Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tegyek, hogy ne fájjon...

Mit tegyek, hogy ne fájjon ennyire?

Figyelt kérdés

Édesanyámról van szó. Nemrég kiderült, hogy a születésem előtt néhány évvel volt egy abortusza. Nem elítélem, de nagyon fáj, mikor megtudtam, mély szomorúság fogott el. Az a típus vagyok, aki szerint az élet a fogantatással kezdődik. Minden életet egyedinek, megismételhetetlennek tartok. Még idegen emberek abortusza is szokott fájni, ha hallom, hogy arra készülnek. Most azonban a testvéremről van szó. Ezt nehezíti az is, hogy egyke vagyok, és mindig vágytam testvérre. Megszakad a szívem ha arra gondolok, hogy lehetett volna, de anyukám döntése miatt halt meg. Emellett anya védőnő, pontosan tudta akkor is, hogy milyen egy magzati szívhang, és mennyire életképesek a pár hetes babák is. Ráadásul tudta, hogy ellenzem az abortuszt, nem magától mondta el. Egy pszichológus kérdezett rá, akihez szorongás miatt járok. Anya előttem mondta ki, hogy volt abortusza. Tisztában volt vele, hogy rosszul érint, mégsem próbált utána beszélni velem. Úgy tűnt, mintha mi sem történt volna.

Tudtok valamit tanácsolni, hogy mivel enyhíthetem a fájdalmat? Beszéljek vele, hogy miért és hogy történt? Vagy az csak több fájdalmat szülne? Gyászoljam el a kicsit esetleg? Vallásos vagyok, tudnék imádkozni érte. Jó lenne ha az megnyugtatna.

Előre is köszönöm a válaszokat! Kérem, hogy olyanok írjanak, akik tényleg megértenek, és nem abortusz pártik, és fogalmuk sincs mi fáj nekem ezen.



2017. jún. 21. 10:45
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 Theressita ***** válasza:
10%
Utolsó, ne haragudj, de amit írsz, az már nagyon ijesztően beteges...
2017. jún. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
80%
Theressita te miről beszélsz? Örülök, hogy te gyereket vársz, de te VÁROD! Persze hogy szereted, hisz ő már most is a te kisbabád, hiszen várod, vágysz rá, szeretnéd. De aki nem akar gyereket, az nem várja, nem szereti, nem pici babucikaként, hanem megoldandó problémaként tekint rá. Ezen mi ilyen bonyolult?
2017. jún. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak, akik a kérdésre válaszoltak, és segíteni próbáltak akár itt, akár privátban.:) Sajnálom, hogy vannak olyanok is, akik direkt vitát generálnak.Kértem, hogy aki nem érti meg mi fáj nekem ezen, az ne írjon. Elég szomorú, hogy egyesek még ezt sem fogják fel. Ti meg akik tényleg segítség és megértés miatt írtatok, szerintem inkább gyertek privátba ha még szeretnétek mondani valamit, hogy a többieknek ne legyen kivel vitatkozni.:)
2017. jún. 23. 20:20
 64/64 anonim ***** válasza:
68%

Bocs, hogy írok, olyan, akinek nem érez együtt veled. Korod? Volt már párkapcsolatod? Voltál krizishelyzetben?

Nem ítéled el, de azért magyarázatot vársz, érdekes. Ne haragudj, de teljesseggel érthetetlen miért fáj ez annyira neked! Többen leírták már, hogy semmi közöd hozzá.

Azt mondod más emberek abortusza is fáj, na de miért minek éled ebbe bele magad? Ezrek halnak meg napi szinten más ember keze által, ők is ennyire megrenditenek? Igen, nem vidám dolog a halál, főleg, ha egy másik ember okozza, de felnőtt emberek nem picsoghatnak olyasmi felett, amire nincs ráhatásuk. Én is sajnálom nagyon azt a csecsemőt, akit elsodort a vörösiszap pár éve, a saját anyja karjábol. Hálát adok az égnek, hogy nem az én gyerekem volt, de ennyi.

Neked is inkább olyasmire kéne koncentrálnod, amiért hálás tudsz lenni ebben az életben, mint egy igazi vallásos ember, mert azt mondod az vagy.

2017. júl. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!