Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Volt már abortuszod, ha igen...

Volt már abortuszod, ha igen miért és megbántad-e?

Figyelt kérdés
2015. febr. 2. 19:28
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
65%

igen

pénz

nem

2015. febr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
78%
Volt, és nem bántam meg. Nem tudtuk volna eltartani egy negyedik gyereket.
2015. febr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
91%
Nem volt.
2015. febr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
78%
Missed AB-om volt, vagyis félbemaradt vetélés, amit abortusszal fejeztek be. Technikailag ugyanaz, mint a "sima" abortusz, csak ez utóbbinál még él a magzat, amikor kiveszik (vákuumaspirátorral kiszippantják). Nálam 3 hónapos halott magzatot vettek ki, rémálom volt testileg, lelkileg. Nem tudom, hogy egy nem kívánt gyerek esetében (ha a te esetedben erről van szó) mik lesznek a lelki következmények. Testileg ki így viseli, ki úgy, nagyban függ attól is, hogy mekkora a magzat. Ha 12 hetes (ez az abortuszhatár), akkor kb. mint egy narancs. Már emberforma, csak nagyon pici.
2015. febr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
84%
Igen, fiatal voltam tanultam szuleim hazaban, nem bantam meg csak nagyon sajnalom hogy felelotlen voltam!
2015. febr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
77%
Volt egy. Azt hittem, meg fogom bánni, de utólag visszagondolva ez volt a lehető legjobb döntés, amit hozhattam.
2015. febr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
87%

Minimum időhatára is van, ami elég érdekes. A magzatnak megvárják az életjeleit. Mert amíg nincs szívhang, nem hajtanak végre abortuszt. Ez törvényileg van szabályozva. Ha nincs szívhang, ingyenes a műtét, ha van szívhang fizetned kell érte.


FYI: A rádióban volt egy beszélgetés ebben a témában. 2013-ban napi átlagban 96 abortuszt csináltak Magyarországon (35 ezer éves szinten) Ez az eddigi minimum rekord! [link]


A legtöbben a megélhetési gondok miatt nem vállalják a gyereket.

2015. febr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
79%

Volt.

Egy alkoholista játékfüggő volt az akkori párom, és gyógyszer mellett jött össze a baba.

Nem bánom, mert azóta van egy rendes férjem, normális életem, és egy gyönyörű 2 éves fiam.

2015. febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
50%
Nem volt és nem is lesz
2015. febr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
82%

Volt, nagyon fiatal voltam, óvszer mellett sikerült be. Én megakartam tartani, anyámék rákényszerítettek, hogy elvetessem. Igen megbántam (főleg, hogy nem is akartam) azóta a tűktől és az altatástól is halálosan félek -előtte sose volt ilyen, a vérvételeket még élveztem is. Rendszeresen elgondolkozok rajta, hogy mennyi idős lenne most, mit csinálna. Sajnos még mindig várnom kell, hogy megtapasztalhassam az anyaságot. Remélem, ha végre eljutunk odáig, valamivel könnyebb lesz.

Egyébként a nembeszélés is eléggé megnehezíti a dolgomat, de az új ismerősökkel nem akarok róla beszélni, anyámmal pedig lehetetlen. Szerinte teljesen normális dolog az abortusz, neki tökmindegy, hogy él-e a baba, kénye-kedve szerint kell alakulnia az életének, ebbe pedig nem fért volna bele, hogy a lánya tinimami legyen (a büszkeségén kívűl semmi más oka nem volt, hogy rákényszerítsen, ezt azóta megtudtam)

Szóval igen, elég rendesen beárnyékolja az életem.

2015. febr. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!