Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Akiknek volt abortuszuk. Ti...

Akiknek volt abortuszuk. Ti elmondjátok a gyereketeknek majd? Ha igen, mikor és hogyan?

Figyelt kérdés
2015. júl. 17. 21:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
71%

Pontosan miért is kell elrettenetni? Hogy lelkibeteg legyen mondjuk egy erőszak után, amikor kiderul, hogy az esemény utáni nem használt? Vagy amikor súlyos fejlődési rendellenességet fedeznek fel a magzatanal? Vagy amikor munkanelkulikent védekezés mellett teherbe esik, apuka meg lelep?

Persze, meg kell tartani minden egyes terhesseget, ugye. Mert a gyerek nem tehet semmiről. Aztán majd arról se tehet, hogy az anyja utálja majd, talán bántalmazza is, vagy egyszerűen bedobja majd a kukába. De az se lesz gond, ha csak nélkülözik a gyerek, mert a családi pótlék meg a gyes semmire se futja. De legalább létezik, igaz életnek nem nagyon lehet nevezni a nyomorgast...

Az ilyen elvakult abortuszellenes szülők gyerekeibol lesznek a csecsemő gyilkosok, mert egyszerűen nem mernek a szulokhoz fordulni.

2015. júl. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
32%
Majd a helyzettol fugg. Lehet, hogy magamtol csak ugy nem fogom eloadni, de ha kerdezi / felmerul a tema, akkor igen. Olvasva a tobbi valaszt, szerintem ha a gyereked szuletese elott volt az abortusz, es felmerul a tema, akkor nagyon erzekenyen, megmagyarazva el lehet mondani a gyereknek, megbeszelni Vele, hogy milyen erzeseket keltett benned, miert dontottel ugy, mit gondolsz most a dontesrol, esetleg megbantad-e, mit tanultal belole. De ha a gyereked szuletese utan leszel terhes, es ugy dontesz, hogy elveteted, azt KEGYETLENSEG elmondani a gyerekednek; tul kicsi hozza akarmilyen idos is, hogy azt feldolgozza erzelmileg, es egyetlen normalis szulo sem mondana el a gyerekenek velemenyem szerint, hogy kislanyom / kisfiam, kistestvered lehetne, de en inkabb elvetetem! Az agybeteg dolog!
2015. júl. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó előtti te miről beszélsz? Az abortuszrol már 13 éves korukban hallanak, méghozzá az iskolában. Nem eltitkolni kell, hanem beszélni róla, mert ilyen igenis létezik! Kapjon a gyerek normális felvilágosítást, tudjon mindenféle fog gátló eszközökről, és persze tudja mi lesz, ha nem használja őket. Tantervi keretek közt mutogatják a néma sikoly c. Filmet. Szted azt nem elrettentesnek szánják? Amúgy ezer éve nem kaparnak már, de azért jó, hogy vki még mindig ennyire tudatlan. Nem horrorsztorit kell előadni, csak az igazságot.
2015. júl. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyik korábbi hozzá szóló írta, hogy el kell rettenteni. Nyilván törölték a hozzaszolast, mert már nem látom.

Nem el kell titkolni, nyilván tudnia kell, hogy mi az az abortusz. De nem kell ennyire szemellenzosen hozzá állni.

2015. júl. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
50%
Mellesleg idézd kérlek, hogy hol írtam kaparasrol.
2015. júl. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
81%

#12


Én tizenhárom voltam, amikor anyumnak abortusza volt, és igen, elmondta. Nem volt kegyetlenség, nem rokkantam bele, mert nem brahiból vetette el, hanem mert muszáj volt. Azért az nagyon ritka szerintem, hogy ahol már van 1-2 gyerek, és azért vetetik el, mert nem fér bele, általában nyomósabb oka van. És szerintem egy tíz év feletti gyerek, kiskamasz, kamasz már fel tudja mérni a dolgok súlyát.

2015. júl. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
74%
A lányom még csak 3hónapos,de azt hiszem,egyszer biztosan elmondom majd neki. Nem elrettentésül,csak hogy az én példámból is tanuljon. Ne legyen olyan ostoba,mint én voltam :)
2015. júl. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
35%
Milyen erdekes, hogy az aki nem akarja elmondani a gyerekenek az mind le lett pontozva. Valakinek nagyon nem tetszik... Nem ertem minek kellene a terdemre ultetni a gyereket es elmeselni neki, hogy majdnem lett egy feltestvere, vagy edestestvere. Ja vagy azzal sokkolni a gyereket: hat igen fiam, ha akkpr az apad elotti pasival megtartjuk a gyereket en rlnel egy olyan emberrel akit mar lehet nem is szeretnek(vagy o hagyott el), ja es ne feledjuk el draga kisfiam te most nem is leteznel!!! Kuva oromteli felismeres lenne azerencsetlen gyereknek! Vagy ha mondjuk anyuka meseli: hat igen a szuletesed elotti evben terhes lettem a batyaddal, de ot nem tartottuk meg, majd 3 honap mulva te is becsusztalde teged mar meghagytunk. A gyerek meg oszt es szoroz, ha a batyja megmarad most o nem lenne. Micsoda oromteli lelki trauma!
2015. júl. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
16%
Ez egy paradoxon, hogy mondanád el, ha abortusszal világra sem jön?
2015. júl. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Egy kis ész férne beléd utolsó.


Köszönöm a válaszokat :)

2015. júl. 20. 12:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!