Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tegyek, hogy ne fájjon...

Mit tegyek, hogy ne fájjon ennyire?

Figyelt kérdés

Édesanyámról van szó. Nemrég kiderült, hogy a születésem előtt néhány évvel volt egy abortusza. Nem elítélem, de nagyon fáj, mikor megtudtam, mély szomorúság fogott el. Az a típus vagyok, aki szerint az élet a fogantatással kezdődik. Minden életet egyedinek, megismételhetetlennek tartok. Még idegen emberek abortusza is szokott fájni, ha hallom, hogy arra készülnek. Most azonban a testvéremről van szó. Ezt nehezíti az is, hogy egyke vagyok, és mindig vágytam testvérre. Megszakad a szívem ha arra gondolok, hogy lehetett volna, de anyukám döntése miatt halt meg. Emellett anya védőnő, pontosan tudta akkor is, hogy milyen egy magzati szívhang, és mennyire életképesek a pár hetes babák is. Ráadásul tudta, hogy ellenzem az abortuszt, nem magától mondta el. Egy pszichológus kérdezett rá, akihez szorongás miatt járok. Anya előttem mondta ki, hogy volt abortusza. Tisztában volt vele, hogy rosszul érint, mégsem próbált utána beszélni velem. Úgy tűnt, mintha mi sem történt volna.

Tudtok valamit tanácsolni, hogy mivel enyhíthetem a fájdalmat? Beszéljek vele, hogy miért és hogy történt? Vagy az csak több fájdalmat szülne? Gyászoljam el a kicsit esetleg? Vallásos vagyok, tudnék imádkozni érte. Jó lenne ha az megnyugtatna.

Előre is köszönöm a válaszokat! Kérem, hogy olyanok írjanak, akik tényleg megértenek, és nem abortusz pártik, és fogalmuk sincs mi fáj nekem ezen.



2017. jún. 21. 10:45
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
68%

"De ők vannak felháborodva a legjobban, ha egy abortuszra készülőt le akar valaki beszélni" - így van. Én elhiszem, hogy számodra racionális döntés lett volna, hogy - megkímélendő a kérdező lelkét - tönkreteszed az anyja életét, aki nyilván nem ok nélkül döntött akkor az abortusz mellett. Tény, a Kérdezőnek ez esetben nem lenne most válsága, no mert jó eséllyel meg se születik... ugye.

Én meg azt gondolom, hogy el kellene jutni végre oda, hogy mindenki tiszteletben tartja a másik gondolkodását, világnézetét, erkölcsét, döntéseit, és nem akarja a sajátját ráerőltetni, még "csak jót akarva" se.

A Kérdező meg - a pszichológusa segítségével - remélhetőleg urrá lesz a saját vegytiszta önzésén, miszerint: "Ezt nehezíti az is, hogy egyke vagyok, és mindig vágytam testvérre. Megszakad a szívem ha arra gondolok, hogy lehetett volna, de anyukám döntése miatt halt meg".

Kérdező, én elhiszem, hogy szívesen lőcsöltél volna már a megszületésed előttre is mindenféle kötelezettséget meg felelősséget meg nehézséget a szüleidre "mert te testvérre vágysz" - de ez nem más, mint önzés. Valaminek a felvállalásáról/nem vállalásáról annak van joga dönteni, akire ez a legtöbb felelősséget meg kötelezettséget rója. Anyád gyerekeiről ő döntött és nem te, a tieidről meg te döntesz és nem ő... ez ennyi.

(egy embrióban meg legfeljebb az elmaradt lehetőséget lehet sajnálni, én inkább sajnálom azokat, akik megszülettek, és mégse élhetik a saját életüket a saját döntéseik szerint)

2017. jún. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
65%
Pontosan. Semmi köze nincs az anyja döntéséhez, különösen nem azokhoz, melyek még az ő megszületése előttiek. Ha testvére, ha nem. Az én szüleim is elvetették az utánam következőt, sőt, a 40-es években anyámat is abortálni próbálták, akárcsak 4 testvérét. Nekünk sincs közünk hozzá.
2017. jún. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
15%
Kiváncai vagyok hogy az abortuszpártiak végignézték-e a Néma SIkoly c. Filmet
2017. jún. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
13%
*kiváncsi
2017. jún. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
69%
#14, vagy ötször... mit gondolsz, honnan tudom, hogy manipulatív hazugság? Én mindenkinek azt tanácsolom, hogy vagy egyszer se nézze meg, vagy legalább ötször... mert elsőre simán elviszi a hazug narratíva.
2017. jún. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
73%

Milyen testvérről beszéltek amúgy?? Akkor lehetne testvérről beszélni, ha élve megszületik (!!), de nem így lett! Sőt lehet, ha az anyja mégis megtartja, akkor most a kérdező nem lenne és akkor nem tudna most olyan dolgokon problémázni, amihez 1: semmi köze sem joga, 2: amire semmi ráhatása nem lett volna így se, úgy se.

Olyanon fennakadni, ami bőven előtted volt, teljesen felesleges. Ez anyukád döntése volt, gondolom nem véletlen és nem viccből választotta az abortuszt, ezt ő tudhatja csak, te pedig bármennyire is úgy érzed, ebbe beleszólásod nincs és egyáltalán nem jogos, hogy te most emiatt "fújsz" rá.

Egy dolog, hogy te abellenes vagy, de mindenkinek megvan a saját maga értékrendje, erkölcse, világnézete, ami nem feltétlen fog egyezni a tiéddel, de ettől még senkit nem kell elítélni, nem lesz kevesebb egyik a másiktól, csak mert más szempontok és nézetek szerint élik az életüket.

2017. jún. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
68%
Hagyjuk már ezt a néma sikoly baromságot. Manipulatív és hazug, kezdve azzal a nem elhanyagolható ténnyel, hogy egy 12 hétnél jóval idősebb magzat van rajta. Bár arra tényleg teljesen jó amire készítették. Lehet vele riogatni meg fölszítani a befolyásolható buta embereket.
2017. jún. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
6%

Szép kis anya az ilyen, meg szép kis védőnő. Talán nem is szabadna hagyni, hogy olyan ember védőnő legyen, akinek abortusza volt, komolyan.


Azt sem értem, hogy miért nem képes valaki megtartani magának a múltbeli dolgait. Ráakasztja a gyerekére, pedig tudja, hogy problémája lesz belőle.


Én valószínűleg szóba sem állnék többet az ilyen anyámmal, és nem is elsősorban az abortusz megosztása miatt. Amit csinált, az gyerekkínzás, szadizmus.

2017. jún. 22. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
84%

Te mi a jó fenéről hablatyolsz utolsó??! Először is miért ne lehetne védőnő, az akinek volt abortusza?! Attól még a munkáját ugyanúgy el tudja végezni, nem lesz kevesebb egyik-másik embertől se.

Másik: mi az, hogy szép kis anya meg szóba se állnék az ilyen anyámmal....? Nem tudom, lehet mi két külön történetet olvasunk, de itt pusztán annyiról van szó, h a kérdező édesanyjanak bőven a kérdező elott volt egy abja, amire nyilván megvolt az oka és nem viccből választotta ezt az opciót. Most miért kell megkövezni és úgy beszélni róla, mint valami véres rongyról??

Kérdezőnek meg a magánügye, hogy ő abellenes, el kell fogadni, h nem mindneki van az ő véleményen és nem mindenki vallja ugyanazokat a nézeteket, amit ő. Ennyi. Ahogy írta a pszichológus kérdezett rá az abortuszra, az anyját meg lehet váratlanul érte a kérdés és nem akart hazudni, így hát elmondta az igazat.

Mitől gyerekkínzás és szadizmus ez?? Mit tett a kérdezővel az anyja, hogy ilyen gusztustalan, ráadásul hazug dolgokat kell állítani róla? Azt, hogy megszülte és tisztességesen felnevelte a kerdezot? Micsoda szemet!

2017. jún. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
68%

14# " Kiváncai vagyok hogy az abortuszpártiak végignézték-e a Néma SIkoly c. Filmet"

Igen, vagy 3x láttam. Ordas nagy hatásvadászat EZT bemutatni bárkinek is ITT Magyarországon, mivel ITT a 12. hétig engedélyezett "csak úgy" az abortusz, a filmben pedig egy már-már koraszülöttként is helytálló, kb. 5 hónapos magzat van (az USA egyes államaiban a terhesség bármely fejlettségi fokán kérhető abortusz).

Úgyhogy szemrebbenés nélkül elvetetném a nem kívánt embriót.

2017. jún. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!