Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ilyen helyzetben őrültség...

Ilyen helyzetben őrültség gyereket szülni?

Figyelt kérdés
Adott egy család. A lány 23 éves,az egyik fiú 20 éves, a másik 17. Van még egy lány aki 16 éves. Aki terhes lett,de elég rossz körülmények között él a család. A szülők nem dolgoznak, az apa alkoholista.A két legidősebb gyerek dolgozik,és haza adja a pénzt. Kiszúrás ilyen családba még egy gyereket szülni? A gyerek apja nem dolgozik nem akarja.
2017. febr. 17. 12:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
18%
Megszülném, mert joga van élni, és hogy szetessék mint bárkinek, aki megfogant. De ha nem tudnám eltartani, nyilt örökbe adással keresnék neki megfelelő szülőket és rendszeresen látogatnám, tartanám vele a kapcsolatot.
2017. febr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
15%

Őrültség az, hogy manapság már minden helyzetre az abortuszt tekintik az egyetlen megoldásnak.

Én is a nyílt örökbeadás mellett döntenék. így tudnám, hogy minden tőlem telhetőt megadtam a gyerekemnek.

Nem tudnék azzal a tudattal élni, hogy a gyerekemet kikakaprattam és valahol egy veszélyes hulladékkal teli kukában kell végeznie.

Az már egy ember, csak magzati korú. De egyedi és megismételhetetlen. Joga van az élethez

2017. febr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
72%

Én sem vállalnám, hogy felnevelem. Vagy abortusz, vagy örökbe adnám. 16 évesen, se te nem dolgozol, sem a szüleid, hogy esetleg segítsenek, a gyerek apjáról meg ne is beszéljünk. Azt meg ne felejtsük el, hogy alkoholista mellé nem szülök.

Ha vállalod a babát, azzal a saját, és az ő életét is tönkre teszed. Sőt.. a családodét is. A testvéreidét mindenképp. Nem gondolod, hogy a nővéred és a bátyát veszi majd eltartanak még plusz egy főt..

2017. febr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
69%

Az örökbeadás is trauma, sőt... Az abortuszt fel lehet dolgozni, azon túl van a nő. De az örökbeadott gyerek bármikor felbukkanhat az életében. Nemrég volt itt egy kérdés, amikor a gyermekét örökbeadó anyával a gyermeke sok évvel később fel akarta venni a kapcsolatot és a nőben feltépte a régi sebeket.

Ezt csak azért írom, mert sokan úgy írnak az örökbeadásról, mintha az nem viselné meg az anyát testileg-lelkileg. Pedig de!

Amikor szültem, egy szobában voltam egy örökbeadó anyukával. Mindannyiunk közül neki volt a legborzasztóbb szülése, szanaszét szakadt, altatni kellett volna, de hosszasan kellett keresni aneszteziológust, majdnem elvérzett. Iszonyúan megviselte a szülés és lelkileg sem volt éppen topon azokban a napokban, amíg egy szobában voltunk. Elég nagy traumának élte meg.

Többször voltam már együtt abortuszosokkal is kórházban és az ő helyzetük messze könnyebb volt, mint ezé az anyukáé.

2017. febr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen családba jól is jön még egy gyerek, hisz plusz pénz, segélyke...
2017. febr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem a nyílt örökbeadás nem okoz akkora traumát, hisz tudod., hol a gyereked, tudod, hogy jó kezekben van, akár a kapcsolatot is tarthatod vele. Attól még persze hatalmas lelki erő kell hozzá. Az abortusz sok szempontból könnyebb, de nem mindig a könnyű út a helyes
2017. febr. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
61%
Én is voltam egy kórteremben abortuszosokkal és azt az irgalmatlan lelki fájdalmat, amit átéltek, nem kívánom senkinek. Zokogva ébredtek az altatásból. Mondják, hogy ez az altató mellékhatása, de mások, akik nem ab-n voltak, köztük én, akit cisztával operáltak 21 évesen, nem ébredtünk sírva. De én megértek már mindenkit, bárhogy dönt. Viszont szeretem az embereket, miért akarnám, hogy ne adjon bárki esélyt egy kisbabának. Lehet, hogy nyomorba születik, de lehet hogy jóra fordul a sorsa hamar. Lehet, hogy lehúzó környezetbe nő bele, de ha csak 5 % esély van rá, hogy fordítani tud a család a sorsán, a baba mosolyt csal az arcukra vagy mondjuk szerető örökbefogadó szülőkhöz kerül, azt mondom, érdemes megtartani. Nem tartanám gyilkosnak, ha elvetetné, csak azt mondom, létezik kedvezőbb, emberbarátibb megoldás is.
2017. febr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
11%
nem nagyobb kiszúrás, mint esélyt se adni neki. sok helyről jöhet segítség, és az a fiatal lány megmutathatja, hogy igenis máshogy is lehet. ő nevelheti máshogy a gyerekét. testvérei is segíthetik ebben.
2017. febr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
84%

Igen őrültség! És nem is értem, hogy sokan itt hogyan gondolják ezt az "add örökbe" kampányt... Úgy beszéltek róla, mintha egy kis semmiség lenne. Igenis megviseli ez is az embert, sőt...! 9 hónapon át kínlódjon a nagy hasaval, folyamatos vizsgálatok, rosszullét stbstb, majd az iszonyatos fájdalmas szülés és mindezt miért? Mert Mariska a szomszéd utcából annyira vágyik már egy gyerekre.. Hát persze, teljesen megéri. Ez is ugyanúgy megviseli lelkileg és testileg is az embert!! Aztán meg jönnek a kérdések, hogy hol a gyerek, hogy van blabla. Mit mondasz? Ja bocs nem tudom, odaadtam egy idegennek. Pont úgy beszéltek róla, mint egy könnyed kis semmiségről. Ja és aki örökbe adja a gyereket, azt is ugyanúgy megszólják, sőt lehet még jobban is. Aztán élj azzal a tudattal, hogy valahol van egy gyereked.

Ha valaki egyszer nem akarja a gyereket, annak az abortusz a megfelelő döntés, hisz minek vállalná be a kihordast és szülést, ha a háta közepére sem kívánja?

Plusz egy 16 éves kislányról van szó, neki még bőven az iskolával kell foglalkoznia, ráér még a gyerekszüléssel!

2017. febr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
81%

Jaj, persze tok jo az orokbeadas!!!

El lehet olvasni ezt a kerdest, milyen sok megvetest kaphatott ez a no es akkor meg az itt levok is beletapostak.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__orokb..


Az orokbeadasrol erdekes mod, nagyon konnyen tudnak beszelni, de itt meg egyetlen egy kommentet sem lattam valodi orokbeadodotol! Vajon miert? A magzatvedok csak a sajat erertekrendjuket nezik, az erzelmeket nem.

2017. febr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!