Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Egy brit nő abortuszt hajtott...

Kürasszír kérdése:

Egy brit nő abortuszt hajtott végre az interneten rendelt tablettákkal az egészséges terhessége 32. -34. hetében, s ezért két és fél év börtönbüntetésre ítélték. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Szerintetek az ilyen késői abortusz belefér még a női önrendelkezés kereti közé? Kell-e, szabad-e egyáltalán büntetni ilyen esetben? Jogos-e egyáltalán az abortusz tiltása bizonyos idő eltelte után (nálunk 12 hét, Angliában 24) Nem képmutatás, hogy például Magyarországon is biztosítjuk a nők önrendelkezését a 12. terhességi hétig, majd ezután a törvény teljes szigorával kényszerítjük a szülésre, hacsak valamilyen egészségügyi indoka nincsen az abortuszra? Minek tekinthető erkölcsi szempontból egy ilyen késői, 32.-34. hetes terhességmegszakítás? Emberölésnek? Valami más, enyhébb dolognak? Bűn-e egyáltalán? A magzatot általában a 24. terhességi hét környékétől életképesnek tartják a méhen kívül. Rokonszenveztek, vagy együtt éreztek a nővel?

2015. dec. 18. 23:04
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:

Opsz, a linkek lemaradtak.


[link]


[link]

2015. dec. 18. 23:07
 2/54 anonim ***** válasza:
60%
Azon a héten már semmilyen tabletta nem végez ilyet úgy hogy kész beveszi és viszlát...és hova lett a magzat utána ?!Igen bűn és undorító dolog.Igen,emberölés.
2015. dec. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
74%
Rokonszenv?Együttérzés?Bakker,dehogy is!Börtön,kő keményen!Számomra ez már gyilkosság,mivel egy olyan magzatot ölt meg,aki már a méhen kívül is életképes lett volna!Soha nem volt abortuszom(nem is lesz,mivel sterilizáltattam magam 3 gyerek,és a 40-es éveim miatt),ennek ellenére nem ítélkeztem soha senki felett,akik abortuszt végeztettek.Ám ami sok,az sok!
2015. dec. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
7%
megneznem az eletkorulmenyeit es meltanyossagi alapon dontenek....az abortuszt onmagaban elitelem es gyilkossagnak tartom. az is, kb a 6. hettol hogy dobog a sziv. ez teny. viszont az erte kirott buntetest meltanyossagi alapon allapitanam meg. aki azert nem vallalta a babat mert semmije sincs kisebb buntetest kapjon mint aki amugy megtarthatta volna csak nem volt hozza kedve. magyaran szankcionalnam azt is ha valaki nem.meri vallalni a felelosseget, meltanyolva azt aki merné, csak nincs lehetosege...varom a köveket :)
2015. dec. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
88%
4.nem étek egyet Veled.A terhessége 10. hetében nem tudta,hogy nem vállalhatja?Vagy az 5.-ben,vagy a 15.-ben?Logikátlan....
2015. dec. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%
étek=értek.
2015. dec. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
73%

Bennem elsőként az merült fel hogy mi a szent sz.. várt 32-34. Hétig

És ha már úgy alakult hogy nem tarthatja meg akkor miért nem adta örökbe... az ilyen megérdemli a büntest sőt!! Komolyan nem értem miért tesz valaki ilyet a saját gyerekével.. amúgy meg úgy is meg kell szülni nem jobb lett volna kivárni az a pár hetet és akkor lemond róla.

2015. dec. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
68%

Nekem is az jutott rögtön eszembe, hogy miért várt ilyen sokáig. 32. heti "abortuszt" így is úgy is szüléssel kell befejezni, akkor én már kivártam volna a végét, hátha addig megoldódik, vagy eleve felhívni a kórházat, leintézni, hogy lemondok a gyerekről...ennyi. Sokkal egyszerűbb, mint kockáztatni az én magam testi épségét is egy bogyó miatt.

Egyébként a szer elég durván odacsap. Angliában élek. Sajnos volt missed abom, amit halogattak megszakítani és a 10. kaptam gyógyszert. Ikrekkel voltam terhes, 6-7 hetesen elhaltak, ez 8 hetesen derült ki. Én 4 bogyót kaptam és lehetett választani, hogy szájon át akarom e bevenni, vagy felhelyezem magamnak otthon. Utóbbit választottam, mert azt mondták gyorsabb és hatásosabb, azon kívűl nem megy át a szervezeten. Akkor még nem tudtam, de csak az egyik babát vetéltem el. Viszont azonnal hatott, kábé 2 órával utána elkezdődött és lezavarta gyorsan. 2 hét múlva pont az ellenőrző uh után lépett fel probléma. Az uh délelőtt volt, kiderült, hogy bennmaaradt egy embrió, 3 nappal későbbre írtak ki kaparásra, de aznap bementem sürgősségire, mert majdnem elvéreztem...Ezt csak azért írtam le, mert még egy első trimeszteres terhességet se tudott megszakítani a bogyó, nem hogy egy 32 heteset. Mellesleg azt olvastam erről a tabiról, hogy kábé 8-10 hetes korig ajánlott, az ennél idősebb terhességet nem tudja megszakítani.

Egyébként meg nem lehet csak úgy hozzájutni.

32 hetesen ilyet elvégezni-de 12 hét után bármikor-, elítélendő dolog. Ha csak később derül ki a terhesség, mondjuk 14-20 hetesen, akkor azt mondom, hogy ha már nem engedik meg az orvosok az abortuszt-Angliában nem kell indokolni 24 hetes korig elvégzik-, akkor ki kell várni a végét és örökbe adni.

Sok mindentől függ azonban, hogy elítélhető e. Ha tényleg szerencsétlenségek sorozata volt az, ahogy idáig eljutott a dolog, akkor "megérhető" a nő reakciója, de ha csak egy kéntékbeesett tinilány, aki egy kóbor numera miatt maradt terhes és be tudott volna szedni egy 72 órásit, el tudott volna menni időben abortuszra, csak be volt srva, mert mit szólnak, akkor el kell ítélni. Felelősséget kell vállalnia a tetteiért. A 12. hét utáni abortuszt nem szeretem, nem mondom, hogy elítélem, mert ha valaki arra jut, hogy elveteti, akkor talán annak a gyereknek jobb is, hogy nem születik meg és nem marad az anyjával. Hibákat mindenki elkövet, ha valaki véletlen marad terhes, mert nem védekezett, szeretjük megkövezni, pedig sokunkkal előfordult már, hogy egyszer az életben elmaradt a védelem...csak valaki szerencsés és nincs következménye. Velem egyszer fordult elő, mondjuk nem az én hibám volt, de eleve nem kéne úgy szexelni, hogy az elején nem védekezünk, úgyhogy az én hibám is...de rögtön mentem és vettem 72 órásit. Ha elkövetjük a hibát, menjünk és vegyünk tabit. Ha ezt nem tesszük, akkor legalább időbe menjünk el abortuszra.

Részemről azt mondom, ha a saját gyerekemre gondolok, én már megfoganása pillanatában személyiséggel ruháztam fel magamban, egy 32 hetes magzat meg...úgy a szívéhez nő az embernek, hogy el se tudom képzelni, hogy lehet ilyet csinálni...32 hetesen született magzat meg már nagy eséllyel teljesen egészséges, csak picit tovább kell bennmaradnia. Unokahúgom 34 hetesen született, ma 8 éves.

Meg kellett volna szülnie és örökbeadni...sokan várnak kisbabára, lett volna helye.

2015. dec. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
66%

Tipikus, a magyar cikk totál félrefordítja.


23 éves nő, 1 gyerek anyja.

Nem tudta hogy hány hetes terhes, nem érezte mozogni, nem járt orvosnál.

A keresési előzményeiből kiderül, hogy max. 24 hetesnek hitte, amikor rájött hogy terhes. Valószínűleg azt hitte, épphogy csak kifutott az időből (ahogy írták UK-ben 24 hét a határ).

Poison- méregként hivatkoznak arra, amit bevett.

Írják hogy megbánta, fogalma sem volt hogy már ekkora a magzat.


Nem mentem fel, de a tudatlanság és a butaság példája.

Nem akart második gyereket úgy hogy már nem is az elsője apjával van. Gondolom friss, bizonytalan kapcsolat, ráadásul alig 23 évesen, anyagilag nehéz helyzetben már 1 gyerekkel. Félt hogy meg kell szülnie, ha estleg kicsúszott az időből, ezért magánakcióba kezdett... de fogalma sem volt hogy hol tart, és mi lesz a vége.

2015. dec. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
52%
off: 8-as, itt (Franciaország) 5x2 szem gyogyszert adnak és nincs olyan, hogy -felhelyezheto verzio.
2015. dec. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!