Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Melyik a fájdalmasabb döntés?...

Melyik a fájdalmasabb döntés? Abortuszra menni 12 hetes korig, vagy örökbe adni azt a kis gyermeket akinek érezted a mozgását és a testedben fejlődött 40 hétig?

Figyelt kérdés

Bocsánat ha rossz a témakör.

Tudom a magzat szempontjából az utóbbi, de a nő szempontjából?


2017. nov. 3. 16:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem rövid távon sokkal fájdalmasabb a megszületett babát örökbe adni, de ezzel a döntéssel később könnyebb megbékélni. A gyerek szempontjából nyilván az örökbe adás a jobb. Én több örökbe fogadott gyereket ismerek minden korosztályból, és a legtöbbjük "jól járt" az örökbe fogadó szülőkkel, igazi családban, jó körülmények között, szeretetben nevelik őket.
2017. nov. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem az örökbe adással sokkal nehezebb később megbékélni (soha nem lezárt történet), nehezebb vele együtt élni (ki tudja, mikor bukkan elő az ember múltja, és mit okoz a jelenében), és a gyerek szempontjából is minimum kétesélyes a dolog.
2017. nov. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
78%
Olyasmi jutott eszembe, hogy pl egy örökbe adásra tényleg 99%, hogy rámegy az ember párkapcsolata - sokkal inkább, mint egy abortuszra - meg olyasmi, hogy egy következő kapcsolatában hogyan kezelné azt, hogy neki már van egy örökbe adott gyereke... ha közli, az eleve rontja az esélyeit a kapcsolatra, ha nem közli, akkor meg folyamatosan parázhat, hogy mikor derül ki, és borul az élete.
2017. nov. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:
26%
Nyilvánvaló az abortuszok vs örökbe adás arányából is. Örökbe adni fájdalmasabb, mert ahhoz le kell győzni az egoizmust és az önzőséget. ÉS ez bizony sokaknak fáj.
2017. nov. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
15%

Olyasmi jutott eszembe, hogy pl egy örökbe adásra tényleg 99%, hogy rámegy az ember párkapcsolata - sokkal inkább, mint egy abortuszra - meg olyasmi, hogy egy következő kapcsolatában hogyan kezelné azt, hogy neki már van egy örökbe adott gyereke... ha közli, az eleve rontja az esélyeit a kapcsolatra, ha nem közli, akkor meg folyamatosan parázhat, hogy mikor derül ki, és borul az élete.


Én azért szakítanék, ha kiderülne hogy elvetette a gyerekét, én nem tudnék élni egy olyan nővel. De akkor is szakítanék ha a barátnőm menne abortuszra.

2017. nov. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem meg ez a nőtől függ, van aki az abortuszon teszi könnyebben túl magát, van aki meg beleroppan lelkileg az abortuszba. Én biztos, hogy az utolsó lennék, mivel képtelen lennék tükörbe nézni azok után, hogy megöltem a gyerekem, még akkor is, ha csak néhány hetes. Inkább már az örökbeadás.

(és hülyeség az, hogy az örökbeadottak egész életükben azt fájlalják,hogy az anyjuknak sem kellettek. több örökbefogadott embert ismerek, mind hálás, hogy megajándékozta őt az anyja az élet lehetőségével. Olyan emberek ezek, akiknek már saját családjuk, gyerekeik vannak, és ha magzat korukban megölték volna őket, akkor most ebben a sok boldogságban nem lenne részük)

2017. nov. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
74%
#15, az értékrendek, világnézetek 180 fokos különbözősége terhesség nélkül is szétszed egy kapcsolatot.
2017. nov. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:
72%

"Nyilvánvaló az abortuszok vs örökbe adás arányából is. Örökbe adni fájdalmasabb, mert ahhoz le kell győzni az egoizmust és az önzőséget. ÉS ez bizony sokaknak fáj."


Lehet azt mondani hogy az abortusz egoista és önző dolog. De más szemszögből nézve meg inkább önzés örökbe adni a gyereket hogy aztán egész életére rányomja a bélyeg3t hogy ő nem kellett az igazi szüleinek (mert akármilyen boldog családban nő fel nyomot hagy éa lelkileg sérült lesz a gyerek), mint hogy az anya együtt éljen a lelkiismeretével hogy megölte a gyerekét. Igy neki nincs bűntudata, moshatja kezeit hogy az ő lelkiismerete tiszta, de a gyerek viselheti a nyomát.

2017. nov. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó, te örökbefogadott vagy? ha nem, akkor kérlek ne beszélj olyanról amiről fogalmad sincsen.
2017. nov. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
22%
6-os, abortálnak 8-12 hetes magzatokat is. Embriónak ugyanis csak a 8.hétig nevezzük a pici embert, utána már szülésig magzat a neve.
2017. nov. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!