Örökbeadás vagy abortusz?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 4. 15:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/136 anonim ***** válasza:
72%

Abortusz.

Az en szuleim nagyon sz.ar emberek voltak. Egesz eletemben csak szenvedtem,eheztem,nelkuloztem,rossz korulmenyek stb. Az o hibajuk miatt,sokszor mondtam azt is magamnak hogy bar meg sem szulettem volna. Intezetben nevelkedtem,es jobb is volt ha ma visszagondolok ra. Ma mar el iselhetobb az eletem. Van munkam,fedel a fejem folott,nincs luxus,soha nem is volt,de talan majd lesz,mert kemenyen dolgozok erte. Nem magyarorszagon elek. Van egy parom is,aki azota mar a volegenyem,minden szeretetet es torodest megkapok tole amit soha sem kaptam.meg senkitol sem,es ez sokat jelent nekem,en is ugyan ugy viszonzom neki,de persze a serelmeim soha sem fognak elmulni. A szuleimnek megbocsatottam mar magamban,de attol meg maig a napig elszomorodom,ha erre gondolok. Szoval,nekem eszem agaban sincs olyan felelotlennek lenni mint amilyenek az en szuleim voltak. Nem akarok gyereket szulni a semmire,meg masnak. Oszinten szolva,fel sem merult bennem az,hogy gyereket akarok valaha is,23eves vagyok,de talan majd egyszer eljon az az erzes hogy akarni fogom majd,persze en mindent megakarok adni neki,amit en nem kaphattam meg,es ha lesz is,csak egyetlen egy.(de ez meg nincs tervben,nem tehetjuk meg egyreszt,masreszt nem is akarjuk) ha "veletlenul"megiscsak besikerulne valami csoda folytan,biztos hogy elvetetnem. Mi eleg regota csak ovszerrel vedekezunk,mert szerintem az a legjobb es en nem akarom mergezni magam a fogamzasgatlokkal,soha sem tortent "baleset"az ovszer hasznalattal. De ez a gyk,itt van a legtobb elszakadt ovszer az egesz vilagon. Nonszensz.

2017. ápr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/136 anonim válasza:
28%
örökbeadás
2017. ápr. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/136 anonim ***** válasza:
72%

Egyértelműen abortusz. Ha én nem akarok gyereket, márpedig nem akarok, és a védekezés ellenére mégis terhes leszek, akkor nem kérdés, hogy abortuszra megyek. Tehát ha nem kívánt terhessegrol van szó, akkor sem a 9 hónapos kihordast és annak minden kellemetlenséget, sem az iszonyatosan fájdalmas szülést nem akarom. Minek is vállalná bárki ezt az egesz lelkileg és testileg egyaránt megterhelő procedúrát? Hogy odaadja valami idegen párnak? Olyan könnyen dobálóznak itt egyesek az orokbeadassal, mintha egy könnyed kis semmiségről lenne szó. Egy örökbeadás végigcsinálása sokkal nehezebb és megterhelobb, mint egy abortusz. Van, aki eleve képtelen lenne azzal a tudattal élni, hogy van egy gyereke valahol a nagy világban, aki bármikor felkeresheti. Nagy hassal pl már dolgozni sem tudna, tehát teljesen felkavarná az addigi életét. Bírom, ahogy itt egyesek maguktól értetődőnek tekintik, hogy a nőknek mindenképp alá kell rendelnie magát egy pár hetes embriónak. Meg hogy úgy adják elő az örökbefogadást, mintha az garancia lenne a boldogságra. Holott ennek a fele sem igaz. Egyáltalán nincs garancia arra, hogy a gyerek valóban jó és szerető családba kerül, hiába te választhatod ki pl az örökbefogadó családot... Kívülről tűnhet bárki kedvesnek és aranyosnak, de ahhoz hogy tudd valójában milyen ember és jó helyen lenne-e nála a gyerek, sokkal, de sokkal jobban meg kell ismerned a másikat!

Én is ismerek örökbefogadott gyereket, kettőt is. Az egyik lelki sérült lett, aki azon győtrödik, hogy vajon miért nem kellett az igazi szüleinek, hogy miért nem akarták őt stb stb. A másik meg pocsék nevelőszülőkhöz került, akik bár nagyon tündi-bündinek tűnnek, mégis folyamatosan éreztetik vele, hogy ő nem saját gyereket, van testvér is, aki viszont saját gyerekük és nagyon érezhetően különbséget tesznek köztük, mindenért ő a hibás, nem baj ha a másik csinált valami rosszat, azért is őt okolják. Tehát ne akarjuk úgy előadni, mintha ez egy Huu de szuper, egyszerű dolog lenne és garantálja a jó és boldog eletet.

2017. ápr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/136 anonim ***** válasza:
76%

Belőlem már csak annyi kívánkozik ki, hogy ott a sok gyerek az állami intézetekben. Aki örökbe akar fogadni fogadjon onnan.


Ja hogy neki az nem kell az már nem azok baja akik inkább elmennek abortuszra. Olyan ez már mint a hús piac. Mindenkinek csak a friss kell.


Gondolom azok a gyerekek is örülnének ha rendes családban nőnének fel.

2017. ápr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/136 anonim ***** válasza:
12%
Mondjuk ezt nem értem. Honnan máshonnan fogadhatna örökbe gyereket, amikor már boldog-boldogtalan abortuszra járkál, aztán majd 30-35-40 évesen egy pár elvetetés után rájön majd, hogy hoppá szülni is kellett volna valamikor?
2017. ápr. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/136 anonim ***** válasza:
77%

Még mindig nem értem mit kell meglovagolni ennyire ezt a témát, hogy honnan fognak ezek az emberek örökbefogadni gyereket..? Mindenki azt tesz a saját életével és testével, amit akar, mindenkinek a saját élete az elsődleges és a fontos, nem a másé, pláne nem az, hogy honnan lesz XY-nak gyereke!

Ha valaki abortuszra megy, akkor abortuszra megy, ehhez senkinek semmi köze. Másrészt különben sem akar minden ki gyereket, van aki enélkül is tökéletesen elvan.

2017. ápr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/136 anonim ***** válasza:
14%

számomra egyértelmű, mi lenne a helyes, abortusz vagy örökbeadás

sajnos van aki azon munkálkodik hogy kioltson egy életet, vagy akár életeket, és vannak olyanok akiknek meg egy csecsemő érkezése lenne a világmindenség egyben.

Mi is több mint 10 éve szeretnénk gyermeket, és várunk arra a csodára hogy "igazi" családként élhesünk és saját gyermekünk legyen.

2017. ápr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/136 anonim ***** válasza:
11%
Pont ez az hogy itt is a kerdezonek kell meghoznia a dontest, de ez netto hulyeseg, hogy ez a maganugye. Nem az, mivel egy masik eletrol is dontunk, mint ahogy a te eletedrol is dontottek, itt is most egy eletrol dontunk, nem pedig egy par hetes magzatrol.
2017. ápr. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/136 anonim ***** válasza:
11%

A magzatod,egy élet.


Gondolkozz úgy hogy legkedvesebb barátnődről lenne szó.Mit választanál,hogy szetroncsolják szerveit,és kemencébe hányják,vagy elvigye valaki olyan helyre,ahol nem láthatod?


Magzatod,hozzád van legközelebb.Te vagy a legjobb barátnője.Ha lehetetlen megtartanod,és felnevelned,akkor se trancsíroztatsd szét!

Adj neki esélyt,hogy boldoguljon!

2017. ápr. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/136 anonim ***** válasza:
67%

"Senkinek nem feladata, hogy a te nyomorodat oldja meg."


Én is egyetértek ezzel. És ezt úgy írom, hogy nekem sem lehet gyermekem. De ez az én dolgom, és mivel nem ment az agyamra, hanem elfogadtam, nem várom és nem várhatom el senkitől, hogy oldja meg, mert senkinek nem feladata helyettem szülni.

Senkitől nem várható el, hogy kihordjon, felborítva ezzel az egész életét, és megszüljön egy gyereket amit nem akar. És azt sem akarja, hogy valahol a világban legyen egy gyereke aki ki tudja milyen életet fog élni...

Mert szerintem az életminőség is fontos. Persze az abortuszellenesek onnantól már leszarják az emberi életet, hogy megszületett a gyerek. Persze szülessen meg MINDENÁRON, aztán kit érdekel mi lesz vele.... Kb így álltok hozzá.


Ameddig a magzat a nő testében van, addig a nőnek van joga dönteni arról, hogy élhet-e, hogy megszülethet-e, mert az ő testében van, ő visel minden terhet, és a születés, valamint az utána lévő min. 18 évre ő fogja viselni inkább a következményeket. Mert ugye több nő és a gyereke marad egyedül mert apu lelépett, mint apa a gyerekkel mert a nő elhagyta őket. Arról pedig, hogy odaadni a gyereket másnak már írtam.

2017. ápr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!