Karrier vagy gyerek?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok és múltkor összefutottam egy volt osztálytársnőmmel ő van ebben a dilemmában:

Világ életébe az anyja azt akarta, hogy a lánya sikeres legyen, ezért már kissebb korba modelliskolába járatta, és ezt nevelte belé hogy egy nő,akkor nő ha önnáló, sikeres és független..Ráadásul most kapta meg a lány élete lehetőségét ugyanis ha jól értettem felfigyelt rá egy ügynökség és Kínába mehetne modellkedni januártól ugyanis minden adottsága megvan hozzá és ha ott befut valaki az egyenes út ahhoz hogy világmárkáknál (Gucci, Armani,H&M) dolgozhasson és milliomos legyen(azért már Kínába is elég luxusba tudna ezzel a lehetőséggel élni)

Csakhogy felelőtlen volt és nem védekezett a barátjával és most kb 5 hetes terhes..Amikor elmondta az anyjának a hírt ő ilyeneket vágott a lánya fejéhez;t

Remélem azonnal elveteted, nehogy már életed lehetőségét egy gyerekkel b*szd el,szülés után csíkos hassal tudod mikor leszel model meg hogy minek költöttünk rád milliókat ha ennyivel hálálod meg , hogy felk*ratod magad

Mit csinálnátok a lány helyébe?

Ja azt elfelejtettem mondani hogy 7. Es kora óta magántanuló és nincs érettségije még ..



2017. okt. 28. 15:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%

Talán durván hangzik, de elvetetném a babát, nem szülök, amíg nincs normális végzettségem, biztos állásom, önálló keresetem és stabil hátterem.

18 évesen elb*sznád egy gyerekkel az életed, anyudnak igaza van. A kicsi is jobban jár majd, ha olyan helyre születik, ahol már várják és normális körülmények között nőhet fel, nem nélkülözve.

2017. okt. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
45%

ha jól értettem felfigyelt rá egy ügynökség


ja, ez ha jól értetted, de az anyja szavai azok megmaradtak, mi?

Szánalmas próbálkozás, nem jött be.

2017. okt. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

Én sem tenném tönkre a gyerek életét. Magamét se, hiszen se a stabil háttér, se a tanulmányok nincsenek a kezeim alatt. Vajon az apa ott van-e? Nem hiszem. Akkor ki segítene? Anyuka aki a lányára erőltette a saját álmát?

A lány amúgy elég labilis lehet ha mindenre igent mond amit anyuka elvár tőle. Értem ez alatt, hogy életcélt KAPOTT a sajátja helyett.

2017. okt. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Nem tartanám meg de modell se lennék ha nem akarnám. Be iratkoznék egy esti gimibe leéretségiznêk ês azt csinálnám amit szeretek. A barátnőd kirakat bábu akit a saját anyja kihasznál ez pedig undorító.
2017. okt. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
32%
Hát sok anya fél a mamaságtól, főként ha a lányával akar kérkedni. Ha megszületik az unokája, rájön, mennyivel boldogabb lesz, mint egy lehetségesen beképzelt, hálátlan, milliomos vénlánnyal.
2017. okt. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
58%
Karries
2017. okt. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%
Legyen karrier, pénz biztos anyagiakra baba
2017. okt. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%

A terhesség nem feltétlenül rontja el az alakot. Szülés után néhány héttel, amikor már visszahúzódott a hasam, pont úgy néztem ki, mint terhesség előtt.

A csíkos has genetika. Tény, hogy nem lehet előre tudni, kinek lesz, kinek nem. Anyámnak nem lett csíkos, nekem sem.


Nem modellkedem (alacsony is lennék hozzá), de a teherbeesés előtti alakom egy az egyben visszatért. Terhesség alatt is gyakorlatilag csak hasam nőtt. Szülés másnapján 1 kg plusz volt rajtam, aztán valamikor eltűnt az is, annyira nem nézegettem utána.


Normálisan, változatosan étkeztem és sokat mozogtam terhesen is. Az utolsó 2-3 hetet kivéve, mert akkor már ülni is fárasztó volt.

De sok hasonló esetet ismerek, ahol nem változott meg a nő alakja.


A modellkedéssel az a baj, hogy azt 25, jó esetben 30 éves korig lehet csinálni. Utána mi lesz? Ha nem ért máshoz, akkor hiába karrier, még tíz évig tart, aztán felkopik az álla.

2017. okt. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
39%
Mindenképpen elvetetném, igaza van az anyjának.
2017. okt. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
37%

Én semmiképpen sem vetetnék el egy gyereket. Nem tudnék együttélni a lelkiismeretfurdalással, amit utána éreznék. Az egy ember, még ha az élete kezdeti sátdiumában van is, nincs az a karrier, ami felérne az ő élete értékével. A modellkedés amúgy sem igazi karrier, hacsak annyira be nem fut az ember lánya, hogy összeszedjen belőle annyit, hogy biztosítsa a megélhetését azután is, hogy kiöregedett a modell szakmából, ami nem 60 körül következik ám be, hanem jóval előbb. Én a helyében megtartanám a babát, leérettségiznék és keresnék valami biztos szakmát adó OKJ-t. Nem anyu elveszett álmainak a beteljesítése kell, hogy az életcélja legyen.

Ha egyáltalán nem tudná nevelni a gyereket, nyílt örökbeadással örökbe is adhatja olyanoknak, akiknek ez lenne a legnagyobb öröm az életében, akik szeretnék és mindent megadnának a gyereknek, akinek így megmaradna az élete, és a vér szerinti anyja is folytathatná a magáét. Rossz érzés örökbeadni, tudom, de úgy gondolom, még mindig kisebb ár a felelőtlenségért, mint egy kis embert, a saját húsunkat és vérünket széttépetni és a veszélyes biológiai hulladékok közé dobatni.

2017. okt. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!