Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Egy brit nő abortuszt hajtott...

Kürasszír kérdése:

Egy brit nő abortuszt hajtott végre az interneten rendelt tablettákkal az egészséges terhessége 32. -34. hetében, s ezért két és fél év börtönbüntetésre ítélték. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Szerintetek az ilyen késői abortusz belefér még a női önrendelkezés kereti közé? Kell-e, szabad-e egyáltalán büntetni ilyen esetben? Jogos-e egyáltalán az abortusz tiltása bizonyos idő eltelte után (nálunk 12 hét, Angliában 24) Nem képmutatás, hogy például Magyarországon is biztosítjuk a nők önrendelkezését a 12. terhességi hétig, majd ezután a törvény teljes szigorával kényszerítjük a szülésre, hacsak valamilyen egészségügyi indoka nincsen az abortuszra? Minek tekinthető erkölcsi szempontból egy ilyen késői, 32.-34. hetes terhességmegszakítás? Emberölésnek? Valami más, enyhébb dolognak? Bűn-e egyáltalán? A magzatot általában a 24. terhességi hét környékétől életképesnek tartják a méhen kívül. Rokonszenveztek, vagy együtt éreztek a nővel?

2015. dec. 18. 23:04
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
39%
Keveslem a 2.5 évet.
2015. dec. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
42%

elolvastam az eredeti cikket

és megértem a nőt ...

nem büntetném meg ezért

2015. dec. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
50%

Tudatlanság ???

"..az élettelen magzatot a WC-ben találták meg."

Ezt írták....Ez nem épp elmére vall. Nem írom, hogy anya e az ilyen, nem mindenkiben van meg ez az ösztön. Ez elebetegség.

2015. dec. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 Gábor Rácz ***** válasza:
37%
Most lehet engem is megkövezni! Ugyanis én azt mondom, hogy teljes mértékben bűnös! Sőt! Azt mondom, hogy bármilyen abortusz bűn. Tök mindegy, hogy mikor végzik el. De ezt most tegyük félre. Vegyük a mostani példát. A gyilkosság fogalma: szándékos, (az előre megtervezettség súlyosbító körülmény) emberi élet kioltásával járó bűncselekmény. Nézzük sorra, hogy teljesülnek-e a feltételek: 1.: szándékos: ez elég egyèrtelmű, sőt, súlyosbító körülményként ott van az előre megtervezettség is, hiszen rá kellett keresnie az interneten, meg kellett vásárolnia az adott tablettát, majd be kellett vennie 2.: emberi: még a törvény is embernek minősíti a 24 hónap feletti magzatot 3.: élet: az anya méhében magzat normális esetben(ahogy ebben az esetben is) a magzat él 4.: kioltása: a magzat élt, azonban az anya tette után már nem élt, és halála az anya tettének következménye. TEHÁT: ahogy azt fentebb megállapítottuk, hogy az anya gyilkosságot követett el a magzata ellen.
2015. dec. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 Gábor Rácz ***** válasza:
41%
Na most a törvény szerint 15-20 év/életfogytiglani jár, ha bizonyos feltételek teljesülnek. Ezek közül teljesültek: szándékos, 14 életévét be nem töltött személy ellen, védekezésre képtelen személy sérelmére. Ezek egyértelműen teljesülnek. Ennek függvényében én teljesen elfogadhatatlannak tartom, hogy csak 2.5 év börtönbüntetésre ítélték! De hogy valaki szerint még ez sem jogos? Na ezt màr egyáltalán nem értem! Valaki, aki ilyen véleményen van, légyszi magyarázza már el nekem!
2015. dec. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
43%
Keveslem a büntetést..a magyar borosgazda 5 évet kapott amiért védte a tulajdonát. ez a nő pedig két és felet, amiért megölte a saját gyerekét. Méltánytalanul kevés büntetés.
2015. dec. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
48%

Teljes mértéken elítélem. Rendben van, hogy nem tudta, hány hetes, de az a minimum, hogy előtte elmegy a dokihoz, és utánajár. 36 hetesen már teljesen ki van fejlődve egy baba, meg tud születni, még csak nem is koraszülött.


Ő egy 32-34 hetes kisbabát ölt meg. Oké, hogy neki nem kell, de nem bírt volna várni még pár ? Utána örökbe adhatta volna. Annyi embernek nem lehet gyereke, más meg ilyet megtesz. Egy ici-pici együttérzést sem érzek vele kapcsolatban. És nem tartom képmutatásnak, hogy csak 12. hetes korig van a nőnek önrendelkezési joga a teste felett. Ha valaki úgy akar rendelkezni a testével, hogy nem szül, akkor

1. figyeljen oda nagyon a fogamzásgátlásra

2. figyeljen oda annyira a testére, hogy feltűnjön neki idejében a terhesség.

2015. dec. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
44%

A 12 hetes magzat az anya méhén kívül nem képes létezni, míg a 32 hetes igen. Ez a különbség. Angliában azért a 24. hétnél húzták meg a határt, mert az orvostudomány mai állása szerint (bár sok vita van erről) a magzat a 24. héttől életképes. Értsd: ha 24. hetesen megszületik, akkor van esélye arra, hogy túlélje és szerető szülőkhöz, nevelőszülőkhöz kerüljön. Ha a 24. hét előtt születik meg, akkor még nem annyira fejlett és a túlélésre aligha van esélye.


A nővel nem értek egyet. Lehetősége volt a 24. hétig elvetetni a magzatát, ez rendben van. Nem vagyok az abortusz ellen, az önrendelkezési jog mellett állok és elfogadom azt, hogy ennek húztak egy határt a magzat életképességének függvényében. Viszont a 32. hétben egy már fejlett, teljesen életképes gyerekről beszélünk és ezt, ilyen értelemben már inkább tartom gyilkosságnak.


A büntetés gondolom azért ilyen enyhe (kevés az emberöléshez), mert még mindig arról beszélünk, hogy a baba az anya testét "fogalja", és jön az önrendelkezés joga stb..


Illetve nem is értem, hogy mi a francért követte ezt el.. Miért most?!


Egyáltalán nem tudom sajnálni a büntetéséért és nem tudok vele együtt érezni. Nagyon sok ideje volt arra, hogy megszakítsa a terhességét, de ő azt az időt választotta, amikor az a gyerek már élhetett volna. Ezért jár a büntetés.

2015. dec. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
23%
Azért kapott csak ennyit , mert a baba nem tudta mi az élet, nem "igazi" embert ölt meg.
2015. dec. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 Gábor Rácz ***** válasza:
66%
Figyelj, a te elméleted alapján(előttem szóló) akár egy felnőtt, de nagyon súlyosan beteg embert is meg lehet ölni úgy, hogy nem az lesz a büntetés, ami egy "normális" ember megöléséért járna! Elárulom, hogy az általam fent említett esetben az áldozat "tudatlansága" még súlyosbító körülmény is, az ilyen esetekben 15-20év/életfogytiglanig letöltendő börtönbüntetés szabható ki. Ha az áldozat ráadásul 14 év alatti, az is súlyosbító körülmény. Igaz, ez csak a magyar jogszabály. De mindegy. Magyarországon se hiszem hogy sokkal többet kapott volna. És miért? Hár kampányért! Na jó, fogalmazzunk tisztán: pénzért!
2015. dec. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!