Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért fontosabbak az embrió/ma...

Miért fontosabbak az embrió/magzat érdekei, mint a terhes nőé?

Figyelt kérdés

A kérdésemet nem provokációnak, vagy veszekedésnek szánom, szimpla kíváncsiság.

Az embrió/ magzat érdeke elsősorban az, hogy élveszülessen, lehetőség szerint időben, egészségesen.

A terhes nő (Igen, szándékosan nem anyát írok) érdekei viszont mások.

Vegyük először is a társadalmi megítélést: egy örökbeadót bizony kőkeményen elítélnek. Kisebb közösségekben, mint kisváros, munkahely/iskola, baráti társaság, általában nem lehet a terhességet eltitkolni végig.

Munkahelyhez kiegészítés: ha nem tudsz dolgozni, mert veszélyeztetett terhes vagy, esetleg a munkaköröd ártalmas lehet a magzatnak, komoly gondokat vet fel. Plusz, ugye elég ritka az, hogy egy stabil egzisztenciával, párkapcsolattal rendelkező nő adja örökbe a gyermekét.

Párkapcsolat: egy szülést nehezen lehet eltitkolni. Striák, császáros/gátmetszés hege. És valljuk be, nem épp egy "elsőrandis" téma.

A következő gyerek. Ez számomra érzékeny téma így előre is elnézést kérek! Általános iskolás barátnőmet nyomorította meg így a szomszéd infónéni, hogy elmesélte neki hogy "van egy testvéred de anyád odaadta másnak,". Ebbe barátnőm tisztességesen bele is nyomorodott lelkileg, sokáig attól rettegett, hogy ha rossz lesz, anyukája őt is odaadja másnak. Mindezt lehetővé tette egy k#cs#g nyugger kriptaszökevény.

Lelki tényezőkről már így is sokat beszéltünk.

Szóval csak röviden:

kötődés: egy fekete-fehér maszathoz nem kötődsz úgy, mint egy rugdosó magzathoz, akit a végén hallatsz felsírni.

Ez egy kicsit jobban odacsap lelkileg, mint egy reggel Bemész, este kijössz, közben egy 15perces műtét.

A fájdalomról nem is beszélve...

Tehát, összefoglalva: egy nőnek semmiképp sem érdeke megszülni azt a gyermeket, vállalva a fent felsorolt járulékos károkat.


2015. nov. 11. 22:54
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
33%
"volt egy bátyád, de anyád kinyírta" - tökéletesen egyetértek. Ez megint arra rímel, hogy az abortusz eltitkolható, az örökbeadás nem. de az ilyen jószándékú kotnyeles emberek pontosan ezt mondanák, ha tudnának az abortuszról. és én sem érzem jobbnak semmivel sem, mint a fent leírt sztorit.
2015. nov. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
80%

"Ha véletlenül estem teherbe, akkor nem kell vállalnom a következményt?"


Az is a következmény vállalása, ha az illető abortuszra megy. Ez esetben vállalja az abortusz minden testi és lelki hatásának a lehetőségét.

2015. nov. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
28%

Az is a következmény vállalása, ha az illető abortuszra megy. Ez esetben vállalja az abortusz minden testi és lelki hatásának a lehetőségét."


Igen, de akkor ne hisztizzen, hogy jajj de rossz neki meg hogy őt leszünk szívesek sajnálni mert hogy ő min ment keresztül... Gyakori is tele van ilyenekkel. Ezeket az embereket én nem tudom sajnálni. Gondolom senki nem tartotta a nagy kést a torkukhoz, hogy nekik kötelező abra menni. Bár abban egyetértünk, a gyereknek jobb ha meghal minthogy ilyen nő, nem " anya" szülje meg.

2015. nov. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, hogy az emberek miért akadnak fent az ilyenen.. "volt egy bátyád, de anyád kinyírta"


Anyukámnak is volt egy abortusza 19 évesen. Már apukámmal volt ekkor, de épp a 2. évet végezte az orvosin, ezért úgy döntöttek, hogy nem tartják meg.

Aztán jött a bátyám és a nővérem, én meg csoda, hogy itt vagyok. Akkoriban 2 császár után nem ajánlották a harmadikat, és anyum természetes úton sose szülhet(ett), mégis bevállaltak.


Fogalmam sincs hogy derült ki ez anno, gondolom én voltam kíváncsi és kérdezősködtem. Soha egy percig nem rázott meg ez az információ. Miért is kellett volna? Ha nem lenne testvérem, akkor sem érdekelne ez.

2015. nov. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
53%
Ami a védekezés részét illeti: miért van az, hogy egyes nők egyszer sem esnek véletlenül teherbe, mások meg évente többször is? tudom, hogy nincs 100%-os védekezési mód, de aki nagyon nem szeretne teherbe esni, az védekezhet duplán. vagy lehetne körültekintőbb. van olyan ismerősöm, aki spirál mellett esett teherbe (végül megtartotta a babát). kíváncsiságból utánanéztem a spirálnak, amit használ és nagyon sok nő esett amellett teherbe. valószínű, hogy ő nem nézett utána.
2015. nov. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
75%

Elfelejtitek, hogy rengeteg ostoba ember él a világon és hiába mondod nekik, hogy dupla védekezés, nem fogja felfogni. (Nem értem egyet egyébként a dupla védekezéssel, de mindegy.)


A lényeg, hogy sokan nem védekeznek, ez igaz.. Hát nem ők adja a társadalom leghasznosabb részét, és bizony, amikor ilyen viták vannak, akkor nem is velük vitáztok.


Te gondolod valahogy, én gondolom valahogy, és vannak azok akikről szó van. A két "tábor" totál feleslegesen marja egymást, mert az ég világon semmi!!! befolyásunk nincs más emberek felett, és megjegyzem ez így is van jól.

Én azok csoportját erősítem, akik tojnak az abortuszra. Nem érdekel, hogy másnak volt-e, van-e, hanyadikra megy.. Az ő élete. Én minden tőlem telhetőt megteszek, hogy ne legyek terhes még, aztán ha az leszek, majd meglátom.


Szóval nem nekem kell prédikálnotok, és nem is az itt válaszolók többségének.. Akinek lehetne, annak meg hiába mondod, mert soha nem fog hozzá eljutni.

2015. nov. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
76%
Nem fontosabb. A mostani magyar törvények szerint minden nőnek joga van eldönteni, hogy megszüli e vagy sem. Gondolni meg bármit lehet.
2015. nov. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
67%

"Volt egy bátyám de anya kinyirta"

Csak halkan jegyzem meg, hogy a nő keresete végzett abortusz felső határa a 12. hét, az előtt pedig a magzat neme nem megallapithato ultrahangon, így ez a mondat nem hangzana el soha

2015. nov. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim válasza:
66%

A sok gyilkosságot köpködő embernek üzenem, hogy akkor pl Ti egyértelműen vegetáriánusok vagytok, ugyanis minden egyes húsfalatért, amit a szátokba vesztek, egy védekezni képtelen állat adta az életét..


És egy 4-12 hetes embriónak semmivel sincs több lélekjelenléte, tudata stb. mint egy állatnak amelyik fél, mert érzi a vesztét.


Én sem vagyok vega, de nem is ordítok gyilkost az abortuszt választó nőkre.


Lehet lepontozni!


Köszönöm

2015. nov. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
10%
utolsó, igen eltaláltad, vegetáriánus vagyok, hisz nem ölök élőlényt, mert az bűn:-)
2015. nov. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!