Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Egy brit nő abortuszt hajtott...

Kürasszír kérdése:

Egy brit nő abortuszt hajtott végre az interneten rendelt tablettákkal az egészséges terhessége 32. -34. hetében, s ezért két és fél év börtönbüntetésre ítélték. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Szerintetek az ilyen késői abortusz belefér még a női önrendelkezés kereti közé? Kell-e, szabad-e egyáltalán büntetni ilyen esetben? Jogos-e egyáltalán az abortusz tiltása bizonyos idő eltelte után (nálunk 12 hét, Angliában 24) Nem képmutatás, hogy például Magyarországon is biztosítjuk a nők önrendelkezését a 12. terhességi hétig, majd ezután a törvény teljes szigorával kényszerítjük a szülésre, hacsak valamilyen egészségügyi indoka nincsen az abortuszra? Minek tekinthető erkölcsi szempontból egy ilyen késői, 32.-34. hetes terhességmegszakítás? Emberölésnek? Valami más, enyhébb dolognak? Bűn-e egyáltalán? A magzatot általában a 24. terhességi hét környékétől életképesnek tartják a méhen kívül. Rokonszenveztek, vagy együtt éreztek a nővel?

2015. dec. 18. 23:04
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
44%
A cikk szerint későn vette észre a terhességet. Sajnos van ilyen, amikor akár félidőig is menstruál a szerencsétlen balek, aztán már késő... a cikk szerint ráadásul mérget ír, nem abortusztablettákat (megjegyzem, 8-10 hetes korig hatásos, ilyen idősben az már nem tud kárt tenni). Belegondoltam a csaj helyzetébe... hát, én is mérget vennék be inkább, minthogy megszüljem.
2018. jan. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
82%
#51 hát ott akkor én is tuti de ha lenne annyi lélekjelenlétem hogy leüljek gondolkozni szerintem megszülném és örökbeadnám, már csak azért is mert a 34. hétben már ígyis-úgyis csak egy féle képpen fog kijönni, ha meg már úgysem úszom meg könnyebben legalább szerezzek örömet egy párnak akik babát szeretnének.
2018. jan. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
50%
Azért rohadtul nem mindegy, hogy egy narancsot kell megszülnöd, vagy egy sárgadinnyét.
2018. jan. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
16%
A családon belüli erőszak nem magánügy, nem önrendelkezési jog, akkor sem, ha az áldozat fiatalabb, mint 9 hónapos és az elkövető nő. Önrendelkezési jogra hivatkozva nem verhetem agyon a gyerekeimet, ha az akaratom ellenére tartózkodnak az autómban, házamban, testemben stb. Nem az áldozat kora vagy kinézete a döntő, sem az elkövető neme, hanem az indíték. Abban az esetben, mikor egy 9 hónaposnál idősebb megölése gyilkosság, abban az esetben a 9 hónaposnál fiatalabb megölése is az.
2018. szept. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!