Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Akiknek volt abortuszuk. Ti...

Akiknek volt abortuszuk. Ti elmondjátok a gyereketeknek majd? Ha igen, mikor és hogyan?

Figyelt kérdés
2015. júl. 17. 21:14
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
65%

Nekem nem volt de anyunak igen. Nem kimondottan nekünk mondta el. Kisiskolás lehettem amikor játszottunk a szomszéd gyerekekkel és anyu fojtott hangon mondta apunak hogy már "ő" is óvodás lenne. Akkor nem tudtam kiről beszél, nem is kérdeztem mert láttam hogy anyu szomorú, de bennem maradt ez a mondat. Később többször szóba jött hogy lett volna egy testvérünk de csak infó morzsákat kaptunk. Sosem kérdeztem róla mert úgy éreztem hogy erről nem szabad beszélni. Örültem volna ha anyu beszél róla de sebeket sem akartam feltépni. Mert neki komoly trauma ez közel 25 év után is.

Valahol haragudtam anyura mindig emiatt. Gyerekként azért mert szerettem volna még egy testvért. Anyuék próbálkoztak is egy harmadik gyerekkel amikor 12 év körül lehettem. Nem jött össze. Anyu mondogatta hogy a műtét lehet az oka. Sajnáltam de mérges is voltam. Őt hibáztattam. Persze sosem mondtam neki és a kapcsolatunk is nagyon jó volt.

Azonban mindig ott motoszkált a fejemben hogy mi lett volna ha én jövök rosszkor? Talán engem is eldobtak volna? Milyen lenne a testvérem? Tini koromban amikor engedetlen voltam arra gondoltam vajon a testvérem szófogadóbb lett volna? Jobban jártak volna ha őt tartják meg? Az ő fejükben megfordult -e valaha hogy miért engem és miért nem őt?

30 éves vagyok, már nekem is van gyerekem de mai napig sokat gondolok a meg nem született testvéremre. Mindig lánynak képzeltem el.Életem nagy pillanataiban eszembe jut hogy ő lehetett volna a hozzám legközelebb álló személy.

Emellett anyuban is csalódtam. Fájt látni hogy a mindig családjáért élő anya képes lemondani a gyerekéről. Ugyanakkor tudom hogy neki is fáj.

Úgy érzem jobb titkolni, de akkor teljesen. Vagy ha kiderül akkor átbeszélni teljesen.


Érdekes hogy férjemet nem viseli meg hogy tud az anyja abortuszairól. Pedig anyósomnak legalább 6 volt. Jóformán a szerencsén múlt hogy pont a férjemet tartotta meg. És anyósom tök lazán beszél róla kb mint a fogkő leszedésről. Lehet hogy ez is egy megoldás így a gyereknek sem trauma.

2015. júl. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Utolsó, ebből a történetből nem derül ki, hogy abortuszrol volt szó. Simán lehetett vetélés, vagy egészségügyi indok abortusz is
2015. júl. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Lehet nem derült ki de abortusz volt.
2015. júl. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Nekem missed ab-om volt, ha odaakerulne a sor elmondanam a gyerekemnek.

Anyukamnak is volt egy missed ab-ja elottem, egyszer par szot mondott rola, de en, az en mutetemet nem mondtam el neki, ne aggodjon ezen (is)...

2015. júl. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Anyum elmesélte nekem, hogy volt abortusza, amikor 18 éves volt. Eszébe sem jutott megtartani, mert egyedül lett volna vele (később kiderült, hogy a magzat apja börtönviselt, nőbántalmazó és erőszaktevő), és hogy akkor jól döntött, úgy érzi. Gyerek voltam, felfogtam, megértettem. Ő dolga, ha ő ezt érezte helyesnek, akkor az úgy is volt. Nem tisztem ítélkezni felette.
2015. júl. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Én sem ítélkezni akartam, se úgy éreztem és néha ma is, hogy tőlünk is evett valamit.

Az a valaki a mi családunk része is lett volna. Tudom hogy az ő döntése volt neki volt joga méghozni de én is szegényebb lettem általa.

2015. júl. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!