Milyen helyzetben mennél abortuszra?

Figyelt kérdés
Néha előfordul,hogy megbízható védekézes mellett terhes lesz egy nő. Ti ha végigondoljàtok az életeteket,sohasem volt olyan helyzet amikor nem tudtàtok volna a gyereket vállalni? Aki ellenzi az abortuszt és kamaszkorában terhes lett volna inkább anyaotthonba ment volna ha a szülei nem tàmogatjak?
2016. márc. 17. 15:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%

Foglmam sincs, hogy kamaszkoromban mit csináltam volna. Akkor még egyáltalán nem foglalkoztatott a gyerektéma.


Szerintem az abortusz kérdése tipikusan olyan dolog, amit más elképzelni és más adott helyzetben, a döntés súlya alatt cselekedni.

Ez olyan, mint az "ölnél-e embert önvédelemből/háborúban parancsra/más védelmében". Elvben könnyen dobálózik az ember akár igennel is, de amikor konkrét helyzetben cselekedni kell, sokat vagy nem lennének képesek és lefagynának, vagy aki azt hitte, hogy nem lenne rá képes, mégis megteszi.

2016. márc. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
54%

Nem vagyok abortusz párti, de én úgy gondolom, hogy van olyan helyzet, amikor az a megoldás.


Úgy gondolom, hogy egy kamasznak nagy trauma a terhesség és a szülés, ott inkább az abortusz.


Viszont egy felnőtt ember nem kívánatos terhességénél az örökbeadást tartom a megfelelő döntésnek.


Amúgy nehezen hiszem el, hogy megbízható védekezés mellett ennyien lesznek terhesek, mint ahogy olvasom itt-ott.

2016. márc. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Igaz nem kerültem ebbe a helyzetbe de gimis koromban anyáékra nem szültem volna, a tini kapcsolatok is olyanok, amilyenek, legalábbis nálam nem voltak komolyak.

Viszont most nem mennék bele az abortuszba de nem is ítélem el azt, aki igen.

2016. márc. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%

Milyen helyzetben mennék?

1. ha beteg lenne a baba

2. ha nincsenek meg az anyagi körülmények (pl. kamaszként, vagy egyetem első éveiben)

3. ha fiatal vagyok és nem megfelelő ember (ha nincs gyerekem, már vágynék rá, el tudom tartani és már benne lennék a korban (30 fölött), akkor megtartanám annak ellenére, hogy nem maradok együtt az apukával)

4. ha egyszerűen csak nem akarok (ez igaz volt a kamasz évekre, és egyetem első éveire)


Bár én nem is vagyok abortusz ellenes. A saját magam helyzetét ismerem, másnak pedig nem prédikálok, mert nem az én dolgom.

2016. márc. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
29%

Akkor ha beteg lenne a baba.

Meg ha 14 eves körüli lennék. De szerencsére mindig volt eszem,a védekezéshez,soha meg egy esemény utanit sem kellett vasarolnom.

Nyilván ha pl 18-20 eves koromban teherbe estem volna ,elgondolkodtam volna,h mi legyen, de mindig is hosszu par kapcsolataim voltak,a legrövidebb 2,5ev volt. Szüleim támogattak volna ezt is tudom,de nem éltem volna a nyakukon, 14eves korom ota dolgoztam amit csak tudtam,17evesen mar nem éltem szülőkkel.

Anyaotthon. Attól függ hány eves az illető,nem hiszem el ,hogy egy anya nem támogatna a gyereket,ha az terhes lenne. Jo nem 14evesen nyilván. De mindig vannak kivételek.

Baratnomnek 2 abortusza is volt mar,amiről tudok, most pedig 26eves fejjel attól retteg,h nem lehet babája. Ezért sem vetetnem el ,mert aztan kitudja ,h lehet e kesobb. Bocsi h nem a kérdésre válaszoltam csak". :)

2016. márc. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
28%

de, volt olyan helyzet. 20 éves vagyok, és majdnem abortusz lett a vége. megijedtünk a párommal. de aztán a család támogatott minket, és megtartottuk. örülök, hogy így döntöttünk, még ha nehéz is lesz.

illetve ha beteg lenne a baba, akkor elvetetném. tudom, ilyen nő minek vállal gyereket, de ez van. nem vagyok elég erős egy beteg gyerek neveléséhez.

18hkm

2016. márc. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
40%
két esetet tudnék elképzelni: ha beteg a baba, vagy nekem okozna maradandó egészségkárosodást. Az, hogy valaki fiatal, nem mentség. Ha elég felnőtt a lábát szétrakni, akkor a felelősséget is vállalja.
2016. márc. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
59%
Volt: tavaly ilyenkor, mert súlyosan beteg volt, a szülést sem élte volna túl. Más esetben nem tenném meg, de akkor sajnos muszáj volt, neki is, nekünk is így volt a legjobb.
2016. márc. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
Mivel voltam már súlyos helyzetben, ezért biztosan állítom, hogy soha semmiféle eset miatt nem ölném meg a gyerekemet. Idáig sem tettem, bármi történt és nem bántam meg. Más biztosan vágóhídra küldte volna a saját gyerekét, ha azokat éli át, amiket én, de nekem tiszta a lelkiismeretem. Jól döntöttem
2016. márc. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%
ha beteg lenne a baba vagy én, más esettben egyáltalán nem vállalkoznék abortuszra!
2016. márc. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!