! Akkor semmi köze hozzá, hogy mit teszel a gyerekkel, úgysem akarja. Légy erős, és ha átgondoltan döntesz, bárhogy döntenél, az lesz a legjobb döntés! Csak ne másra hallgass!

2015. jan. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:

Lehet kegyetlenül hangzik, de a megszakitás egy logikus lépés lenne.Ha megszülöd, nézni fogod hogy nö fel apa nélkül, nélkülözések közepette.


Érzelmi alapon is lehet döntéseket hozni...Te a mának élsz,de a gyereked holnap fog felnöni.

2015. febr. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!