Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem tudja megérteni...

Miért nem tudja megérteni anya, hogy én ilyen körülmények között nem akarok gyereket? Ezt komolyan magyarázni kell egy felnőtt nőnek?

Figyelt kérdés

Terhes lettem 20 évesen.

A barátom, anyukám és az orvosom tud róla. Nem fogom megtartani, ezt eldöntöttem. Viszont ezt sem a barátom, sem anya nem bírja megérteni...

A barátom teljesen gyerekesen áll hozzá, hogy "gondoljak bele, milyen gyönyörű babánk lenne a génjeink miatt", meg hogy legalább 3-4 évig pihenhetnék, stb. Igen, cukik a babák, de kb. amíg el nem kezdenek sírni. A barátommal pedig most leszünk együtt 13 hónapja és 22 éves létére ez a leghosszabb kapcsolata... Szeretem, de tudom, hogy a baba is ideig-óráig lenne neki érdekes.


A másik pedig, hogy hiába van jó anyagi helyzetünk (mindkettőnknek lakás, autó, nem kell dolgoznunk az egyetem mellett, általában étteremben eszünk, van pénzünk utazni, szórakozni), az nem a mi pénzünk. Hanem a szüleinké. Én pedig nem akarok az ő pénzükön gyereket nevelni. Ezt pedig anya nem érti meg, azt mondja, hogyha kell, akár 30 éves koromig is támogatnak anyagilag és megvesznek bármit, amit szeretnék.... És hogy ő mennyire szeretne unokázni, segítene mindenben, akár az éjszaka közepén is jönne, ha hívjuk.

Mindig felhozza ezt a témát, pedig elmondtam, hogy nem szeretnék erről többet beszélni, biztos vagyok a döntésemben és elég nevetséges lenne úgy babáznunk, hogy közben a szüleink utalgatják nekünk a pénzt és fizetik a számlákat, meg a benzint.


Szerintetek mit csináljak, hogy elfogadja, vagy legalább ne szóljon ebbe bele?


2017. júl. 24. 10:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/172 anonim ***** válasza:
83%

Ne is foglalkozzatok a 60%-ossal, egy ilyen beszűkült, agyilag korlátolt emberrel nem lehet mit kezdeni, saját tapasztalatból beszélek. Az én "anyám" is pont egy ilyen idiota szentfazek, mint ez, aki csak akkor "szeretett" és támogatott, amikor azt csináltam, amit ő akart, ha úgy éltem, ahogy ő elvárta, ha azt cselekedtem, amit ő jónak látott, ha bármiben is SAJÁT, ÖNÁLLÓ vélemény merészelt lenni, azonnal én voltam a szar, a szeretetre és semmi másra sem méltó kis hülye. Igen és az ilyen embernek nem nevezhető lények verik a melluket és ősanyát játszva idegen embereknek kívánják a számukra legrosszabbat, csak mert nem az ő nézetüket vallják. Szánalmasak és félelmetesek, de nem lehet velük mit tenni. Őszinte részvétem a 60%-os lányának, kívánom neki h ne kerüljön ilyen helyzetbe soha, mert akkor Jajj neki.. Akkor fog rádöbbeni, hogy az anyja fikarcnyit sem szereti és ez iszonyú fájdalmas érzés.

Az ilyen ember nem értem miért nem vesz kutyát, gyerekszülés helyett, azt jarathatja kutya iskolába és betanítathat neki mindent, na az tuti úgy fog táncolni, ahogy ő fütyül. De nem, ők gyereket vállalnak, mert játszák az eszüket, hogy nekik mennyire fontos az emberi élet, utána meg gond nélkül teszik tönkre a saját gyerekük eletet, mert képtelenek elfogadni, hogy annak a gyereknek van saját, kialakult személyisége, önálló véleménye, döntése, akarata...!!

2017. júl. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/172 anonim ***** válasza:
78%

Ezt a kérdést is hamarosan torolni fogjak, köszönhetően a sok elmeháborodott, habzó szájú, fanatikus abellenesnek, akik szerintem még életükben nem bírtak normális ember módjára!!!! és emberi hangnemben vele már formálni!!!

Nem a terhessége, NEM a gyereke, b*azdmeg... Te tudatlan!! Az a pár hetes, fejletlen sejtcsomó, ami (es nem aki!) önmagától még levegőt venni sem képes, nem a a gyereke! Tájékozódjatok már kicsit, mielőtt okoskodtok!

Most akkor a férfiakat is nevezzük gyilkosnak, amiért kiverik, hisz azokból a spermiumokból gyerek is lehetett volna?? Vagy az is gyilkosság, amiért a tojást pl feltorjuk és rántottát csinálunk belőle, holott abból egy csirke lehetett volna, ha nem esszük meg?? Ti nem vagytok normálisak.

Szerencsére vannak olyan szülők, akik nem csak akkor szeretik a gyereküket, ha arra sikerül ráerőszakolniuk az akaratukat!! És akiknek nem fontosabb egy pár hetes sejtkupac, a már élő, meglévő gyerekénel!

Ja és de, ez csak és kizárólag a kérdező teste!!! Senki másé! Azt csinál vele, amit csak akar, ha megfeszultok akkor is! Nincs még semmi fele gyerek, csak egy olivabogyó nagyságú, a nő teste nélkül teljesen életképtelen embrió!! Ha tetszik, ha nem. Dolgozzàtok fel!!

2017. júl. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/172 anonim ***** válasza:
84%
#45, gondolom volt egy nagy különbség, az, hogy a barátnőd szülni AKART, a Kérdező meg nem akar. Azt meg senki se szokta sikerélménynek megélni, ha valaki rá tudja erőszakolni a saját értékrendjét, véleményét, akaratát, az ugyanis kudarc.
2017. júl. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/172 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, ne is foglalkozz ezzel a sok begyöpösödött szentfazekkal, károgáson kívül mást úgy sem tudnak felmutatni. Ők szerintük az a normális, ha a gyerek úgy pattog, ahogy ők azt jónak gondolják, ha azt cselekszi, amit ők akarnak és igazi sikerélménynek könyvelik el, ha sikeresen rá tudtak erőszakolni a saját akaratukat a gyerekükre, fel sem mérve mekkora kárt és törést okoznak ezzel a gyerekben. Mit számít ez nekik... Ők csak kívülről mutatják a nagy hős anyát, akiknek huuu de marha fontos az emberi élet, közben meg tönkrevagjak a saját gyereküket és még egy fejletlen sejthalmazt is elorebbvalonak tartanak a tulajdon gyermeküknel. Komolyan ilyenek véleményére vagy kiváncsi? Ide nme lehet feltenni ilyen kérdést, mert bár hiába TERHESSÉG MEGSZAKÍTÁSA a kategória, szegények nem tudnak olvasni és azt hiszik az égvilágon bárki is kiváncsi a korlátolt felfogasukra, nem veszik észre, hogy senki, megcsak le sem szarja. Pont ezért van ez a témakör, h ide az jon, aki NEM AKARJA a gyereket és abortuszra menne, ezzel kapcsolatban ker tanácsot, de ezek az agyhalottak képtelenek ezt felfogni, direkt bujjak az abortusz topikot és mind valami keselyu azonnal lecsapnak, ha valami olyan kérdést találnak, ahol prédikálhatnak. Azt hiszik szegények h templomban vannak... Nézd el nekik, egyik ilyen se normális, nézz végig az írásaikon, vérben forgó szemmel és habzó szájjal próbálják védeni a saját "igazukat", miszerint csak az a helyes ha szulsz és az a termesztés h kitagadod a saját lányod, ha ő nem így tesz... Kabares.
2017. júl. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/172 anonim ***** válasza:
81%

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, szóval ha valakit ismételnék, akkor bocsánat.


Alapjáraton azt mondanám, hogy ilyen körülmények között, ilyen hátszéllel tartsd meg a babát, még azt sem feltétlenül tartanám kizáró oknak, hogy a barátodat link alaknak tartod, mert sokan "felnőnek" gyerek mellett, ezt nem a Juli nénitől hallottam, hanem a közvetlen környezetemben tapasztaltam.


Ugyanakkor annak, aki ennyire zsigerből ódzkodik az anyaságtól és mindentől ami ezzel jár, egyszerűen nem szabad gyereket vállalnia, pláne nem ilyen fiatalon. Nincs azzal gond, ha valaki nem érzi magát anyatípusnak, ez az évek során még változhat is akár, de jelen helyzetben ne ugorj bele ebbe az anyaság-témába, mert szenvedés lesz neked is és a piciteknek is.


Ülj le beszélgetni anyukáddal, mondd el neki, hogy nem érzed magad késznek erre a feladatra, nem akarod tönkretenni senkinek sem az életét. A pénz nem minden, hiába lenne aranybölcsője annak a babának (nyilván túlzok), ha nincs hozzá türelmed, kitartásod és nem utolsó sorban feltétlen szereteted, akkor megette a fene az egészet.


Kitartás, remélem minden a lehető legjobban alakul, történjen az bárhogy is ..

2017. júl. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/172 anonim ***** válasza:
13%
Ha nekem ilyen lenne a lányom,persze,eltartanám továbbra is,de szégyellném magam rendesen.
2017. júl. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/172 anonim ***** válasza:
82%
Mi szégyellnivaló van ezen?? Hogy a lányomnak nem az az élete közepe, ami pl nekem, a gyerekszülés és nevelés, hanem szeretne még nyugodtan élni, lediplomazni és normális anyagi körülményt teremteni ? Vagy hogy nem akar alapjáraton gyereket?! Érdekes egy felfogás...
2017. júl. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/172 anonim ***** válasza:
20%
Nézd, én valószínűleg nem raknálak ki, mert szerintem is egy szülő feltétel nélkül szereti a gyerekét, bár ezt nem biztos, hogy neked van jogod elvárni, számon kérni. Nem értek egyet azokkal, akik rossz embernek tartanak, de azért ez akkor is önző hozzáállás. A pasiddal szemben is az(Honnan tudod, hogy nem fogja érdekelni, ha ennyire bízol benne, nem biztos, hogy érdemes vele lenned...), akinek a helyében viszont igenis szakítanék, ha tényleg megteszed. Egyébként ez félreértelmezett büszkeség, hidd el. A szüleid most is támogatnak, és hidd el, fontosabb az élet tisztelete, hogy ölj embert(Mert beszéljünk magyarul, ez az.), mint hogy sértené a büszkeségedet, hogy a szüleid segítenek. Egyébként később akarnál gyereket? Mert egyrészt megvan a kockázata, hogy emiatt nem lesz, a másik meg hogy azért az embernek vállalnia kell a felelősséget. Gondolj bele, ha történetesen fordított lenne a helyzet, és Te akarnád, a pasid meg nem, akkor sem mondhatja, hogy nem vállalja az együttlét következményeit, köteles lenne gyerektartást fizetnie, és apának lenni, akkor is, ha nem akar...
2017. júl. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/172 A kérdező kommentje:
De itt szó nem volt arról, hogy engem bárki bárhonnan kirakna. Nem az érdekelt, hogy a fanatikus abortuszellenesek mit tennének.
2017. júl. 24. 16:14
 50/172 anonim ***** válasza:
22%

Csak az elejét olvastam, mert ezt a mocskolódást, ami itt a kommentekben ment, nem volt kedvem végigolvasni...


Kedves Kérdező!

Szabad akaratod van, a döntés a Tiéd.

Én szeretnék rávilágítani néhány dologra - saját tapasztalatom alapján -, ami talán kicsit más megvilágításba is helyezheti a kérdést:

- gyerek mellett be lehet fejezni az egyetemet, le lehet diplomázni (főleg, ha segítség is van).

- a kicsi születésétől kezdve jár a diplomás gyed (mivel egyetemista vagy).

- Ma Magyarországon rengeteg olyan munkahely van, ahol friss anyukákat fogalkoztatnak, részmunkaidőben, home-officeban (én is ilyen vagyok). Ez hatványozottan igaz a diplomás helyekre.

- A kicsit fél éves korától lehet vinni bölcsibe, ha egyetemista vagy, akkor is.

- Ma kb. max. 10 %-a a fiatal szülőknek kap olyan lehetőséget, hogy saját szüleik anyagilag/ lelkileg támogassák őket. Ez lehetőség, amit felajánlottak, nem muszáj elfogadni.

- Az éttermek nagyon nagy részébe lehet menni gyerekkel, sőt sok esetben még prioritást is élveznek a családok.

- Utazni (repülőn, autóban stb.) lehet gyerekkel, szállodákban általában hat éves korig felár nem jár értük - oké a 3-as metrón necces a babakocsizás...-

- Sok edzőterembe lehet vinni babát.


Nem kell tehát SEMMIRŐL sem lemondanod miatta, csak egy picit más lesz az életed - pl. kicsit többet kell logisztikázni.

A terhesség megszakításnál pedig lemondasz róla, és az életed szintén teljesen megváltozik...


Sokat gondolok ma és holnap is Rád!

2017. júl. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!