Örökbeadás vagy abortusz?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 4. 15:31
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/136 anonim ***** válasza:
12%
Nem baj, akkor csak járkáljon majd abortuszra, még becsúszik egy-két ilyen baleset és asszem többet már nem kell gondolkodnia, hogy lesz-e saját gyereke. Mert nem lesz. És ha szeretne? Akkor ott az örökbefogadás. Végül is saját maga áldozata lehet majd.
2017. ápr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/136 anonim ***** válasza:
85%

Visszakanyarodnék a kérdéshez:

Az abortuszt választanám. 5 gyereket szültem, szeretettel vártuk őket, már odabenn is minden rezdülésüket imádtam. Teljes bizonyossággal tudom, hogy az abortuszt fel tudnám dolgozni, ha muszáj lenne, de képtelen lennék másnak adni a megszületett babámat. Önző lennék? Vállalom.

Számomra a saját és a meglevő családom élete a legfontosabb, és nem azoké, akik hiába várnak babára. Nekik olyan kicsinyek szerető szüleikké kellene vàlniuk, akik vakamiért kikerültek a saját családjukból, és örökbeadhatóvà vàltak, akár nagyobbacskán is. Mert nekik már van életük, tudatuk, igényük a családra. Egy néhány hetes magzatnak még nincs.


Összefoglalva a dolgot, én személy szerint nem szeretnék élő inkubátor lenni.

2017. ápr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/136 anonim ***** válasza:
62%
130-asnak teljes mértékben igaza van, nekem már se kedvem, se energiam nem volt ezt így szépen összeírni, mert úgyis süket fülekre találna, egyszerűen az abellenesek ezt képtelenek felfogni. Undorító és minősíthetetlen stílusban írnak számukra teljesen ismeretlen emberekről csak mert azoknak más a véleményük, mint nekik. Vicc. Mindenkinek szíve-joga hogy mit kezd a saját életével, mit nem lehet ezen felfogni?! Mindenki más és más, mindenkinek más a véleménye adott dolgokról és ezen akkor sem fogtok tudni változtatni, ha földhoz vágjátok magatokat. Kész, ez ennyi. Nektek nem fér bele az abortusz, SZERINTETEK gyilkosság, akkor nosza szüljetek nyugodtan agyba-főbe, potyogtassatok kedvetekre, akar a nagy büdös semmire is, ha nektek ez a felelősségvállalás, akkor lelketek rajtatok. De miért pofaztok bele abba, ha másnak pedig az abortusz a megoldás?! Ha esetleg más valóban felelősen dönt és tudja, hogy nem lenne meg a megfelelő anyagi háttér egy gyereknek és nélkülöznie kéne, ezért inkább az abortuszt választja? Ehhez nektek őszintén mi a fene közötök van? És kérdem én, mégis mik vagyunk mi, valami szeretetszolgálat, hogy puszira kihordunk és megszulunk idegeneknek egy gyereket?! Miért kéne bárki kitegye magát a 9 hónapos terhessegnek és az iszonyatosan fájdalmas szülésnek? Miért kéne teljesen felborítania az addig meglévő eletet? Miért is kellene alatendelnie magát egy párhetes sejtecskének? És miért kéne ekkora áldozatot hozzon? Hogy Julcsikanak a sarkon legyen, mert szegény meddő? Szomorú dolog, de NEM a mi dolgunk megoldani. De ti nyugodtan játszhattok béranyásat, csak másra ne akarjátok már ráerőltetni az értekrendeteket! Nem kismacskákrol vagy kiskutyakrol van szó, hogy csak úgy puszira osztogatom őket.. Amúgy meg van bőven gyerek, akiket örökbe lehetne fogadni, elég benézni 1-2 árvaházba. Csak ok ugye már "nagyok" és mindenkinek kisbaba kell. Ez meg aztán már pláne nem a mi gondunk.
2017. ápr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/136 anonim ***** válasza:
34%

Amennyire én látom, ez egy általános kérdés volt.

De ha mégsem, akkor két választàsa van. Vagy elmondja, hogy abortusza volt, mégpedig ebből és ebből az okból, vagy titokban tartja. Bizonyos életkor fölött mindkét megoldás elfogadható. Ugyanis a saját gyerekünknek sincs joga megkérdőjelezni a döntésünket.

2017. ápr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/136 anonim ***** válasza:
62%
Hoppá, komoly dúlást végeztek a modik. Köszi, hoper!
2017. ápr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/136 anonim ***** válasza:
7%
AZért nem csak az én válaszaimat törölték.
2017. ápr. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/136 anonim ***** válasza:
68%
Persze, hogy nem, a te szentbeszededre adott reagálásokat is törölték, hisz otthagyni semmi értelme nem lett volna, ha a másik fele hiányzik...
2017. ápr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/136 anonim ***** válasza:
63%

Számomra egyértelmű, hogy abortusz. Én rendesen vedekezem, odafigyelek és megteszek mindent, hogy ne essek teherbe, de ugye nincs 100%-os védelem, ezért ha pechemre igyis besikerülne, nem gondolkoznék, hogy mi legyen, abortuszra mennék. Alapból nem akarok gyereket és tudom hogy az abortuszt fel tudnám dolgozni, az viszont kizárt, hogy vállaljam azt h kihordom 9 hónapig, majd iszonyú fájdalmak között megszülöm és végül odaadom valaki másnak, csak mert neki nem lehet.. Ezt biztosan soha nem vállalnám, ez van. Sajnálatos, ha valaki szeretne, senki nem lehet, viszont ez nem az én problémám és nem az én feladatom megoldani.

Egyáltalán nem olyan csudajó és iszonyú könnyű procedúra az örökbefogadás, lelkileg és testileg nagyon megviseli a nőt, sokkal jobban, mint egy abortusz, ami egy nehány perces kis műtét és aki ezt választja nyilván mindent átgondolt és mégis emellett döntött, aminek oka van és oka van annak is, hogy nem pedig idegen párnak adja oda a gyereket.

Ilyet elvárni senkitől nem lehet, hogy hiába nem akarja, tartsa meg, hordja ki és szülje meg, hisz ez a teljes addigi életét felboritana, márpedig élete mindnekinek csak egy van, azt pedig úgy eli és alakítja, ahogy az neki (!) megfelel és nem úgy, ahogy másoknak vagy ahogy masok szerint helyes lenne. Egy olyan nőre, aki nem vállalja ezt a másoknak puszira szülök gyereket folyamatot, nevetséges önzőnek hívni! Mert hogy már ilyet is olvastam, hogy micsoda önző dög, hogy nem adja örökbe, hisz rengeteg pár szeretne kisbabát, de nem jon össze vagy nem lehet nekik. Azért álljon már meg a menet, nem egy kiscica vagy kiskutya odaadásárol van szó, hanem egy hosszú és nehéz folyamatról. Mégis miért kéne bárkinek is szeretetszolgálatosdit játszva csak úgy jókedvebol kihordania és megszulnie egy nem kívánt gyereket? Persze az ember hoz áldozatokat másokért, általában a szeretteikért, családtagokért, jó barátokért, de nem ekkorát és nem holmi idegen embereknek!! Ezért joga senkinek nincs őt elítélni, hisz az ő testéről és életéről van szó, nem máséról!

2017. ápr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/136 anonim ***** válasza:
11%
Amúgy tök érdekes, a nagy Amerikában, pont hogy igyekszenek korlátozni az abortuszt. Ugye a kis szemetek mi? A nagy demokrácia hazája, hogy merik védeni a lehetséges emberi életeket? És mégis a világ előtt járnak. Szeretnétek Amerikában élni? Naná. Na ott azért nehezebb dolgotok lenne és még többen leugatnának.
2017. ápr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/136 anonim ***** válasza:
12%

Ezért joga senkinek nincs őt elítélni, hisz az ő testéről és életéről van szó, nem máséról!


Dehogyisnem, bárkinek joga van elítélni azt, aki megöli a saját gyerekét. Igen az ő teste, kapartat ha akar, de az én véleményem meg az én agyamban születik meg, tehát nekem meg jogom van elítélni.

2017. ápr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!