Hogyan dolgozzam ezt fel, hogy abortuszra mentek?

Figyelt kérdés
A mamám 2-3 éve mondta el nekem, hogy 40 évesen véletlenül terhes lett és akkor már ugye nem akarta megtartani annyi idősen így elvetette. Már ezen nagyon kiakadtam akkor. Én most vagyok 5 hónapos terhes és mikor anyumnak elmondtam, hogy terhes vagyok, azt mondta, hogy nagyon gondoljam át mert hatalmas felelősség és ekkor bevallotta, hogy neki 17 évesen volt abortusza. Kiakadtam. Azóta valahogy nem úgy tekintek rá mint előtte. Mikor látom, hogy mamámmal együtt nevetnek valamin az jut eszembe, hogy milyen emberek ezek, hogy megölik a gyereküket most meg itt nevetgélnek mintha semmi se történt volna. Tudom, hogy 40 év fölött már veszélyes meg 17 éves meg még nagyon fiatal, de miért nem lehet védekezni.

2016. jún. 22. 17:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%

Én egy ilyen becsúszott terhesség vagyok, akit más valószínűleg elvetetett volna. Megszülettem: nyomorogtam, éheztem, vertek. Ez jobb?


Nekem biztosan, kaptam egy esélyt, és jó vége lett. De nem sokon múlt, akár éhen is halhattam volna, hatévesen írtam, olvastam, számoltam, de nem akartak iskolába engedni, mert 11 kg voltam. (Ezt csak azért írtam le, hogy nem árt belegondolni egy másik perspektívába is.)


Egyébként szerintem semmi közöd hozzá, mindenki a saját lelkiismeretével nézzen szembe. Szerintem van az az élethelyzet, ahol indokolt az abortusz. Egyébként egy terhességen mit segít, ha közlöd, hogy rendesen kellett volna védekezni? Menjen vissza az időben?

2016. jún. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
76%
Egyreszt marhára nem normális, hogy ezen agyalsz, mert tulajdonkeppen a világon semmi közöd hozzá. Másrészt meg semmilyen gyereket nem öltek meg, egy 12 hetesnel fiatalabb magzatot abortaltak. A kettő között hatalmas különbség van. Harmadrészt hacsak nem 12 éves vagy, akkor lehetne annyi eszed, hogy tisztában legyél vele, 100%os védekezés nincs, pláne nem volt anyad és megkevesbe nagyanyám korában
2016. jún. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%
Abortusz ellenes vagyok. Nincs igazán jó kapcsolatom anyukámmal, de mindent meg tudok bocsátani neki, mert szeretem. Ezt is megtudnám. Engem mindig óvott és szeretet és a törődést soha nem feledem. Bocsáss meg neki te is. Hidd el, a testvéred sem tenne máshogy. Sz pedig hogy nevetett, nem jelenti azt, hogy ő anno nem szenvedett. Sőt biztos hogy mai napig érzi ennek súlyát, de a döntésln változtatni már nem tud. Lehet még belőle remek nagyi és csak erre gondolj!
2016. jún. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ez nálad valami gond lehet de hogy nincs jó kapcsolatod anyukáddal,mamáddal az biztos. Aki szereti az édesanyját jó a kapcsolatuk azaz abortusz miatt nem nézz rá másképp.
2016. jún. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
69%
En is terhesen tudtam meg,hogy a szuletesem utan kozvetlenul volt abortusza(utolag mar tudom ezert akadt ki anno tizenevesen,mikor fog. Gatlot kezdtem szedni,o amellett lett terhes)kicsit meglepett a dolog,mert nem ugy ismertem a csaladomat,mint akiknek ez belefer...de eszembe nem jutott volna ezert soha haragudni ra...szoval szerintem teged tényleg tulporgetnek a hormonok,hogy ilyeneken agyalj,hogyan kepesek nevetni...
2016. jún. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
26%
Esetleg mondd el anyukádnak hogy téged ez kiakasztott. De próbálj megbocsátani! Ki tudja, hogy nem bűnhődtek-e meg azóta, nem bánták-e meg. Az én anyukámnak is volt, sokk volt mikor megtudtam, de meg tudtam bocsájtani, rég megbánta már, megszenvedett már miatta.
2016. jún. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
24%
Nekem van egy 5 éves kislányom de esküszöm ha még bármikor és bárhányszor terhes lennék megtartanám.Megértelek és jó hogy valakinek még van szíve,és beleérez a dolgokba.Büszke vagyok rád így ismeretlenben is. Ezért már ne haragudj rájuk.A jó isten nem szereti a haragot bízd ezt a dolgot oda.Ha megérdemlik megbocsájt majd érte ,ha nem meglesz a bünti.Ugyanis a lelkek a másvilágon továbbfejlődnek és találkoznak majd a szüleikkel.
2016. júl. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

De hát nem írt a kérdező semmi olyat, hogy haragudna az anyjára, vagy a mamájára.


A megbocsátás sem jött szóba, hiszen meg sem bánták, azóta is csak magukat igazolják, hogy úgy volt helyes.


Persze, hogy nem lehet ugyanúgy nézni rájuk, mint előtte. És nem is a védekezésről van szó, sokkal mélyebb dolog ez.


Kevesebb dolgokon szakadtak már családi kapcsolatok. Amit nem értek, hogy miért kellett nagydobra verni? Ki kérdezte őket?

2016. júl. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!