Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért fontosabbak az embrió/ma...

Miért fontosabbak az embrió/magzat érdekei, mint a terhes nőé?

Figyelt kérdés

A kérdésemet nem provokációnak, vagy veszekedésnek szánom, szimpla kíváncsiság.

Az embrió/ magzat érdeke elsősorban az, hogy élveszülessen, lehetőség szerint időben, egészségesen.

A terhes nő (Igen, szándékosan nem anyát írok) érdekei viszont mások.

Vegyük először is a társadalmi megítélést: egy örökbeadót bizony kőkeményen elítélnek. Kisebb közösségekben, mint kisváros, munkahely/iskola, baráti társaság, általában nem lehet a terhességet eltitkolni végig.

Munkahelyhez kiegészítés: ha nem tudsz dolgozni, mert veszélyeztetett terhes vagy, esetleg a munkaköröd ártalmas lehet a magzatnak, komoly gondokat vet fel. Plusz, ugye elég ritka az, hogy egy stabil egzisztenciával, párkapcsolattal rendelkező nő adja örökbe a gyermekét.

Párkapcsolat: egy szülést nehezen lehet eltitkolni. Striák, császáros/gátmetszés hege. És valljuk be, nem épp egy "elsőrandis" téma.

A következő gyerek. Ez számomra érzékeny téma így előre is elnézést kérek! Általános iskolás barátnőmet nyomorította meg így a szomszéd infónéni, hogy elmesélte neki hogy "van egy testvéred de anyád odaadta másnak,". Ebbe barátnőm tisztességesen bele is nyomorodott lelkileg, sokáig attól rettegett, hogy ha rossz lesz, anyukája őt is odaadja másnak. Mindezt lehetővé tette egy k#cs#g nyugger kriptaszökevény.

Lelki tényezőkről már így is sokat beszéltünk.

Szóval csak röviden:

kötődés: egy fekete-fehér maszathoz nem kötődsz úgy, mint egy rugdosó magzathoz, akit a végén hallatsz felsírni.

Ez egy kicsit jobban odacsap lelkileg, mint egy reggel Bemész, este kijössz, közben egy 15perces műtét.

A fájdalomról nem is beszélve...

Tehát, összefoglalva: egy nőnek semmiképp sem érdeke megszülni azt a gyermeket, vállalva a fent felsorolt járulékos károkat.


2015. nov. 11. 22:54
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
84%

"Igen, de akkor ne hisztizzen, hogy jajj de rossz neki meg hogy őt leszünk szívesek sajnálni mert hogy ő min ment keresztül... Gyakori is tele van ilyenekkel. Ezeket az embereket én nem tudom sajnálni." Nem kell senkit sajnálni de bele se kell rúgni hogy fú, rohadt gyilkos, megérdemelnéd hogy meghalj... és a többi. Egyszerűen nem kell törődni vele, kész, az ő dolga mit tesz, nem a tiéd, senki sem várja el tőled hogy sajnáld viszont attól még ugyanúgy alpári parasztság ha leköpöd, sajnálaton és utálaton kívül létezik a közömbösség ami ilyenkor az illendő ha sajnálni nem is tudod (aki fogamzásgátlás helyett használja azt én se sajnálom mondjuk)

Másik, nem tudom már ki írta, de ha valaki antibiotikum mellett esik teherbe az még attól védekezés mellett volt, az én orvosom se mondta el hogy nem fog tőle hatni a fog. gátlóm, ha rajta múlik mehettem volna abortuszra én is. A kiszakadt gumi is védekezés mellettnek számít mivel nem tudatosan szüntették meg a védekezést az esemény utáni meg kb 90%-os hatékonyságú szóval minden 10. embenek aki beveszi a hajára kenheti. Őket is elítélitek mert védekezés és B terv mellett is összejött de a szemetekben felelőtlen kis hülye marad?

Igen, a következményekért vállalni kell a felelősséget, de ha betöröd a szomszéd ablakát nem kell hónapokig kimaradnod a munkából hogy megjavítsd, megszülni az ablakot és 18 évig eltartani, amikkel ti próbáljátok elfogadhatóvá tenni a "Megérdemelte, törődjön bele" álláspontot azok olyan hibák amiket percek alatt helyrehozhatsz és a nem kívánt terhesség egyik ilyen módszere az abortusz.

2015. nov. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
84%

#21 Igen, szerintük akkor is felelőtlen kis hülye. Hiszen ha nem akar gyereket, akkor vagy védekezzen duplán (a B terv meg persze nem az..), vagy nem is dugjon.

Szóval jól látod.


Én is megkaptam már, hogy felelőtlen vagyok.. Rendesen szedem a gyógyszeremet, ha antibiotikumot szedek, akkor egyébként sem vagyunk együtt, tehát odafigyelek a védekezésre. Mégis felelőtlen vagyok, mert ha nem akarok gyereket, akkor dupla védekezést kellene alkalmaznom.

2015. nov. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
19%
utolsó előtti, nekem egyértelmű hogy ha elkezdek valamilyen gyógyszert szedni elolvasom a használati utasítást..ott meg le van írva feketén-fehéren hogy mi gyengíti a hatását. Egyébként meg nem köpöm le, de olyan már volt hogy az én vállamon akarta kisírni magát én meg elmondtam a véleményem a tettéről és még ő sértődött meg mert hogy beletiportam a kis lelkébe. Pedig nem mondtam semmi csúnyát.
2015. nov. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen felesleges az abortuszon vitatkozni. Egyrészt senkinek semmi köze hozzá a páron kívül, másrészt az itt írt vélemények az eszement kategóriába tartoznak. Mint pl. védekezzen duplán, ne szexeljen, és az a szörnyű, hogy azt hiszik, hogy kijelentő mondataiktól nem fognak felelőtlenül szexelni. Személy szerint engem nem érdekel, ki miért megy abortuszra az ő dolga. Ha meg fogamzásgátlásnak használja az abortuszt, az is az ő baja. Az olyan ember amúgy sem alkalmas a gyereknevelésre.
2015. nov. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
69%
24-esnek igaza van, "mindenkinek joga van elb**zni a saját életét" ahogy jóapám mondta.
2015. nov. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
79%
24-el értek egyet. Nehogy màr màs döntse el hogy ki szüljön ki menjen abortuszra? Nem ők nevelnék azt a gyereket, semmi közük hozzá.
2015. nov. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
8%
Ő még nem tudja megvédeni a jogait, hogy akar-e élni aki pedig terhes nem rendelkezhet arról, hogy ki akarjon élni és ki nem élhet hiszen az nem ő maga hanem egy másik emberi lény.- Rendelkezni addig rendelkezhet erről egy nő önállóan míg megválasztja kivel fekszik le és hogyan védekezik ha nem akarja azt a gyermeket. De ha erről nem gondoskodik, akkor ne is akarjon jogokat arra, hogy mi legyen hogy legyen egy másik emberi lény életével. Annyi féle mód van ha nem akarja megtartani a gyermeket, mások örömmel felnevelik.
2015. nov. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
42%
27-es: a magzat a saját létezésével sincs tisztában. Semmit nem veszel el tőle. A saját teste fölötti döntés meg mindenkinek alapvető joga (igen, mások élete árán is; érdekes, azon senki nem háborodik fel, hogy az embernek joga van megtiltani, hogy a halála után felhasználják a szerveit, pedig ott is egy ember önrendelkezési joga áll szemben egy másiknak az életével).
2015. nov. 28. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
30%

"pedig ott is egy ember önrendelkezési joga áll szemben egy másiknak az életével"


Érdekes utolsó, hogy azt hangyányi különbséget nem veszed észre, hogy,

ha halála után felhasználják a szerveit, akkor életet ment,

ha pedig kimarcangolja cafatokban magából az élőt, akkor életet pusztít el


- nagyon érdekes, nagyon érdekes...

2015. nov. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
érdekes, hogy ennyire nem tudsz olvasni, olvasd át még egyszer, aztán ha nem megy, akkor értelmezem neked...
2015. nov. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!