Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a terhességmegszakításról?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes, félreértés ne essék. Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Én egyébként nagyon ellenzem az abortuszt. Mindennél jobban elítélem azokat a nőket, akik ezt választják, és mindennél jobban tisztelem azokat, akik egyedül is vállalják a babájukat.Számomra egyszerűen felfoghatatlan hogyan képesek egyesek egy életet elvenni, és miért nem értik meg, hogy az élet a fogantatással kezdődik, nem a születéssel. Kiábrándít mikor azt mondja valaki, hogy megtartom vagy nem tartom meg, mintha egy szemétről lenne szó. Van még valaki aki hasonlóan gondolkodik?



2016. márc. 8. 19:08
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
0%

Komolyan az abortuszok szama magyarorszagon szornyu es szegyenletes katasztrofa tobb az aabortusz mint az eleve szules Ebben jol teljesit az orszag.

Az emberek osszefekszenek felelotlenul bartkivel eszukbe sem jut vedekezni a ferfiak haritanak a nok nem ertik a vedekezest.

Az eroszak utani abortuszok az ossz szambol 0.1 % tesznek ki es a tobbi 99.9???? Itt a bibi

2016. márc. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
76%
És? Neked ez hol fáj? Mert engem például egyáltalán nem érdekel.
2016. márc. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
81%

"tobb az aabortusz mint az eleve szules"


egy cseppet sem zavar hogy ez hazugság?

2016. márc. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Örülök, hogy többen is hasonló véleményen vannak mint én. Akik pedig nem, és azt írták, hogy az élet a születéstől kezdődik, azok eléggé tévednek. Csak azt tudom az ilyeneknek üzenni, hogy nézzenek meg egy ultrahangról videót, ahol láthatják, mennyire életképes egy pár hetes magzat. A 6. héten már dobog a szíve, és szintén pár hetesen látszik az ujjlenyomata. Van olyan ország, ahol érzéstelenítőt adnak a magzatnak abortusz előtt. Kimutatták, hogy a magzatoknak traumát lehet okozni. Olvastam egy esetről, hogy egy kislány naponta többször kérdezte az édesanyját, hogy szereti e. A kislány boldog, kiegyensúlyozott körülmények között élt. Tehát semmi nem indokolta az állandó megerősítést. Az anyuka ezért a gyermekpszichológus kérésére elárulta, hogy kétszer is elindult elvetetni magzatát. Aztán meggondolta magát, és megszülte a kislányt. A gyermek magzatként érezte az anyja vele kapcsolatos szándékát, ezért kérdezte mindig, hogy szereti e. Hallottam olyan esetekről is, hogy kisgyerekek visszaemlékeztek magzatkorukra. Egy kislány azt mondta az édesanyjának, hogy nagyon jó volt bent, de egyszer egy tüske megszúrta a lábát, de nyugodjon meg, kivette. Az anya megijedt, mert a terhesség 12. hetében magzatvízmintát vettek tőle. És ez a két eset amit leírtam csak egy a sok közül. Akkor mit beszélünk itt arról, hogy nem egy élet? Az élet a fogantatással kezdődik, és ez nem az én sajátos véleményem, hanem tudományos tény. Aki meg azt kérdezte mások abortusza engem miben érint, őt egyáltalán nem érdekli, az elég alacsony empátiával rendelkezik. Ugyanígy érzel a csecsemőgyilkosságok hallatán is? Alapvető készségünk az együttérzés. A negatív hozzászólásokra pedig nem vagyok kíváncsi!
2016. márc. 9. 19:47
 35/48 anonim ***** válasza:
75%

Negatív hozzászólásokra nem vagy kíváncsi? Mármint azokra, amik nem értenek egyet veled?

Szerintem rendkívül buta vagy, ez meg az én véleményem. Határozott álláspontod van, oké. Elfogadom, hogy te így gondolod. Én meg máshogy gondolom, te ezt fogadd el.

2016. márc. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy negatív hozzászólásokra nem vagyok kíváncsi, hogy azokéra, akik engem, vagy más hozzászólót támadnak.
2016. márc. 9. 19:53
 37/48 anonim válasza:
0%

Szia!

Egyetértek! Az abortusz gyilkosság!

2016. márc. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
84%

#31 a 2015-ről még nincs végleges adat, 2014-ben Magyarországon volt 91 510 élveszülés 32 663 terhességmegszakítás. azaz 100 élveszülésre 35,7 abortusz esett. Utoljára 1973-ban(!) volt igaz az állításod, mióta a fogamzásgátló tabletták elterjedtek, ez az arány folyamatosan egyre csökken. Egyszerűen a statisztikán hihetetlenül jól látszik, hogy mikor lett mindenki számára elérhető a fogamzásgátló, az 1973-ban még 108%-os arány a következő évre, 1974-re pont a felére, 54%-ra esett, és csak a rendszerváltás környékén egy rövid ideig emelkedett újra 70% fölé...


Szóval újra, a fránya tények azt mutatják, hogy az abortuszok számát új, hatékony fogamzásgátló eszközökkel és gyógyszerekkel lehet csökkenteni, és nem vérlázító hazudozással, nem lelki zsarolással, nem Néma sikollyal, és főleg nem hittérítéssel.

Érthető ez így számodra?

2016. márc. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
75%
#38 Úgyse érti meg, mert ostoba és korlátozott..
2016. márc. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
79%

Nem tartom gyilkosságnak az abortuszt, de azt sem tartom helyesnek ha valaki fogamzásgátlás helyett használja.

Tudom hogy nem a kérdésre válaszolok, de nem bírom megállni néhány előző hozzászólás nyomán: A megerőszakolt gyerekek sokszor nem fordulhatnak a szüleikhez: Mert van hogy a szülő az elkövető: ahogy nálam és a nővéremnél volt. Van hogy nem olyan "szerencsés" a gyerek hogy az éveken keresztül tartó erőszakot megússza teherbeesés nélkül. Szerencsétlen nővérem tizenkét éves korára vagy három esetben terhelte magát a végleteik fizikailag, mert jelentősen késett a menstruációja: vagyis jó eséllyel három gyereket hajtott el. Mindezt azért mert anyánk semmit sem mert tenni értünk. Akkor most ő is gyilkos mert nem akarta kihordani az apánk fattyát? és most lehet lepontozni. Könnyű a más méhében turkálni, ítélkezni felette mert a saját , és a magzat életéről is dönt? Az dumáljon bele egy ilyen súlyos témába, aki pontosan ismeri a körülményeket, és tényleg tudja mi miért történik. Nem hiszem hogy az emberek kilencven százaléka olyan magas erkölcsi piedesztálon lenne, hogy bármiféle alapja is lenne mások felett ítélkezni.

2016. márc. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!