Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tegyek, hogy ne fájjon...

Mit tegyek, hogy ne fájjon ennyire?

Figyelt kérdés

Édesanyámról van szó. Nemrég kiderült, hogy a születésem előtt néhány évvel volt egy abortusza. Nem elítélem, de nagyon fáj, mikor megtudtam, mély szomorúság fogott el. Az a típus vagyok, aki szerint az élet a fogantatással kezdődik. Minden életet egyedinek, megismételhetetlennek tartok. Még idegen emberek abortusza is szokott fájni, ha hallom, hogy arra készülnek. Most azonban a testvéremről van szó. Ezt nehezíti az is, hogy egyke vagyok, és mindig vágytam testvérre. Megszakad a szívem ha arra gondolok, hogy lehetett volna, de anyukám döntése miatt halt meg. Emellett anya védőnő, pontosan tudta akkor is, hogy milyen egy magzati szívhang, és mennyire életképesek a pár hetes babák is. Ráadásul tudta, hogy ellenzem az abortuszt, nem magától mondta el. Egy pszichológus kérdezett rá, akihez szorongás miatt járok. Anya előttem mondta ki, hogy volt abortusza. Tisztában volt vele, hogy rosszul érint, mégsem próbált utána beszélni velem. Úgy tűnt, mintha mi sem történt volna.

Tudtok valamit tanácsolni, hogy mivel enyhíthetem a fájdalmat? Beszéljek vele, hogy miért és hogy történt? Vagy az csak több fájdalmat szülne? Gyászoljam el a kicsit esetleg? Vallásos vagyok, tudnék imádkozni érte. Jó lenne ha az megnyugtatna.

Előre is köszönöm a válaszokat! Kérem, hogy olyanok írjanak, akik tényleg megértenek, és nem abortusz pártik, és fogalmuk sincs mi fáj nekem ezen.



2017. jún. 21. 10:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
80%
#40, ne beszélj már zöldeket: az újszülött, a 12 éves, a 30 éves meg a 80 éves ember abban tök egyforma, hogy képes gazdatesten kívüli létezésre a földi körülmények között. Szemben a zigótával, embrióval, magzattal, amelyek nem képesek erre.
2017. jún. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 Theressita ***** válasza:
22%

Kedves Kérdező!

Tökéletesen megértelek! Ez a dolog valóban nagyon tud fájni az embernek, különösen, ha jól tudja, hogy egy élet mindig élet, bármelyik szakaszában is tart. És igen, a tesódról van szó. S mivel azt írod, hiszel Istenben, megérted azt is, miért nem múlt időben beszélek róla- ő még mindig a tesód és Istennél közbenjár értetek, veletek van és egyszer majd találkoztok.

Anyukádnak bocsáss meg, őt is bizonyára megviseli a dolog. Sőt most még szeresd őt jobban, és ne ítéld el. Szerintem imádkozz anyukádért, lelki nyugalmáért, a családotok békéjéért és a sebeitek begyógyulásáért, és hogy egyszer mindannyian együtt lehessetek a mennyországban a testvéreddel és anyukáddal együtt.

2017. jún. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
83%
A kérdező túlspilázza a dolgot, biztosan meg volt az oka, hogy anyud elvetette. A baromi nagy hited nehogy már anyud ellen fordítsd, én már a kérdést sem írtam volna ki, mivel anyudról van szó! Ez miatt szégyeld is magad!
2017. jún. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
35%

#39 " Egy újszölöttet sem lehet összehasonlítani egy 12 éves gyerekkel."

Pontosan!

Éppen ezért kap sokkal kevesebb büntetést az újszülöttjét (akár többet is) meggyilkoló anya, mit a 12 éves gyerekét meggyilkoló.

2017. jún. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
78%
Ez a baj a vallási fanatikusokkal, hogy a gyereküktől, szüleiktől, testvéreiktől, meg az egész környezetüktől elvárnák, hogy az ő értékrendjük szerint éljenek, gondolkodjanak, és közben még arról is meg vannak győződve, hogy ezzel jót tesznek a többieknek.
2017. jún. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
3%
És az abortáló nők nem kényszerítik a babára a világnézetüket?
2017. jún. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok vallási fanatikus, sőt továbbra is Ti jöttök a vallással. Honnan veszitek, hogy egyáltalán hívő vagyok?
2017. jún. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
84%

#35, már az EMBRIÓRA? Fogalmilag kizárt, lévén az embrió képtelen az asszociatív gondolkodásra. Egyszerűen a saját érdekeiket védik, ha tetszik ez magzatvédőéknek, ha nem.


"Honnan veszitek, hogy egyáltalán hívő vagyok?" - sehonnan, szerintem nem is érdekel senkit. Bár ha téged zavar, nyugodtan megvilágíthatod, hogy milyen alapon akarod elszúrni a nem kívántan terhes nő életét puszta "jót akarásból"?

2017. jún. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
6%

"#35, már az EMBRIÓRA? Fogalmilag kizárt, lévén az embrió képtelen az asszociatív gondolkodásra. "


Az újszülött is.

2017. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
6%

"nyugodtan megvilágíthatod, hogy milyen alapon akarod elszúrni a nem kívántan terhes nő életét puszta "jót akarásból"?"


A baba emberi jogairól beszélünk. Akinek uganúgy joga van az élethez, mint a nőnek.

2017. jún. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!