Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Akiknek volt abortuszuk. Ti...

Akiknek volt abortuszuk. Ti elmondjátok a gyereketeknek majd? Ha igen, mikor és hogyan?

Figyelt kérdés
2015. júl. 17. 21:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
Én tudok anyum abortuszáról, bár én kiskamasz voltam akkor, az öcsém pedig olyan kicsi, hogy nem emlékezhet rá, amúgy sem volt nagydobra verve. Nem hiszem, hogy anyum tervezi közölni vele, bár szerintem, ha feljönne szóba, és idősebb lenne, elmondaná neki.
2015. júl. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
37%

Nekem missed ab volt. Ha rákérdez nem titkolom, de nem fogom leültetni a térdemre és elmesélni, hogy kedves fiam, ha első gyermekemet nem vetélem el akkor több mint valószínű, hogy te most nem lennél, vagy ha mégis akkor max 10-11 hónapnyi korkülömbség lenne köztetek...


Ez így kicsit morbidnak hangzik.

2015. júl. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%

Anyukámnak volt egy abortusza, mielőtt megszülettem. Mikor 12 voltam, leültetett és elmesélte. Elmondta azt is, hogy mostani fejjel már nem tenné.

Mikor kicsi voltam a vérszerinti apám elhagyott minket, róla is aznap mesélt sokat (nem ismerem). Azt hiszem, valaminek hatására gondolta úgy, hogy ezeket tudnom kell. Én becsülöm érte, hogy elmondta ezeket.

2015. júl. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
56%
A volt pasim anyjának volt. Az exem már bőven felnőtt volt, amikor megtudta. Nagyon kiakadt rajta, főleg azért, mert igazából semmi indoka nem volt az anyjának az abortuszra. Utána sokat emlegette, hogy mindig is szerette volna, ha van testvére, de ugye nem lett. Azt hiszem, nála nagy törés volt a dolog.
2015. júl. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is tudok anyum abortuszáról. 19 éves volt, orvosi egyetemre járt, apummal 5 hónapja volt együtt, meg sem fordult a fejükben,hogy megtartsák. Leginkább az orvosi egyetem miatt.


4 évvel később szintén teherbe esett, őt már megtartották volna, de 23 hetesen elment a baba.


Utána jöttünk mi a testvéremmel.


Azt hiszem olyan 18-19 lehetettem, mikor elmondta, nem emlékszem már hogyan. Én semmi rosszat nem gondoltam róla. Én is elfogadom az abortuszt, megértem ha van aki olyan élethelyzetben van, hogy nem szeretné megtartani a magzatot. Ez bennem egyáltalán nem okozott semmilyen törést.

2015. júl. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
11%

Állítom, nagyon sok lelki betegségemnek anyám abortusza volt az oka.

Még kisiskolások voltunk a bátyámmal, amikor elmondta, hogy terhes, és nem tartja meg. Kérleltem, hogy ne tegye. Megtette.

Eltelt azóta 20 év, s a törés megmaradt, a kapcsolatunk több mint szomorú.


Csak egy jótanács: kisgyereknek NE mondjátok el, kedves Anyukák!

2015. júl. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
97%
Anyukámnak volt,nekem nem,és nem is lesz(3 gyerekünk van,már elköttettem magam).Utánam született volna még egy gyerek(van egy bátyám),de spirál mellett fogant,és a 70-es években azt gondolták így 100%,hogy fogyatékos lesz(végtaghiánnyal vagy másmilyen rendellenességgel jön majd a világra).Anyunak alá kellett volna írnia egy papírt,ha megtartja csakis saját felelősségre!Ő,mint laikus-értelem szerűen-nem merte ezt vállalni.Amikor elmesélte,én olyan 20 év körül voltam.Semmi,de semmi rossz érzés,vagy harag nem volt irányába.Miért is lett volna?Gondolom Neki se lehetett egyszerű 2 terhességből született 2 egészséges gyerek után.
2015. júl. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
27%
Nem, mert semmi köze hozzá.
2015. júl. 18. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
20%
Én, ha lesz lányom, neki elmondom. Mégpedig azért, hogy okkuljon belőle. Fiamnak is mondhatnam, de ugye nem a férfiak fekudnek fel az asztalra. . Szóval Igen, de nem kiskorában, hanem amikor nemileg érett, és mondjuk van már állandó partnere. Sajnos abortuszrol sokan csak pletyka szinten hallanak, vagy felvilagosító videóból, sokkal elrettentobb volna, ha személyesen mesélne egy olyan, aki már átélte! Talán így még jobban oda figyelnének! Addig csak azt gondolják, áááá hát ez velem nem történhet meg /tudom, mert én is így hittem/!
2015. júl. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Are You Scorpio ***** válasza:
4%
meg kell mutatni a kislanynak szemleletesen hogyan kaparjak : )
2015. júl. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!