Abortusz után bent kell tölteni az éjszakát? Kérhetem, hogy más osztályon helyezzenek el?

Figyelt kérdés

Magánorvoshoz járok, de ugye az abortuszt a kórházban végzi el. A gondom az lenne, hogy az osztályvezető főorvost jó lenne elkerülnöm a kórházban, mármint hogy ne is tudja, hogy ott vagyok és hogy miért...

Vagy abortusz esetében nem kell befeküdni a kórházba?

Ha igen, lehet kérni, hogy más osztályon legyek?

Vagy ilyen nincs és célszerűbb akkor magánintézménybe menni?


2017. febr. 17. 12:20
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
63%

Az ilyen kérdések alatt mindig beindul a háború...

Én a legnagyobb nyugalommal azt mondom, hogy amikor szakít egy pár, akkor nem bűn esetlegesen megpróbálni tovább lépni, ha úgy hozza a sors, akkor más karjában vígasztalódni. Az bal£a$zság, hogy nem védekezett a kérdező, de szerintem azért viszont senki ne vessen rá követ, hogy szakítás után a maga útját járta. Talán 10 évig várni kellett volna, hogy össze fognak-e jönni újra? Nekem is volt a kapcsolatomban egy fél éves szünet és nekem is "kapálta más az ágyást", mert eszem ágában nem volt újra kezdeni az exemmel. Ki gondolta volna, hogy fél év elteltével összefutottunk, beszélgettünk, este már randiztunk is és újra együtt voltunk és az újrakezdés óta életünk legszebb 10éve van a hátunk mögött... van ilyen. Ha annak idején én is terhes lettem volna a szünet alatt és nem titkoltam volna el, akkor most az én csodálatos férjem nem engem boldogít, hanem valaki mást...

Ha meg egyébként is úgy tűnik, hogy nem lesz hosszú életű ez a kapcsolat, a kérdező mindössze 18 éves, akkor mi itt a látnivaló? Mindenki foglalkozzon a maga életével szerintem...

2017. febr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
61%

"Először beszéld meg az apával."


Nem olvastad el, mit írt? Nem akarja megbeszélni az apával. Így döntött. Neked nem mindegy, hogy kivel beszéli meg?


"Aztán mérlegeld a dolgot."


Alighanem mérlegelte. Az abortusz mellett döntött. Nem azt kérdezte, hogy megtartsa-e.


"Szülők vagytok."


Nem, nem azok. Akkor válnak azzá, ha a gyerek megszületik.


"Valahol valakinek majd magyarázkodnod kell miatta."


Mi a fenéért kellene magyarázkodni bárkinek a saját döntése miatt?


"Ha megszülöd, az egyenes megoldás.

Aztán, ha nem akarod, akarjátok felnevelni, örökbe lehet adni."


Nem akarja megszülni. Akkor miért kellene? Mert egy vadidegen a gyakorin azt mondja?

2017. febr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
94%

Hölgyeim és uraim!

A családi titkok árnyékának rabjai következő epizód összefoglalóját olvashatták.

Imádom ezt az oldalt. =D

2017. febr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
59%
Csak egy jó tanács: ameddig utána orvos eltilt a nemi élettől, várd meg, nehogy valami baj legyen, nem viccből kell x időt várni!
2017. febr. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
71%

Ja, valószínűleg az itt írók (akik védik a kérdezőt) többsége azonnal verné a tam-tamot, ha a férje/felesége/gyereke egy ekkora horderejű dolgot eltitkolna. Mindig annak a legnagyobb a szája, mindig az védi a legjobban az igazát, aki homlokegyenest mást cselekedne.


Amúgy meg valaki kérdezte, hogy kinek mi köze a kérdező életéhez. Ja, igazad van, kb. úgy akkor lett hozzá közöm, amikor több ezer embernek nyilvánosságra hozta az életének ezt az igazán sötét darabkáját. Ha valaki nem akar semmilyen véleményt olvasni, az jobban teszi, ha nem ír ki kérdést egy ilyen oldalra, hanem elmegy a kórházba és tájékozódik a lehetőségeiről!


Ó, mielőtt el nem felejtem... A barátodnak hogy is magyarázod meg a 6 hét szexmentességet, meg ha lenne, bármilyen komplikációt?

2017. febr. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
41%

Te jó ég, "félrekeféltél" és még gyerek is lett belőle..:D édesanyád büszke lehet rád.

Még mindig nem értem, h a 21.században, h lehet össze hozni egy gyereket véletlenül.


A fiú helyében még le is köpnélek,h így hazudsz neki. De ha nem bízol meg benne akkor mi a tökömér vagytok együtt? Minek kell egy olyan kapcsolatot erőltetni, ami nem megy.


Engem nemérdekelne anyós véleménye.. Szerencsére én soha nem kerülök ilyen helyzetbe.

2017. febr. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
11%

Add örökbe a babát, és akkor nem kell bent tölteni az éjszakát!


A Gólyahír Alapítványnak és az Alfa Szövetségnek is van krízisotthona, ahová elbújtatnak, míg megszülöd a picit.


Ezzel a legnagyobb ajándékot adod neki: az ÉLETet!


És senki nem fog rájönni, hogy mi történt, mert az adataidat bizalmasan kezelik.


A baba örökbefogadó szüleit te választhatod ki rengeteg jó ember közül.

2017. febr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

Utolsó, itt valamit nagyon félreértettél.

Nem adom örökbe, mivel nem akarok gyereket szülni egyáltalán.

"Elbújtatnak"... Jó vicc, szerintem nem igazán tudná egyik szervezet sem biztosítani azt, amire nekem szükségem van. Mellesleg egyetemista vagyok, vannak barátaim, rokonaim. Nekik mit mondanék?!

"Bocsi, eltűnök pár hónapra, de aztán majd jövök vissza, várjatok meg és ne kérdezzetek semmit." Ez maximum a filmekben működik.

Senki nem jönne rá, hogy lett egy gyerekem?

Hogyne, mert a test nem változik egyáltalán, pár nap múlva olyan leszek, mint voltam...

2017. febr. 19. 12:35
 39/42 anonim ***** válasza:
5%

Talán érdekes lehet.


"Hány forintot kapok a baba után?"


Félsz, hogy sokba kerül a gyerek? Van egy jó hírem. Majdnem forintra ugyanannyi pénzt kapsz, mint a mostani bejelentett fizetésed. Sőt. Akár a dupláját, mint a mostani fizetésed. Mutatom, hogyan.


Ha ide kattintasz, forintra pontosan megtudod, mennyi pénzre számíthatsz normál esetben.

[link]

Ehhez jön még a családi pótlék, családi adókedvezmény, gyed extra, amit a kalkulátor nem számol, de én alább leírom, mennyi.


Ha úgy gondolod, hogy ez nem elég, akkor a megszületett baba 6 hónapos korától akár visszamehetsz dolgozni 4,6, vagy 8 órában, és a GYED mellé még kapsz annyi összeget, mint amennyit dolgozol. Pl. ha korábban 100 ezret kerestél nettőban, a GYED 90 000 Ft, plusz még ha visszamész 8 órában, akkor 190 000 Ft!


Ha az első években inkább a babával maradnál, akkor is van egy legális "trükk", amivel megnövelheted a korábbi fizetésed. Ha az apukának jobb a fizetése, mint neked, akkor a baba 6. hónapja után érdemes papíron elmennie neki gyed extrára. Ez azt jelenti, hogy dolgozik ugyanúgy bejelentve annyit, mint korábban, viszont emellé még kapja az ő fizetése után számolt GYED-et is, ami több, mint amit neked adnának.


Ha a párod nem dolgozik és te sem, mert pl. még tanultok, akkor is van egy remek hírem: anyukád elmehet papíron vagy akár ténylegesen is CSED-re, GYED-re és akár GYES-re is. A baba 3 éves koráig, és akkor ő kapja az ő fizetése után a fenti juttatásokat.


És ez még nem minden!


Már most, a hasadban lévő babára kérhetsz egy igazolást a nőgyógyászodtól, mellyel havonta családi adókedvezményt érvényesíthetsz (vagy anyukád, vagy a párod) . Ez betöltött 12. hét után jár: első gyermek esetén 10 000 Ft, kettőnél 30 000 Ft, háromnál 99 000 Ft. (Ketten is érvényesíthetitek, te és a párod).


Ehhez jön minden esetben a családi pótlék, ami mindenkinek jár: egy gyermek után 12 200Ft, kettő után 26 600 Ft, három után 48 000 Ft.


(Tehát pl. ha hármas ikreket vársz, csak a családi adókedvezmény és családi pótlék 147 000 Ft! Ez már egy keresetnek megfelő összeg, a gyerekek legalább 18 éves koráig, vagy ha továbbtanulnak, akkor tovább.)


Szóval lesz mit enni a gyereknek. :)



És még mindig van :)


Ha bárki dolgozik a családban - te, a párod, az anyukád, apukád vagy a párod anyukája vagy apukája, akkor mindenképpen érdemes beiratkozni valamelyik egészségpénztárhoz, mert évente

fejenként akár 150 000 Ft adókedvezmény jár. Csak ezt kevesen tudják. A gyakorlatban ez úgy működik, hogyha egészségpénztári számlát nyitsz, akkor minden egyes pelenka, popsikrém, gyógyszer, stb. után visszaigényelhetsz 20 százalékot. Nemcsak magad után, hanem az egész család, nagyszülők, stb. után!


Magyarul ez olyan, mintha minden egyes dologból, amit a babának veszel, vagy pl. gyógyszert a családnak, 20 százalékkal olcsóbb lenne.


Csak egészségpénztári számlát kell hozzá nyitni. (Ha lakáshiteled van, arra is jár a 20 százalék kedvezmény).


Bővebben itt: [link]


Ha egyetemista vagy, menj be a HÖK-re adnak pár tízezer Ft egyszeri támogatást, illetve anyukáknak van olyan lehetőség, hogy papíron nappali képzésen maradsz, de a gyakorlatban két félévig úgy végezheted a szakot, mintha levelezés lennél. Nézz utána a diplomás gyednek is! :)


A helyi önkormányzattól is lehet pártízezer Ft-ot kérni a baba után, ez településenként változik.


És - TÁ DÁM - még mindig van!


Ha szép házban szeretnél élni, akkor a CSOK már egy gyerek után is jár, és használt lakásra is.


A gyermekek számától és attól függően, hogy használt lakást vagy újat szeretnél-e, 600 ezer Ft-tól akár 10 millió Ft VISSZA NEM TÉRíTENDŐ támogatást kaphatsz! (Ha neked még nincs kereseted, akkor pl. a szüleid is igénybe vehetik a babád után).



Szóval pénz az lesz bőven a babára. :)

2017. febr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

És arra nem gondoltál, hogy nem a pénz miatt nem akarom?!

Anyagi gondjaim nincsenek, szerencsére olyan szinten, hogy az árakat sehol nem kell figyelembe vennem. Nem ezért nem akarok gyereket.


Jelenleg a szüleim, családom pénzét költöm (egyetemista vagyok, mint írtam). De szeretném, ha később saját magam tudnám megteremteni ezt az életszínvonalat és a megkeresett pénzemet nem egy gyerekre szeretném elkölteni. Tudom, tudom, lehet gyerek mellett is tanulni, de én nem akarok kisbabás egyetemista lenni.

2017. febr. 19. 22:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!