Örökbeadás vagy abortusz?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 4. 15:31
 91/136 anonim ***** válasza:
73%
Nem unjátok még a veszekedést? Kérdező sehol ez is csak a szokásos összeugrasztós kamu kérdés
2017. ápr. 10. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/136 anonim ***** válasza:
3%
Amugy meg en sem ertem ezt a kerdest, nyipvanvalo hogy abortuszra megy, akkor meg minek rakta fel?
2017. ápr. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/136 anonim ***** válasza:
35%
hoper, mielőtt hülyeségeket beszélsz tájékozódjál már. Az árvaházakból, akik amúgy nem árvaházak hanem nevelőintézetek, tudod miért nem visznek haza senkit? Mert nem örökbeadhatóak. Vágod mit jelent? Nevelőszülő elviheti, örökbe nem adható. Használd a guglit, hogy mi mit jelent, addig hallgass.
2017. ápr. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/136 anonim ***** válasza:
12%
LOL, amúgy nem én akartam ám kötelezővé tenni az abortuszt a nem kívánt terhesséknél, addig amíg a nagyobbakat nem viszik el az árvaházakból, ezt neki címezzed!
2017. ápr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/136 anonim ***** válasza:
61%

Ugyan már! Tök mindegy, hogy árvaház vagy nevelőotthon, örökbefogadható-e vagy sem. Érdekes, az anyukám férje és az előző felesége képesek voltak gyámság alá venni két nevelt gyermeket is csak azért, mert segíteni akartak, volt nagy házuk, 3 saját gyermekük mellé bőven elfért két nevelt gyermek, anyagilag jól álltak, jót akartak tenni. És nevelőszülei lettek egy testvérpárnak. Először a nagyobbnak, majd amikor megszületett a kislány és az anya továbbra is az utcán tengődött, a kicsit os hazavitték. A kislány másfél éves volt, amikor hozzájuk került, addig a GYIVIben volt. Szval Hoper, ha valaki jót akar cselekedni, segíteni akar egy magára hagyott gyermeken, hát segítsen! Megvan annak a módja. Nem kell tömegével szülni a nem tervezett babákat, van a nevelőotthonokban elég olyan kisgyermek, aki szerető nevelőszülőkre vágyik.

Vagy csak az újszülött a jó? Egy másfél éves egyébként fehér (nem cigány) kislány már nem is kell? Remélem, kiérzed az iróniát a hangomból.

Ja, a kolléganőm szülei nevelőszülők, most már két éve egy cigány kislány van náluk, szeretetben nevelik.

Szval Hoper! Azért szülessenek nem kívánt babák, hogy ti kedvetekre válogathassatok, az intézetben senyvedő gyerekek pedig megszívták? Ők nem újszülöttek?

Fujjjj, de undorító, ahogy ezek a nagy örökbeadáspártiak gondolkodnak! Kicsit nektek kellene magatokba nézni ahelyett, hogy a racionálisan gondolkodó emberekre (akik tisztában vannak azzal, hogy van helyzet, amikor az abortusz a megoldás) fröcsögtök.

2017. ápr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/136 anonim ***** válasza:
5%
Dehát azok is voltak újszülöttek, akik most az intézetben vannak. AMúgy meg mintha a mondókád második felével az első felét cáfolnád. És én még mindig nem akarok örökbe fogadni senkit sem, csupán a kérdezőnek javasoltam, hogy adja örökbe annak, aki örökbe akarja fogadni.
2017. ápr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/136 anonim ***** válasza:
68%
Folyamatosan azt mondom, hogy van bőven elég olyan gyermek, aki szerető családra vágyik, akár örökbefogadásra vár, akár nevelőszülőkre. Aki örökbe akar fogadni, segítsen a már megszületett gyermekeken, nem kell ezért minden magzatnak megszületnie. Ha minden nem tervezett baba megszületik, nem fog csökkenni a nem családban, hanem intézetekben nevelkedő gyermekek száma. Nem kell növelni a valamiben (többségében a családi szeretetben) hiányt szenvedő gyermekek számát. Nem kell minden magzatnak megszületnie. Nevezhetjük ezt akár születésszabályozásnak!
2017. ápr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/136 anonim ***** válasza:
70%

"Amugy meg en sem ertem ezt a kerdest, nyipvanvalo hogy abortuszra megy, akkor meg minek rakta fel?"


Mert fel akarta rakni. Ez egy ilyen oldal. Bármit meg lehet kérdezni. Válaszolni rá viszont nem kötelező. Főleg annak, aki nem érti a kérdést.

2017. ápr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/136 anonim ***** válasza:
3%
98-as: Szlovákiában megpróbálták ezt. Bizonyos kisebbségek asszonyait sterilizálni akarták... Hova vezet az, ha te akarod megmondani, ki éljen és ki ne?
2017. ápr. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/136 anonim ***** válasza:
29%

"Dehát azok is voltak újszülöttek, akik most az intézetben vannak."


Persze, de lehet, hogy újszülöttként még nem voltak intézetben. Van neked egy szemellenződ. Néha, ha kipislognál alóla, talán jobban látnád a világot.


"És én még mindig nem akarok örökbe fogadni senkit sem".


Akkor miért háborogsz azon, hogy mi lesz azokkal, akik akarnak, ha mindenki abortuszra megy, akinek nem kell a gyerek?


"csupán a kérdezőnek javasoltam" Csupán, mi?


Na még egyszer...


1. Sosem szülnék gyereket idegeneknek.

Miért is tenném? Kizárólag azért viselném el a terhesség és a szülés gyötrelmeit, hogy nekem legyen gyerekem. Akkor lenne értelme minden fájdalomnak, kényelmetlenségnek, egészségügyi kockázatnak.


2. Az én felfogásomban erkölcstelenség és felelőtlenség úgy világrahozni egy életet, ha nem tudom vállalni a felelősséget érte.


3. Sosem tudnám elviselni, hogy van valahol a világban egy gyerekem, akiről semmit sem tudok. Aki lehet, hogy szenved, nélkülözik, és én nem tudok segíteni rajta, mert nincs hozzá semmi közöm.


4. Nem hiszem, hogy az, hogy xy-nak nem lehet gyereke, és de boldog lenne, ha mégis kapna egyet, garancia volna arra, hogy jó szülők lesznek.


Milliószámra vannak szülők, akik a saját hús-vér gyerekeiket sem képesek normálisan nevelni, pedig de akarták azokat.

2017. ápr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!