Karrier vagy gyerek?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok és múltkor összefutottam egy volt osztálytársnőmmel ő van ebben a dilemmában:

Világ életébe az anyja azt akarta, hogy a lánya sikeres legyen, ezért már kissebb korba modelliskolába járatta, és ezt nevelte belé hogy egy nő,akkor nő ha önnáló, sikeres és független..Ráadásul most kapta meg a lány élete lehetőségét ugyanis ha jól értettem felfigyelt rá egy ügynökség és Kínába mehetne modellkedni januártól ugyanis minden adottsága megvan hozzá és ha ott befut valaki az egyenes út ahhoz hogy világmárkáknál (Gucci, Armani,H&M) dolgozhasson és milliomos legyen(azért már Kínába is elég luxusba tudna ezzel a lehetőséggel élni)

Csakhogy felelőtlen volt és nem védekezett a barátjával és most kb 5 hetes terhes..Amikor elmondta az anyjának a hírt ő ilyeneket vágott a lánya fejéhez;t

Remélem azonnal elveteted, nehogy már életed lehetőségét egy gyerekkel b*szd el,szülés után csíkos hassal tudod mikor leszel model meg hogy minek költöttünk rád milliókat ha ennyivel hálálod meg , hogy felk*ratod magad

Mit csinálnátok a lány helyébe?

Ja azt elfelejtettem mondani hogy 7. Es kora óta magántanuló és nincs érettségije még ..



2017. okt. 28. 15:12
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
23%
Azt írod, "azt nevelte belé egy nő,akkor nő ha önnáló, sikeres és független" Ebben a korban ez nem biztos, hogy menne. Babával, de baba nélkül is még a szülei támogatására szorul. Hát ha így van, akkor inkább a babával. Mert a karrier csak remény, azért nem dobnám oda az anyaságomat.
2017. okt. 31. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
100%

Én a babát választottam...

Pedig soha eszembe nem jutott, hogy mennyire jó lenne egy gyerek, nem gondoltam őket aranyosnak/cukinak, egyszerűen nem foglalkoztam ezzel a témával. Mert úgy voltam vele, hogy majd 10-12 év múlva ESETLEG lesz gyerekem.

Erre terhes lettem végzős gimisként, 18 évesen anya leszek.

Mikor megvettem a teszteket, végig az volt bennem, hogyha pozitív lesz, biztos nem tartom meg. De aztán beszéltünk erről a barátommal és oda lyukadtunk ki, hogy igazából nem jelentene akkora terhet egy baba. A családunk is örült az első sokk után, támogatnak minket mindenben. És igazából ott éreztem először, hogy ez a jó döntés, mikor hallottuk a szívverését... Pedig sosem gondoltam, hogy majd egyszer a babaruhák jobban fognak érdekelni, mint a saját dolgaim, vagy hogy önszántamból fogok kórházak közül válogatni (rettegek mindenféle orvosi beavatkozástól, egy vérvétel miatt napokig stresszelek).

Viszont úgy látom, hogy ezt a lányt nem támogatja a családja. Pedig erre lenne most szinte a legnagyobb szüksége, mert én pl. fogalmam sincs, mihez kezdenék, ha az anyám nem állna mellettem, nem tudnék hozzá fordulni minden aprósággal.

Plusz ugye sokat jelent, ha megvan az anyagi biztonság és nem a semmire kell megszületnie a babának.

2017. okt. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
24%
én 17 évesen hasonló szituban meghoztam életem legrosszabb döntését megöltem a gyerekem .azóta van hála istennek egy lányom.de ha újra dönthetnék sosem tenném.mert egy élet és azon kívül hogy beteg esetleg nincs az a körülmény ami indokolná hogy megöljünk egy másik kis lényt ami ráadásul a kisbabánk .... karriert lehet mellette is épiteni vagy tanulni is lehet ha az ember akar,én is a jövöm miatt dobtam el.és lám ..ha megtartom sem lesz belölem több és ha valaki többet is ér el mondjuk modellként x év mulva is ott fog a szeme elött lebegni (ha van lelke) hogy a saját gyerekét ölte meg ...nekem mai napig előjön ...bocs akit megbántok de ez egy vélemény és tapasztalat
2017. nov. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!