Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Akinek volt már abortusza....

Akinek volt már abortusza. Mik voltak a következmények? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Hallottam mar fennmaradó terhességi tünetekről, 1 hónapig tartó vérzésről..

2017. ápr. 12. 11:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%

Utolso, igen, en is ezt vettem eszre. Erdekes modon az osszes ismerosom, aki atesett abortuszon (volt, akinek 6db volt!!!!, ami nyilvan mar a totalisan felelotlen kategoria), de az osszesnek szuletett kesobb gyereke, egyik sem lett meddo. Nem tudom, milyen dokik vegeztek a MASOKON a beavatkozast, de ahol meddiseg lett az eredmenye ekkora aranyban, ott tuti a doki hibazott, vagy vmi mas oka van a meddosegnek.

#10-es voltam amugy es egesz nyugodtan lepontozhatnak a magzatvedok, attol meg nyugodtan fogok aludni.

2017. ápr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
20%

Tessék, egy saját tapasztalat másik kérdés alól:


6 gyermeket szültem. A 2 nagy külön él,1 babánk csak 2 napig élhetett. Volt abortuszom, nem vagyok rá büszke. 2 szer kellett elvégezni a műtétet,mert a kicsi élni akart. Lelkileg,fizikailag úgy összetörtem,hónapokig munka és életképtelen voltam. Nem bírtam soha feldolgozni a tettem. Amit a hölgy felsorolt csak önző kifogás. A műtét következményeként rosszabb helyzetbe is kerülhetnek,mint egy babával. Ha munkaképtelenné válik? Ha lelkileg jobban megviseli őket,mint gondolják? De szerintem Ő már döntött, csak azt várja,hogy megsimizzék a buksiját,milyen bölcs,felelősségteljes döntést hoztak. Börzéken,segítő szervezeteken,védőnőkön keresztül ingyen,vagy potom pénzből be lehet szerezni mindent. Egyébként ha egy kisbaba tesz tönkre egy kapcsolatot,az amúgy is ingatag. Nem ítélkezni akarok! Dehogy! De ha valóban vannak kételyei,érdemes lenne az anyagi ambíciókon túl is átgondolni a dolgot. Esetleg megkérdezni a tesókat. Hátha ők egészségesebben látják a helyzetet,és feladnák a drága játékot a kisbabáért.


Innen másoltam ide: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..

2017. ápr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
29%

Nekem a nagymamámnak volt több abortusza is, a férje rákényszerítette. Azt mondta, a legrosszabb dolog, ami egy nővel történhet. A lelkemre kötötte, hogy nekem soha ne legyen.


Másik rokonom elvetette az első gyerekét, aztán lett neki egy, aki most külföldön él és teljesen elhidegült tőle. Szerintem nincs nap, hogy ne gondolna rá, mi lenne, ha az első gyereke is élne, talán akkor nem lenne ilyen magányos.


Akinek saját tapasztalata van és megviselte, az nagyon nehezen beszél róla. Ezért nincs itt ennyi ilyen válasz! De van az egyik korábbi válaszban egy link, sokan leírták a saját tapasztalataikat.


Itt is van egy nő, aki elmondja a tapasztalatait: [link] 4:36-tól kezdődik

2017. ápr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
60%
Nem volt az égvilágon semmilyen következménye, szövődménye.. Nem fájt meg semmi ilyen, megbánni sem bántam meg, nem lettem depressziós, nem lettem idegroncs, nem ment rá a kapcsolatom, nem lettem meddő sem, mint ahogy azt itt tök érdekes és persze véletlen módon hirdeti minden második abortuszellenes. Több barátnőmnek is volt abjuk és nekik sem lett semmiféle következménye, ma már annyira korszerű és fejlett az orvostudomány, hogy nagyon kicsi a kockázat és szövődmény eselye, abba a kicsi kockázatba eső X nő vagy nők rokonai pedig természetesen mind itt van gyakorin, hogy erről beszámolhassanak..
2017. ápr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Theressita ***** válasza:
26%

Azért nem igazán sétálnak ki örömujjongással a nők az abortuszról- valamilyen szinten mindenkit megvisel. Egy missed ab-os lány mesélte, hogy mikor kórházba került, meglepődött, hogy a direkt abortuszosok is sírva jöttek ki és mentek haza.


Az, hogy valaki tök jól van és látszólag nem mutat ki bánatot, még nem jelent semmit. Valahol mélyen a tudat alatt elraktározódik a dolog.


A nagymamámról nem tudtam, hogy volt abortusza, erős, büszke nő volt. Volt benne egy csepp hidegség is, de egyébként életével elégedett embernek tűnt. Persze nagyon szerettem őt, nem arról van szó. Halála előtt nem sokkal derült ki számomra az abortusz. Akkor zuhant egyszerre rá ennek a sok évvel ezelőtti dolognak a terhe. Nagyon keserű volt az utolsó időszaka, nagyon szenvedett.


Szóval a legtöbb esetben hiába tűnik úgy, hogy az illető nő ki van békülve az abortuszával, előbb-utóbb, de legkésőbb a halálos ágyon valószínűleg utoléri az abortusz feletti bánat, szorongás. Nem, nem vagyok jósnő, ez egyszerű pszichológia :-(

2017. ápr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
69%

Két barátnőmnek volt abortusza, egyiküknek még gimis korában, másiknak egyetem alatt. Előtte mindkettő eléggé megviselt volt, de mivel egyértelműen nem akartak gyereket még akkor, utána nem volt rajtuk észrevehető, nem őrültek bele, nem lettek depressziósak, sőt... szerintem megkönnyebbültek. Egyikük gyermeket tervez már a mostani párjával.

Ez meg, hogy volt 20 éve abortusza és most meddő... mert akinek nem volt, az nem lehet meddő? És azok akiknek 10 éve született egy gyereke, és ezer éve nem jön a tesó? meg akinek 10 éve lehetett volna (de persze erről nem tud mert mondjuk nem tervezett akkor), és most meg nem lehet? Pcos, IR és társai nem abortusz következményei. Kialakulhatnak korábban x gyermeket kihordott nőknél is. Elég ritka az, amikor konkrétan az abortusz miatt nem lehet valakinek gyereke és nem a párja spermái rosszak/romlottak azóta, nincs pcos/IR/pajzsmirigy/endometriózis és egyéb millió problémája...

2017. ápr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
68%
Semmi. Minden visszaállt a normális kerékvágásba, s mivel tudtam, hogy jó döntést hozok, a "lelkem" sem sérült meg. Több, mint tíz éve volt, kiválóan vagyok :)
2017. ápr. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
39%
Párommal már egy ideje együtt voltunk,egyszer nem védekeztünk,terhes is lettem. Én valahol szerettem volna a babát,de a párom érvei ésszerrűek voltak,mindketten otthon laktunk még,hiába dolgoztunk. Megbeszéltük,elvetettem. Engem megviselt,sokszor eszembe jut. Azóta sikerült vennünk lakást,kocsit,együtt élünk,dolgozunk és próbálkozunk lassan 1 éve. Miómám volt,megműtöttek,de a baba csak nem jön,egyre gyakrabban eszembe jut,hogy lehetne már egy gyerekem,ha akkor kicsit kitartóbb és bátrabb vagyok...
2017. ápr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
62%

" lehetne már egy gyerekem,ha akkor kicsit kitartóbb és bátrabb vagyok..."

De lehet, hogy akkor nem lenne házad, kocsid, munkahelyed, egszisztenciád, párod... Lehet, hogy egyedülálló anya lennél, aki a napi megélhetésért küzd.

Ezt sosem lehet tudni. Nem érdemes azon kattogni, mi lett volna ha. Akkor nem voltak meg a körülmények, hoztál egy döntést, ezen utólag már ne agyalj.

2017. ápr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
53%

Párom anyukájának 19 éves korában volt abortusza és utána 3 egészséges gyereket szült. Namár most az az ab volt talán 70-es évek vége felé.


Nekem viszonylag friss az "élmény". Egyenlőre semmi extra nincs, talán a hormonjaim felborultak. Az ab utáni első menzesz normálisan jelentkezett mint a terhességig, a másodikkal kicsit megszenvedtem, mert ott volt egy hetes késés. Pont mielőtt megjött előtte lévő nap voltam nőgyogyónál és szerintem nem volt olyan vastag a nyálkahártya mint kéne, de legalább kevesebb napig tartott a vérzés.


Ha nem rendeződnek a dolgok akkor elmegyek endokrinológushoz max.


Egyébként miután felébredtem az altatásból már nem is voltak terhes tüneteim. Az utána lévő vérzés meg tartott 3-4 napig és mielőtt megjött volna akkor is volt hol erősebb hol gyengébb pecsételő vérzés.

2017. ápr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!