Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elvetettük Down-kóros magzatun...

Elvetettük Down-kóros magzatunkat. Azóta a család úgy kezel minket, mint a gyilkosokat. Miért?

Figyelt kérdés

Tényleg annyira rossz emberek vagyunk, mert nem tartottuk meg? Nem volt könnyű döntés, de mi úgy gondoljuk, hogy így volt helyes. Neki sem lett volna jó és a mi életünket is teljesen tönkretette volna. A család könnyen beszél, nem ők nevelték volna.

Érdemes érvelni a családnak vagy rájuk hagynátok?


2016. jan. 21. 11:51
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
87%

Nem érdemes, ha ilyen gondolkodásúak.

Mondj csak annyit, hogy ez a ti dolgotok, a ti döntésetek, és már amúgy is mindegy, mert úgy sem lehet visszacsinálni.

2016. jan. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
25%

hány hetes volt?


szerintem idő kell nekik hogy felfogják, és elfogadják. nekik is biztos nehéz. de nektek a legnehezebb.

2016. jan. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
85%

Én pont ezért nem akarok beszélni senkinek a terhességről, amíg túl nem vagyunk a genetikai vizsgálaton. 41 éves vagyok, magas a rizikófaktor. Nem gondolom, hogy egy Downos baba tönkretenné az életem, azt sem, hogy neki sem lenne jó, de látom a környezetemben, hogy mennyi plusz erőfeszítést igényel, rengeteg fejlesztés kell ahhoz, hogy teljes értékű életet élhessen. Én úgy érzem, nekem ehhez nem lenne erőm (azzal együtt, hogy mélységesen tisztelem azokat, akik vállalják). Van már egy enyhe fogyatékkal élő gyermekem, mellette nekem már sok lenne...

A párommal már az elején átbeszéltük, hogy ha valamilyen genetikai rendellenesség merül fel, akkor nem tartjuk meg. A környezetem ítélkezésére nincs szükségem, ezért a család sem fogja tudni addig, hogy terhes vagyok, amíg nincs a kezemben a genetikai vizsgálat eredménye. (Csak pár barátunk tudja, akikről tudjuk, hogy minden helyzetben támogatnának.)

2016. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

18 hetesen kellett megszülnöm.

Nagyon elkeserít, hogy egy ilyet kellett átélnünk és még a család is elfordul tőlünk.

Szerintem nem sok olyan ember van, aki annak tudatában megszüli gyermekét, hogy valamilyen triszómiája van.

Az orvos fenntartotta az 1% esélyt arra, hogy nem az... és a család ebbe kapaszkodik.

2016. jan. 21. 12:03
 5/32 anonim ***** válasza:
87%
Ostoba emberekkel nem tudsz mit kezdeni, szrni rájuk.
2016. jan. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
86%
Van környezetemben olyan anyuka, akinek Downos a babája. Ennek tudatában vállalták. De őszintén bevallotta, hogy pár évvel korábban nem biztos, hogy vállalta volna, meg kellett érniük erre a feladatra. És tudod, hányan támadják, amiért megtartotta?! Ez az a helyzet, amikor ha nincs rajtad sapka, az se jó, ha van rajtad, az se...
2016. jan. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
80%

Sok erőt és kitartást nektek.


Én sem tudnék megtartani egy downos babát, és lehet, hogy ez egy nagyon önző hozzáállás, de félek, hogy "tönkretenné" az életünket. Minden tiszteletem azoké, akik ezt be tudják vállalni, de nekem nem menne.


Sajnos a családdal nem tudsz mit kezdeni. Érvelni szerintem felesleges.

2016. jan. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem érdemes érvelni, ha felhozzák, esetleg annyit mondjatok, hogy ti nem mertétek bevállalni. De amúgy semmi közük hozzá, inkább támogathatnának, mert nektek a legnehezebb ez. Van, aki érzi magában az erőt egy beteg baba nevelésére és van, aki nem.
2016. jan. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
78%
Ha érvelni nem is, de az érzéseidről beszélhetsz, hogy miken mentél keresztül, mennyire nehéz volt, és hogy most leginkább támogatásra lenne szükséged azoktól, akik szeretnek.
2016. jan. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
79%

család itt most kiket jelent?

szülőket? mert akkor ő lehetnének megértőek

többi rokonnak én nem mondtam volna el (semmi közük hozzá), ha tudták már hogy terhes vagy, akkor anynit hogy elment a baba és kész

2016. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!