Hogyan dolgozzam ezt fel, hogy abortuszra mentek?

Figyelt kérdés
A mamám 2-3 éve mondta el nekem, hogy 40 évesen véletlenül terhes lett és akkor már ugye nem akarta megtartani annyi idősen így elvetette. Már ezen nagyon kiakadtam akkor. Én most vagyok 5 hónapos terhes és mikor anyumnak elmondtam, hogy terhes vagyok, azt mondta, hogy nagyon gondoljam át mert hatalmas felelősség és ekkor bevallotta, hogy neki 17 évesen volt abortusza. Kiakadtam. Azóta valahogy nem úgy tekintek rá mint előtte. Mikor látom, hogy mamámmal együtt nevetnek valamin az jut eszembe, hogy milyen emberek ezek, hogy megölik a gyereküket most meg itt nevetgélnek mintha semmi se történt volna. Tudom, hogy 40 év fölött már veszélyes meg 17 éves meg még nagyon fiatal, de miért nem lehet védekezni.

2016. jún. 22. 17:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%

Látták már, hogy mi is pontosan az abortusz? Keress képeket és mutasd meg nekik. Valószínűleg nem tudják mit tettek. Nézd meg a mai világot, vagy meg van arról győződve valaki, hogy csak egy sejtcsomó és nem is ember, vagy pedig nem érdekli, mert csak a saját kényelmét nézi.

Nekem is sokk volt, mikor egy kedves ismerős nagy lazán elmondta, hogy volt egy sima abortusza, meg egy a 22. héten. Én sem tudok azóta úgy ránézni, ahogy régen.

2016. jún. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Abortuszellenes vagyok, de nem hiszem, hogy neked ezzel foglalkoznod kell. Semmi közöd hozzá.
2016. jún. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
15%
Miért ne lenne köze hozzá? A húgát/öccsét és a nagynénjét/nagybátyját ölték meg. Nagyon is sok köze van hozzá.
2016. jún. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Én is abortusz ellenes vagyok. De ettől függetlenül semmi köze hozzá. Mindenki saját lelkiismeretével számol...
2016. jún. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Ez az ő dolguk. Te ne foglalkozz vele. Lehet ha anyukád megtartja azt a babát akkor te nem lennél, nem lehet tudni.
2016. jún. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Tudom, hogy ez nem segít neked, de az én mamámnak(40 év felett), anyukámnak(16 évesen), és nővéremnek is volt abortusza. Én leginkább sajnálatot érzek irántuk, és a babák iránt. Én is gondolkoztam egy ideig, mikor megtudtam 1-1 esetet, de az ítélkezésem csak a szeretteimmel való kapcsolatomat mérgezné.
2016. jún. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
36%
Én is a saját terhességemnél tudtam meg, hogy anyának volt abortusza, két hapsival feküdt le egy héten és nem tudta kié. Az egyik hapsival összejött, ő az apám. Nem az abortusz ténye miatt nézek rá így, hanem az életvitele és a kapcsolatai miatt nem érdekelnek a tanácsai a saját életemmel kapcsolatban. Szerintem az abortuszt túl sokan tartják műtétnek és nem érzik a súlyát, de 30 év után már rendben van, hogy csak apró rossz érzése van miatta. Ennyi idő elteltével egy rokon véletlen halálesetének is el kell halványulnia.
2016. jún. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Tényleg 20-30 évvel ezelőtti eseteken pörögsz?


Egyrészt régebben még kevésbé stabil fogamzásgátlók voltak, illetve a képzetlenebb réteg a védekezés pontos módjával sincs mindig tisztában.

Mit szeretnél? Ennyi idő elteltével az orruk alá dörgölni, bűntudatot kelteni bennük? Mit érnél el vele azon kívül, hogy megmérgeznéd a családi légkört? Visszacsinálni már nem lehet.

2016. jún. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
Nemhinném,hogy ettől válnának rossz emberekké. Nem voltál a helyzetükben,valószínűleg nekik sem volt könnyű. Lépj túl rajta,ez tényleg nem a te dolgod. Mellékesen,szerintem most a hormonok is túlpörgetnek téged!
2016. jún. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%
Valamilyen pszichológust keress fel, mert ez teljes mértékben nem normális.
2016. jún. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!