Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Egy brit nő abortuszt hajtott...

Kürasszír kérdése:

Egy brit nő abortuszt hajtott végre az interneten rendelt tablettákkal az egészséges terhessége 32. -34. hetében, s ezért két és fél év börtönbüntetésre ítélték. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Szerintetek az ilyen késői abortusz belefér még a női önrendelkezés kereti közé? Kell-e, szabad-e egyáltalán büntetni ilyen esetben? Jogos-e egyáltalán az abortusz tiltása bizonyos idő eltelte után (nálunk 12 hét, Angliában 24) Nem képmutatás, hogy például Magyarországon is biztosítjuk a nők önrendelkezését a 12. terhességi hétig, majd ezután a törvény teljes szigorával kényszerítjük a szülésre, hacsak valamilyen egészségügyi indoka nincsen az abortuszra? Minek tekinthető erkölcsi szempontból egy ilyen késői, 32.-34. hetes terhességmegszakítás? Emberölésnek? Valami más, enyhébb dolognak? Bűn-e egyáltalán? A magzatot általában a 24. terhességi hét környékétől életképesnek tartják a méhen kívül. Rokonszenveztek, vagy együtt éreztek a nővel?

2015. dec. 18. 23:04
1 2 3 4 5 6
 21/54 Gábor Rácz ***** válasza:
29%
Elnézést a korábbi elírásért: hát!
2015. dec. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
59%

19 után


azért kapott csak ennyit, mert a baba még nem volt bejegyezve született élő embernek.

nemrég olvastam, hogy 1-2 napos babákat találtak kuka mellett, szerveik ki voltak véve. és nem emberölés a nyomozás tárgya.


kérdésre:

ez nem önrendelkezés már. ez emberölés. és különös kegyetlenséggel elkövetve.

a gyermek ebben a terhességi hétben már bőven életképes.

és örökbe is adhatta volna, kórházban is hagyhatta volna, ha csak önrendelkezésről lett volna szó.


kár volt kinyitnom, csak elborzaszt ez is, ahogy a világban megannyi más.

2015. dec. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
16%
20as...előttem van a magyarázat...ha tetszik ha nem így van, senkit nem érdekel az egyéni lelkivélemény. Ez a jog.
2015. dec. 21. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
52%

Én nem vagyok abortuszellenes, nekem is volt.

De ez emberölés kategória.

Azt szoktam mondani a sok abortuszellenesnek, hogy had döntsek a testemről, egy önállóan életképtelen "valami" felett, hogy kivegyék-e a testemből.


De itt egy babáról van szó! Aki fejlett, megszületni képes lett volna! Élhetett volna a születése után egészségesen!

Ez elfogadhatatlan. Valóban emberöléssel kellett volna büntetni, sokkal szigorúbban.


Hogy rokonszenvezek-e egy gyilkossal? Nem. Mert ez tényleg gyilkosság kategória.

2015. dec. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem azért érdemes büntetni mert gondolom nem a 32. héten jött rá hogy terhes, így gyakorlatilag megvárta amíg a gyereknek kifejlődik az idegrendszere, érez fájdalmat és csak akkor döntött úgy hogy "á, inkább mégse"
2015. dec. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 Gábor Rácz ***** válasza:
41%
Előttem szóló: egy magzat szíve és idegrendszere már a 12. hétben kifejlődik!
2015. dec. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
61%

"mert gondolom nem a 32. héten jött rá hogy terhes"


de, erről szól a cikk, hogy később jött rá és nem is sejtette, hogy már a 32. hét környékén jár

azt hitte, jóval fiatalabb


valószínűleg azért próbálkozott otthon egymaga, mert azt hitte, hogy így anélkül megúszhatja, hogy bárkit be kelljen avatnia (a gyerek apját...)


az szerintem még véletlenül sem jutott az eszébe, hogy megeshet, hogy a saját elsőszülöttjét is elveszíti majd emiatt

2015. dec. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
62%
az is lehet azért nem szülés után ölte meg, hogy kevesebbet kapjon.
2015. dec. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
85%
26-os, tudom, valószínűleg Magyarországon ezért engedélyezik nyomós indok nélkül a 12. hétig.
2015. dec. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
16%
Kevesellem a büntetését, az ilyen HALÁLT érdemel, méghozzá jó fájdalmasat.
2015. dec. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!