Karrier vagy gyerek?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok és múltkor összefutottam egy volt osztálytársnőmmel ő van ebben a dilemmában:

Világ életébe az anyja azt akarta, hogy a lánya sikeres legyen, ezért már kissebb korba modelliskolába járatta, és ezt nevelte belé hogy egy nő,akkor nő ha önnáló, sikeres és független..Ráadásul most kapta meg a lány élete lehetőségét ugyanis ha jól értettem felfigyelt rá egy ügynökség és Kínába mehetne modellkedni januártól ugyanis minden adottsága megvan hozzá és ha ott befut valaki az egyenes út ahhoz hogy világmárkáknál (Gucci, Armani,H&M) dolgozhasson és milliomos legyen(azért már Kínába is elég luxusba tudna ezzel a lehetőséggel élni)

Csakhogy felelőtlen volt és nem védekezett a barátjával és most kb 5 hetes terhes..Amikor elmondta az anyjának a hírt ő ilyeneket vágott a lánya fejéhez;t

Remélem azonnal elveteted, nehogy már életed lehetőségét egy gyerekkel b*szd el,szülés után csíkos hassal tudod mikor leszel model meg hogy minek költöttünk rád milliókat ha ennyivel hálálod meg , hogy felk*ratod magad

Mit csinálnátok a lány helyébe?

Ja azt elfelejtettem mondani hogy 7. Es kora óta magántanuló és nincs érettségije még ..



2017. okt. 28. 15:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
46%

Kedves első, ez a kicsi nem fog jobban járni, nem fog soha megszületni sehova sem, ha elvetetik. Akkor meghal embrionális státuszban, ennyi volt az élete, kész, vége. Nem fog később megszületni egy biztos körülményekkel rendelkező családba...

Ez a logika meg, hogy jobb lenne neki holtan, mint így és így...kik vagyunk, jövőbelátók, hogy megmondjuk, egy hátrányosabb indulásból mit tud majd kihozni egy ember, és ez alapján ítélkezzünk az élete és halála felett? Rólad sem ítélkezett így senki, te se tedd.

2017. okt. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
67%
Nehéz helyzet, mert ha meg szeretné tartani a gyermekét nagy harcok várhatók, az édesanyja (akinek támogatnia kellene) el fog tőle fordulni. Legalábbis szülésig biztosan (az unoka kézbe vétele valami furcsa változást szokott kihozni a nagyikból, átváltoznak unokavédő tigrissé :) ). Én nem vetetném el a gyermekemet, még a modelles karrierért sem. Ahogy itt írta valaki, nem feltétlenül lesz csíkos a hasa, ezt nem lehet garantálni. De most egy darabig a modellkedésnek annyi. (Egyébként egy lehetőség nem feltétlenül jelenti a valós befutást, ami egy pillanat alatt elrepülhet valami egyéb okból, erre én nem építenék.) Iskolát tudja folytatni magántanulóként, akkor ez már bevált, járt út neki, semmi nem változik. Ha most 5 hetes, akkor júniusra várható a pici, ez esetben vége már a tanévnek is. De nem mérhető össze egy gyermek és a modellkarrier. Biztosan van még a tarsolyban sok minden, ami felé indulhat, ha úgy dönt. Nem áll meg a világ, lehet sikeres bármilyen szakmában, ha szereti csinálni. De a gyermekét onnantól kezdve, hogy elaltatták és elvégzik, már nem lehet visszakapnia. Egyszeri és megismételhetetlen életet hordoz. Nem hozható vissza. Érettségit, szakmát lehet szerezni gyermekkel, fordítva nem működik.
2017. okt. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
23%
Szia! Arról nem írtál, hogy a lány hogyan érez a babával kapcsolatban. Egy viszont biztos: a lány anyja korlátoltan, hidegen és szeretettelenül viselkedik, olyan dolgokat hajszol, ami csak a külső csillogásról és a pénzről szól. Én semmi szín alatt mem hallgatnék rá. A kisbaba, ha korán is jön, egy csoda, aki rajongva fogja szeretni és ölelgetni anyukáját. A "nagymama" pedig ölelgesse otthon a pénzeszsákjait.
2017. okt. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
47%

#11 ne nézzél már idiótának, nyilván az a baba sehova nem fog már megszületni, én is tudom, de én “a helyében” biztos nem akarnék olyan családba születni, ahol teher vagyok, mert az anyámnak se végzettsége nincs, se rendes munkája. Ezt felelőtlenségnek hívják, az anya is szívni fog egész életében, meg a gyerek is. Én jómódú családban nőttem fel és a gyerekemnek is vagy minőségi életet fogok biztosítani, vagy inkább nemis vállalok gyereket. Szeretet ide vagy oda, szerintem az nem élet, hogy kuporgatni kell, meg napról napra élni, és nem tudtok sehova sem utazni, meg jóformán semmit sem csinálni, mert nincs elég pénz hozzá.


Ez így szívtelenül fog hangzani, de egy embrió még csak egy sejthalmaz, nem érző lény, csak te társítasz hozzá érzéseket. És mivel nem tudom megkérdezni arról, hogy szeretne-e szar körülmények közé megszüleni, így nekem kell dönteni helyette aszerint, hogy én mit gondolok számára a legjobbnak. Honnan tudod, hogy meg akarna születni? Még az agya sem fejlődött ki, hogy bármiről bármit is gondoljon, csak te gondolod bele...Ennyi erővel már a petesejtjeidet is érző lényeknek gondolod, és micsoda szívtelenség, hogy menstruáció alat kilököd őket a szervezetedből?

2017. okt. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
30%
Kedves előző! Igen keveset tudsz az embrionális és magzati életről, olvass tisztességesen utána, pszichológiai kutatásokat is, mielőtt nyilatkozol. És ha nem vagy nagyon gazdag, védekezz gumióvszerrel, mint állat, mert csak akkor tudsz "nem vállalni" gyereket, ha meg sem fogan.
2017. okt. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
63%
#15 így van, én védekezek is, de ha 18 évesen becsúszott volna, nem lett volna kérdés, hogy elvetetem. Egy érettségivel mihez kezdtem volna? Egyetemet gyerek mellett biztos nem kezdtem volna el. Most dolgozhatnék valami gyárban 12 órában, és a turkálóból vehetnék ruhákat a gyerekemnek. Hát kösz, de ilyen életet se magamnak, se a gyerekemnek nem kívánnék, de ha te igen, akkor nagyon felelősségtudó ember lehetsz.
2017. okt. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
62%
Egyértelműen a gyereket választanám
2017. okt. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
50%
Attól függ, a lány hogyan áll a kérdéshez... gyereke még lehet tucatnyi, örökbe is fogadhat (már ha egyáltalán akar gyereket, mert sok ember nem akar) - de ezt a fajta karriert vagy most kezdi el, vagy végleg lemondhat róla.
2017. okt. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!

Először is tök jó, hogy így a szíveden viseled ennek a lánynak a sorsát!

Szólj, írj nyugodtan, ha ez Neked túl nagy teher lenne, és bármilyen támogatásra, tanácsra lenne szükséged ebben.


A helyzetről:

Én úgy látom, hogy hiába próbálta a mamamája függetlennek nevelni, egy dolog nagyon nem jött össze: Mamától függetlenné válni. Nekem így a leírtakból úgy tűnik, hogy osztálytársnőd első sorban anyukájának álmait teljesíti be. Talán tetszik is neki - addig amíg van siker. De mi lesz, ha kínai út nem lesz sikeres? A Mama akkor majd kiakad, hogy a lánya semmirekellő? A lány önbecsülése oda?

Ha sikeres lesz, Mama is örülni fog, az osztálytársad is - ideig-óráig. Amikor majd egyszer a csillogásban eszébe fog jutni, hogy milyen áron érte ezt el. Mert eszébe fog jutni az elvetetett baba. A posztabortusz szindróma évek múltán is jelentkezhet. Főleg egy ilyen stresszes szakmában, ahol akár könnyen elérheti még alapból is, mindenféle előtörténet nélkül a depresszió, kábítószer. Mert a divatiparnak ilyen arca is van. És a modellek élete sokszor terhes ezektől is.


Ő mit szeretne?

Mert ha modellkedni, abortusz nélkül is elérheti ezt! A terhesség 4-5. hónapjáig szinte még nem is látszik semmi, főleg az olyan szerencsés modell-alkatú lányokon, mint amilyen ő lehet. Sőt! Ilyenkor a nők gyönyörűek lesznek. MIkor már növöget a pocakja elmehet betegszabira (akkor is ez történne, ha mondjuk síelés közben eltörné a lábát..., baleset, de a karriernek a gyógyulás idejéig szünetelnie kell..)

És a szülés után meg van esély a régi alak visszanyerésére (én pl. sokkal jobb formában vagyok, most két gyerek után, mint korábban bármikor).

És igazából a kényszerpihenő alatt még érettségizni is tud, ha szeretne.


Ha meg nem szeretne modellkedni, akkor ez a tökéletes alkalom, hogy végre megvalósíthassa saját magát, és függetlenné váljon.


Én ezeket tanácsolnám neki.

2017. okt. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem aki igazán szereti a lányát, az nem befolyásolja ilyen erősen sem pályaválasztás, sem baba kérdésben. A modell-szakma itthon sem veszéytelen kicsit sem. A 18 éves lányomat Kínába max akkor engedném, ha én vagy az apja vele mennénk. A fotózások/bemutatók utáni partikra is!! Pont itt a Gyakorin volt az eset a modellkedő lánnyal, akit Dubai-ban leitatott egy helyi gazdag pasi, majd szépen teherbeejtette, a lány meg itthon vette észre.

A has-csíkosság a genetikán kívül azon is múlik, hogy kenjük-e a pocakunkat jó minőségű, olajakat és gyógynöv.kivonatokat IS tartalmazó krémmel/olajjal napi 1-2-3szor. Én DM saját márkásat használtam, 3ból egyszer sem lettem csíkos.

A babája meg biztos, hogy sokkal-sokkal jobban fogja szeretni ezt a lányt, mint az anyukája. <3 Szóval sztem tartsa meg!!!

2017. okt. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!