Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Tényleg rossz ember lennék...

Tényleg rossz ember lennék emiatt?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, férjem 30. Mindketten dolgozunk, és átlagon felüli a keresetünk, életszínvonalunk.

Múlt héten kiderült, hogy terhes vagyok. 100%-osan biztos vagyok benne, hogy el akarom vetetni. A családom es a párom családja ellenünk fordult, mondván, hogy a kis élet mivel már megfogant és mivel a körülmények is minden szempontból megfelelőek, teljesen elzárkóznak az abortusz gondolatától.

Viszont én nem bírom elviselni a gyerekeket, a bőgést, a szagukat, és semmit, ami velük jár.

Ti mit gondoltak a helyzetről? Valóban szívtelen lennek?


2016. dec. 26. 19:12
 201/209 anonim ***** válasza:
23%

"Itt nincsenek nézőpontok, egyetlen helyes út van ha egy élet elindult! "- SZÁMODRA lehet, más meg erről mást gondol - lásd előző válaszomat is.

(a stílus meg maga az ember)

2017. jan. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 202/209 anonim ***** válasza:
71%

"Egy 5 hetes, 20 hetes, 10 éves, 86 éves úgyan úgy ember?"


Igen...az 5 hetes, 20 hetes, 120 éves ember. Ember, miután megszületett. Addig zigóta, embrió, magzat.


Újszülöttként már ember. Tud lélegezni egyedül, táplálkozni az anya emésztőrendszere nélkül. Nem az anyja életfunkcióitól függ a léte, mert vannak neki sajátjai. Van neve, meg tudod fogni, és ő is meg tud fogni téged. Teljes joggal bíró ember. Biológiailag és jogilag is az.



"Itt nincsenek nézőpontok, egyetlen helyes út van ha egy élet elindult!"


Dehogy nincsenek. Ez egy parttalan vita. Egyik fél sem fogja meggyőzni a másikat, de szerintem nem is kell. Aki a zigótát is teljes jogú embernek tartja, az ő dolga. Minden joga megvan ahhoz, hogy minden besikerült gyerekét megszülje. Én még itt sem láttam, olyat, aki az ilyeneket le akarta beszélni erről.


A baj az, hogy ti akartok meggyőzni másokat, hogy az egyetlen "helyes út" az, amit ti láttok annak. És toljátok a saját meggyőződéseteket a másik képébe, kérés nélkül. Mégis, milyen jogon?

2017. jan. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 203/209 anonim ***** válasza:
56%

Ez a film,egy orvos tudományos bemutatója egy abortuszról:


https://www.youtube.com/watch?v=a7c5XhqquzA


Különösen azoknak ajánlom,akik tudatlannak,szívtelennek bélyegeztek,amiért elleneztem egy olyan magzat meggyilkolását,akinek fejlődése alapfeltétele adott volt,kivéve az anya vágyát egy gyermek megszülésére.

2017. jan. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 204/209 anonim ***** válasza:
20%

Kedves 202.Hsz!


Légyszíves megnézni a 203 Hsz-ben idézett filmet,melyet az amerikai abortusz bizottság egyik praktizáló tudósával készítettek,s utána gondolkozz el az emberi élet mibenlétén!


Sajnos az a helyzet,hogy az magzatgyilkosságok pártolói akarják meggyőzni az életpártiakat,nemtelen módszerekkel!

2017. jan. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 205/209 anonim ***** válasza:
30%
Gondolod, hogy ha így harangozod be, akkor többen végig is nézik a Néma sikoly című roppant uncsi manipulatív hamisítványt?
2017. jan. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 206/209 anonim ***** válasza:
34%

200.Hsz!


Miután megnézted ezt a filmet,gondolkozz el az emberi élet kérdéseiről,meg funkcionális analfabétaságodról!


https://www.youtube.com/watch?v=a7c5XhqquzA


Nagyszüleimnek-drága nagymamámnak,alkoholista nagyapámnak,és 9 gyermekének- értelmes,és gyönyörű élete volt,ami semmiben nem hasonlított évtizedes agóniához,hanem egy szeretetreaktorhoz,amelyben egymást segítették a szeretet gyakorlása élvezetéért,méltóságban,s a szabadság lehető legtágabb értelmében.Egymást nevelték,tanították beszélni,élni,szakmára.Egyik sem lett koldus,vagy éhező.


Állításod színtiszta tudatlanságból eredő demagógia.


A minősítgetők véleményét elfogadom,ha azt azután teszik,hogy figyelmesen megnézték a beidézett linket.

Egyébként sajnálatraméltó fanatikus gyilkos pártolók.

2017. jan. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 207/209 anonim ***** válasza:
12%

205.Hsz!


Megnézted azt a "roppant uncsi manipulatív hamisítványt"?


Ha nem,szégyelld magad,hogy olyat minősítettél,amit nem ismersz!

Ha igen,akkor nehéz elfogadnom,hogy van benned bármennyi érzés,és értelem.

2017. jan. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 208/209 anonim ***** válasza:
62%

Kedves #203-4-6-7... grafomán magzatvédő barátunk!

Tudod, a témánk szempontjából teljesen indifferens, hogy a nagyszüleidet mi tette boldoggá, és mi nem, ugyanis az emberek különbözőek, és ennek megfelelően különbözőképpen képzelik el az életüket is, kit ez tesz boldoggá, kit az, és kit amaz. Ez így idáig érthető?

Aztán tudod, az embert baromira nem érdekli az, hogy te "gyilkosság pártolónak", vagy akár gyilkosnak nevezed, ezzel ugyanis egyfelől csak magadról állítasz ki bizonyítványt, másfelől attól az ember élete se jobb, se rosszabb nem lesz, ha a kedves gyilkosozó fanatikus "magzatvédők" fújnak rá... az embernek az élete alapvetően attól lesz jó vagy rossz, hogy a saját elképzelései szerint élheti-e, vagy a mások ráerőszakolt elvárásai szerint kell élnie. Szóval lehet, hogy ezzel lehervasztalak, de a döglött csótányt se érdekli a gyilkosozásotok meg az erőszakos térítésetek.

Ezen túl már csak arra hívnám fel a figyelmed, hogy az általad ajánlgatott film valszeg idősebb nálad, én még bőven a múlt évezredben láttam először, és itt a GYK-n voltak olyan idők, amikor minden abortuszos kérdéshez belinkelte valami agitálni akaró magzatvédő. Szóval, aki ide régebb óta írogat, az már allergiás rá...

Szóval szerintem akkor gyere vissza, ha arra lesz valami ép válaszod, hogy aki nem akar gyereket - akkor épp, vagy általában - az ugyan miért foglalkozzon az agresszív propagandátokkal, miért lesz az jó NEKI MAGÁNAK.

2017. jan. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 209/209 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem rossz ember lennél emiatt.
2017. jan. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!