Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megszakítanád a lányoddal a...

Megszakítanád a lányoddal a kapcsolatot ha avortuszra menne?

Figyelt kérdés
Önszántából mert nem szeretné még gyereket.
2017. febr. 18. 09:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
12%

És ki vagy te, hogy önkényesen kiolthatsz egy emberi életet? Ha valaki 3 hónapot él, neki az a teljes élet. Valaki 100 évet neki az. Nem a te dolgod (lenne) eldönteni! Ezt nyilván itt nem sokan értik meg, ellenkező esetben nem lenne 0-ra pontozva minden olyan válasz, ahol valaki kiáll az élet mellett.

Számomra elképzelelhetetlen, hogy megszakítsam a terhességemet, mivel látva a gyerekeimet megölne a bűntudat, hogy gyakorlatilag lemondtam önkényesen egy másik ilyen csodáról mondjuk "súlyos válsághelyzet" miatt.

Visszatérve a kérdésre: nagyot csalódnék a lányomban, pont azért mert én nem ezt adtam át/fogom neki átadni.

Várom a piros kezeket :)

2017. febr. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
85%

Valóban csodának érzel egy olyan gyereket, akit legkésőbb kamaszkorában el kell temetned? Elég erős vagy ahhoz, hogy megértesd vele, neki alig valami fog jutni abból, amit te megkaphattàl az élettől? Szerinted nem gyūlölne? Ha igen, akkor erősebb vagy nálam.


A magzat, a magzat, a magzat... csak ezt hajtjátok.

Kit érdekel a karjánál fogva rángatott 2 éves, akinek pszichésen alkalmatlan az anyja a gyereknevelésre?! Vagy az elsős, aki szakadtan jàr iskolàba, mert kajára alig van pénzük, és kiveti magából a közösség. Vagy az anyja skizofréniáját öröklő kamasz.

Ők már nem számítanak. Csak a magzat, ugye?

Hát szerintem meg az élet minősége számít igazàn.

2017. febr. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
72%

Nem utolso valaszolo, te ezt nem ertheted. A 3 honapos magzat tobbet er mindennel es mindenkinel, mert O mar el. Kotelessege a nonek kihordani, felnevelnie, mert ha a rohadt k**rvanak volt esze szettenie a labat, akkor meg is tudja tartani. Nem baj az apa hianya, a betegseg, a szegenyseg, a nem akaras mert mindig lesz vhogy es ha sokat imadkozik Isten megsegiti.


Ironia*

57%-os

Tudod legszivesebben elrancigalnalak a testveremhez , aki meg egy jobb minosegu fogyatekosoknak fenntartott intezmenyben lett elhelyezve. Sot egy hetet be is zarnalak oda, hogy lasd az eletnek eme oldalat. A sok anyatlan, apatlan, sulyos ertelmi testi fogyatekos csecsemot, gyereket, felnottet aki a minimalis szeretetet se kapja meg es csak tengodnek naprol-napra. De hat ok termeszetesen nem magzatok, szoval vegul is nekik mar tok mindegy a lenyeg, hogy elnek.

Egyebkent Edesanyam is oszinten bevallotta, ha tudta volna, hogy a batyam ilyen lesz, akkor elveteti.

Ennyit a sulyos valsaghelyzetrol.

2017. febr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
66%

"ha neki nem kellett a gyereke, akkor mi jogon várja el bárki is hogy nekem ő kelljen?"


Már egyszer eldöntötted, hogy kell neked. Még embrió korában. Amikor csak olyan kis ártatlan volt, és nem volt saját akarata.

2017. febr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
72%

"tehát te NEM segíthetsz neki, nem teremthetsz olyan körülményeket, hogy ne kapartassa el az unokáidat."


Nem, nem teremthet. A lányomnak nem kötelessége unokákat szülni nekem, ha nem akar.


"Te kizárólag mindet megbocsátó szerető anya maradhatsz akkor is, ha a lányod nem-akaromból abortuszra megy, miközben te ott állsz mellette, hogy segítenél neki..."


Igen. És nem is értem, mit kellene megbocsátanom. Az ő élete, ő dönti el, mikor kell neki gyerek. Vagy kell-e egyáltalán. Szerinted az segítség, ha olyasmire akarom rávenni, amit ő nem akar?

2017. febr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
15%

A súlyos válság helyzetet éppen azért tettem "-be mert sokan erre fogják, azt hogy szimplán rosszkor hívták életre a gyereket, mivel nem magától jön. A te eseted rendkívüli, nem ez az általános.

Ettől függetlenül szentül hiszem, hogy igen, képes lennék nevelni egy beteg gyermeket, mert nincs hozzá jogom, hogy elvegyem tőle az életet! Te gyermeked a te dolgod, de nekem rossz lenne ha a lányom ennyire gyáva lenne!

2017. febr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
81%

Csakhogy én nem beteg gyerekről írtam, hanem halálra ítélt gyerekről! Olyanról, aki nem éli meg a felnőttkort, hanem annak tudatában tölti a napjait, hogy borítékolva van számára a korai halâl. Ugye nem akarod megérteni, hogy milyen szörnyů lehet így élni?

De ha gondolod, nézzük a betegséget.

Lányom barátnője súlyos deformitással, karok nélkül született. A szülei imádják, a társai szintén, mist még szinte mindent meg tud oldani. Mondhatni boldog gyermekkora volt. Ma már a felnőttkor küszöbén áll, és egyre romlik az állapota. A gerince és a lábai nem bírják a plusz terhelést. Rövidesen kerekesszékbe kerül, fájdalmai vannak. Már tudja, hogy mi az, ami neki nem adatik meg, és egyre jobban belesüpped a depresszióba. Igen, bátor asszony az anyukája, hogy így is megszülte őt, de egyet elfelejtett. Mégpedig azt, hogy a lányáé lesz a feladat, hogy egy alig mūködő testben êljen.

Van egy Little kóros gondozottam. Iszonyatos akarâs volt benne egész életében. 7 éves korára megtanult járni, holott kizártnak tartották. Igyekezett mindent megtenni, amit mások. Tanult, olvasott. 25 éves korára elveszítette a járóképességét, 5 évre rá már etetni kellett, alig érteni a beszédét. És minden pelenkázáskor zokog, mert nem tudja elfogadni, hogy így kell élnie.

Az õ anyja is hős volt, hiszen szerette, gondozta, amíg bírta.

Nemrég láttam a Tenyérnyi gyermekek címū dokumentumfilmet. Az ottani orvosok ki merték mondani, hogy nem szabadna célnak lennie minden beteg gyermek megszületésének és erõvel életben tartásának. Mert az élet minőségét us nézni kellene.

2017. febr. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
15%

Csak sajnos soha nem tudjuk, hogy valóban olyan minősíthetetlen élete lesz e vagy sem. Van egy ismerősöm, amikor várandós volt, azt mondták neki, a fia max néhány napig fog élni. Ehhez képest most egy 16 éves életvidám értelmes fiatalember. Igaz, mozgássérült, de köszöni szépen, inkább él így, mintsem hogy ne éljen.

Én értem, miért vetetik el sokan a beteg gyereket. Néhol jogosak is tartom. De meg kell érteni azt is, ha más megszüli, bízva az orvostudományban és a hírére támaszkodva, hogy nincs joga elvenni más életét.

Én abban hiszek, hogy Isten adja az életet, neki van joga elvenni.

2017. febr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
58%

Te ugy erzed nincs jogod elvenni, mert Isten ad, a hited szerint. Masnak viszont hagyd tiszteletben a donteset, legyen szo a szomszed Mariskarol vagy a sajat lanyodrol.

57%-os tovabbra is tartom, hogy borzasztoan onzo vagy ha a lelki bekedert inkabb megtartanad a beteg gyermeked. De nincsen es ne is tudd meg soha, meg akkor sem ha most dacbol azt irod megtudnad oldani, hisz "lehet boldog elete" alapon. Addig ameddig vele vagy igen, de sajnos ha tulel teged, nem lesz neki jo.

2017. febr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
30%
Isten ad es vesz*
2017. febr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!