Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a terhességmegszakításról?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes, félreértés ne essék. Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Én egyébként nagyon ellenzem az abortuszt. Mindennél jobban elítélem azokat a nőket, akik ezt választják, és mindennél jobban tisztelem azokat, akik egyedül is vállalják a babájukat.Számomra egyszerűen felfoghatatlan hogyan képesek egyesek egy életet elvenni, és miért nem értik meg, hogy az élet a fogantatással kezdődik, nem a születéssel. Kiábrándít mikor azt mondja valaki, hogy megtartom vagy nem tartom meg, mintha egy szemétről lenne szó. Van még valaki aki hasonlóan gondolkodik?



2016. márc. 8. 19:08
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
88%

Nem ítélek el senkit, a világon semmi jogom hozzá. Te így gondolod, más meg máshogy, van ilyen.


Nem ítélem el, nem bántom a nőket, akik az abortuszt választották. Másik kérdés, hogy én nem tenném. De az meg az én dolgom, nem másé.

2016. márc. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
84%

nincs jogom beleszólni

nincs jogom elítélni

nincs jogom véleményt formálni egy személyes és magánügyi döntésről

2016. márc. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
14%

jogom van véleményt formálni

jogom van ezt megosztani másokkal


Ezt hívják úgy hogy szólásszabadság, kedves utolsó...

2016. márc. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
84%

Egy nő két dologért képes mindenre: hogy legyen, vagy hogy ne legyen gyereke. Mindkettő a magánügye.

Neked -nekem, senki masnak- semmi jogod nincs elitelni valakit, aki az abortuszt választja. Az ő döntése. Ő se szól bele a te életedbe, te se szólj bele az övébe. Ennyi.

2016. márc. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
85%
Beleszólni meg véleményt nyilvánítani azért nem ugyanaz.
2016. márc. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
85%

Az a baj, hogy ezen az oldalon meg a való életben is nem véleményt szoktak nyilvánítani az abortusz ellenes nők, hanem rendesen habzó szájjal mocskolódnak,hogyha valaki abortuszra megy.

A "kedvencem" az volt, amikor egy ismerősöm egészségügyi kaparásra várt a kórházban.Erre ismeretlenül neki esett egy nő, hogy mégis hogy képzeli, megöli a saját gyerekét, gyilkos stb. Erre az ismerősöm felvilágosította,hogy ő nem terhes, más okból kell kaparásra mennie. De elvakult barátunk csak folytatta a gyűlölködést. Na én inkább az ilyen embereket ítélem el, akik ész nélkül beleugatnak más dolgába.

Szomorú, hogyha egy párnak nem sikerül babát nemzenie. De erről nem az abortuszra menő nők tehetnek, ezzel az indokkal kár őket savazni.(2#-nak szólt ez az utolsó bekezdés)

2016. márc. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
14%
igen, ők arról tehetnek, hogy nem védekeztek megfelelően a nem kívánt terhesség ellen, és a könnyebb utat választják.
2016. márc. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
74%
Akkor is így gondolkodj majd, utolsó, ha a 12 éves lányod megeroszakoljak, vagy a terhességed alatt kiderul hogy a magzata súlyos fejlődési rendellenessege van.
2016. márc. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
13%
A fejlődési rendellenesség megint más tészta, mert ott a magzatnak esélye se lenne az egészséges boldog életre. Az én 12 éves lányomat meg nem fogják megerőszakolni, mivel fiam van, és nem is lesz több gyerek. Egyébként meg nemi erőszak után rögtön kap esemény utánit a kórházban, ez a protokoll része.
2016. márc. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
76%

Az a véleményem, hogy hála a jó égnek senkinek semmi köze ahhoz, hogy én megtartom-e a megfogant babát vagy sem. A fejed tetejére állhatsz, kígyót békát kiálthatsz, de őszintén le tudom szarni.

(Nem, nem volt abortuszom, remélem nem is lesz.)

Megteszek minden tőlem telhetőt azért, hogy ne legyen becsúszott gyerekem, de ha becsúszna és úgy ítélem meg, hogy nem tudnám felnevelni a minimális elvárásaimnak megfelelően (értsd. király lenne a saját ház, de ha egyelőre albérlet van, az még önmagában nem gond), akkor bizony nem tartom meg.


Mindenki máshogy áll a dologhoz. Ha várom és/vagy akarom a babát akkor szeretem és várom őt az első perctől kezdve és bármit megtennék érte.

Ha nem akarom a babát, akkor pedig nem is tekintek rá babaként, csak egy embrióként, amit nem hagyok fejlődni a méhemben.

Ezt nyilván az ellenzők nem értik meg, nem is várom el, de biztos vagyok benne, hogy sokan látják ezt így.


Az pedig, hogy más mit kezd magával... Éppen emiatt a nézet miatt vagyok képes elfogadni, megérteni és éppen emiatt nem érdekel és nem forrongok rajta, mint itt sokan. Miért lép olyan könnyen túl az illető az abortuszon? Mert nem emberként tekintett rá, hanem egy lehetőségként, amivel ő még nem akart élni. Majd ha szeretne babát, akkor él a lehetőségével és megtartja.

2016. márc. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!