Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a terhességmegszakításról?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes, félreértés ne essék. Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Én egyébként nagyon ellenzem az abortuszt. Mindennél jobban elítélem azokat a nőket, akik ezt választják, és mindennél jobban tisztelem azokat, akik egyedül is vállalják a babájukat.Számomra egyszerűen felfoghatatlan hogyan képesek egyesek egy életet elvenni, és miért nem értik meg, hogy az élet a fogantatással kezdődik, nem a születéssel. Kiábrándít mikor azt mondja valaki, hogy megtartom vagy nem tartom meg, mintha egy szemétről lenne szó. Van még valaki aki hasonlóan gondolkodik?



2016. márc. 8. 19:08
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
74%

Nekem ez a forma tetszik különösen, és a szavazás állásával is roppant elégedett vagyok:

[link]


Összevetve azzal, hogy amikor itt merte valaki javasolni egyszer egy jóval enyhébb formában - a 12. hétnél maradva, válogatott átkok halmazát szórták rá az anyukák - úgyhogy őszintén és nagyon pozitívan meglep, hogy itt a javaslat majdnem 2x annyi szavazatot kapott, mint a két ellentétes opció összesen... szeretném még megérni, hogy ebből törvény legyen, nem csak a svédeknél, de itt Magyarországon is...

2016. márc. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
69%

Ez egy olyan dolog,döntés, amit senki sem hoz meg egyszerűen.

Személy szerint én nem lennék képes elvetetni egy gyereket, mert én igen is vagyok egy babára.

Viszont elitelni sem fogom azokat akik a terhesség megszakitasa mellett döntenek. Mindenki tudja, hogy mire képes vagy miért nem képes megbirkozni a feladattal. Szerintem senkinek sem szabadna ítélkeznie. Mindig önmagukba kellene nézni. Ha te nem vagy képes abortuszra, akkor ne menj. De ne nézz le olyan nőt, aki ezt a megoldást választja.

2016. márc. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
74%

19!


Feltevés volt a 12 éves lányod, de ne zavarjon. Ha viszont belekotottel : miután 100% védelem nincs, simán teherbe eshetsz, lehet lányod, akit bizony megeroszakolhatnak. Az esemény utáni nem mindig hat és a gyerek se biztos hogy azonnal beszámoló róla, ergo előtte van az abortusz lehetősége.

Fejlődési rendellenesség : annak számít a vegtaghiany, a kisfejuseg, a down kor is Pl. Egyik sem halálos, bizony ilyen esetben is a nő "kényelme" számít.

Semmi de semmi különbség nincs aközött, hogy azért nem akarja a terhességet valaki, mert nincs pénze, nem akar gyereket, vagy mert nem akar fogyatékos gyereket nevelni. Enni x.

2016. márc. 9. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
72%

Alapvetően amikor tinikoromban kinyílt a csipám és hallottam az abortuszról, mélységesen elítéltem és elképzelni nem tudtam, hogy egyes nők hogy képesek erre. Aztán felnőttem, és már nem láttam ennyire fekete-fehéren a világot.


Ki vagyok én, hogy bárkit is elítéljek. Mindenkinek a maga életével kell elszámolnia, senkinek sem látok bele az lelkébe.


Ha valaki fogamzásgátlás szerűen használja az abortuszt, azt bizony a mai napig nem helyeslem, ez valóban a felelőtlenség kategória.


DE.

Megismertem az egyetemen egy csoporttársamat, akit 15 éves korában megerőszakolt 3 cigánygyerek. Terhes lett, elvetette. Teljes mértékben egyet tudtam vele érteni.


Az egyik legjobb barátnőmet csúnyán megcsalta a volt vőlegénye, otthagyta, tönkretette. Utána derült ki, hogy terhes. Elvetette. Teljesen meg tudtam érteni, még a gondolatát is gyűlölte, hogy kihordja ennek az embernek a gyerekét és később bármilyen kapcsolatot fenn kéne vele tartson csak a gyerek miatt. A tévhitekkel ellentétben az ember lánya nem csak magának szül, az apának is van beleszólása nem is kevés.


Most felnőtt fejjel már nem tudom elítélni az ilyesmit, általában oka van annak, ha valaki él ezzel a lehetőséggel. Ha terhes lennék most, megtartanám. Kivéve ha kimutathatóan szellemi fogyatékos lenne a gyerek. Azt nem vállalnám. Nem akarom tönkretenni a saját életem, a férjem életét, a házasságunkat. Ehhez nincs jogom. Önzőség? Lehet, de akkor is így döntenék.

2016. márc. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
75%

Ezek szerint szerinted minden felelőtlen embernek és éretlen, agyatlan tininek halomra kellene szülnie a gyerekeket?? Miért, hogy aztán még több gyerek legyen a nevelőintézetekben, akiket nem fogadnak örökbe és utána koldulhassanak az utcán, hogy ne haljanak éhen?


Senkinek nem tiszte eldönteni vagy megítélni, hogy valaki szeretné-e gyereket vállalni és örülök neki, hogy legalább egyeseknek van annyi esze, hogy ha már valami mellésikerült, nem rontja tovább a dolgot.


Én inkább az ilyen szélsőséges gondolkodású embereket ítélem el...

2016. márc. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
56%

"A fejlődési rendellenesség megint más tészta, mert ott a magzatnak esélye se lenne az egészséges boldog életre. Az én 12 éves lányomat meg nem fogják megerőszakolni, mivel fiam van, és nem is lesz több gyerek. Egyébként meg nemi erőszak után rögtön kap esemény utánit a kórházban, ez a protokoll része."


Ebből azért kiderült, hogy a válaszolóban 0 empátia van és ostoba, mint a föld. Hogy ne menjünk messzebbre: a 12 éves megerőszakolt kislányok arról híresek, hogy rohannak a rendőrségre feljelentést tenni.

2016. márc. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
17%
nem, de rohannak a szüleikhez. Igaz én 9 voltam, nem 12, de az volt az első, hogy elmondtam, hogy mit akartak tenni velem, és a szüleimmel együtt mentünk tovább (rendőrség, vizsgálat)Gondolom te elég sok megerőszakolt gyereket láttál már, hogy ennyire tudod, mit tesznek és mit nem.
2016. márc. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
71%
Hát én évekig nem beszéltem róla.
2016. márc. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
18%
Én de. Bár nálunk az iskolában is elmondták mit kell tenni ilyenkor, és kihez forduljunk ha épp nincs ott szülő. Meg nekem természetes volt hogy rögtön szólok anyáéknak, bár közöttünk nagyon bizalmi viszony volt mindig is. Ők segítettek utána szakemberhez is jutnom,akinek hála a későbbi szexuális életemre és párkapcsolataimra nem volt hatással egy beteg ember....
2016. márc. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
80%
A gyerekek többsége nem fog erről beszélni. Ugyanis legtöbbször közeli hozzátartozó, családi barát az elkoveto, aki még is fenyegeti a gyereket. Nem eletszeru,hogy azonnal rohan a szulohoz.
2016. márc. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!